Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chytré čtení: Které strany chtějí trestat rouhání?

Michal Kašpárek | 23. 10. 2017 | Vstoupit do diskuze – 2 komentáře

Co zajímavého v minulém týdnu padlo na internetech do oka Michalu Kašpárkovi?

Chytré čtení: Které strany chtějí trestat rouhání?

Kašpárkův chytrý výběr z českého i světového internetu posílá Finmag jako newsletter mailem každý pátek. Pokud na něj nechcete čekat do pondělka, kdy ho přineseme i zde, není nic jednoduššího než se taky přihlásit k jeho odběru.

Doporučuje Robert Vlach

Robert Vlach

„Pro členy NaVolneNoze.cz neustále hledáme hodnotný obsah. Sám mám extrémní nároky na kvalitu zdrojů. Pravidelně sleduji (překvapivě) pouze dva: The Economist pro udržení širokého přehledu a newsletter Michala Kašpárka coby spolehlivý intelektuální stimul. Nehraje pop, bullshit ani informační šum.“

Robert Vlach, podnikatel a poradce podnikatelů
Na volné noze

Pro angličtináře

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 2 komentáře v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Daniel | 23. 10. 2017 18:05

V Západní Evropě jsou rouhačské zákony aplikovány poměrně běžně. Pouze se to přejmenovalo na "potírání šíření nenávisti". Zkaz rouhání se však týká pouze jednoho privilegovaného náboženství.
V Německu je například soudy popotahován novinář za připomínání historie. Zejména mu přitížilo zveřejnění fotografie z roku 1941, na které je Jeruzalémský muftí s pohlaváry nacistického režimu.

+14
+
-