Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chce miliony? Dejte mu rum

David Rath má už pár dnů před Vánocemi druhé Vánoce. Vrchní soud v Praze řekl, že odposlechy, které jsou proti doktorovi hlavním důkazem, byly získány nelegálně, a že tedy už nejsou hlavním důkazem. Soud se vrací na začátek a ministr Babiš počítá, kolik lahví rumu pošle, když si Rath řekne o odškodné deset milionů, a kolik, když si řekne o sto milionů.

+15
+
-

Vodu pijou žáby, pivo starý báby…

Největším zahraničním dlužníkem Česka je Kuba, ostrov svobody. Nedávno se prý odhodlala dluh začít splácet, má to jen jeden háček – nemá peníze.

Soudruzi tedy konstruktivně navrhují, že sekyru zaplatí v naturáliích, přesněji v rumu. Dluh je nějakých sedm miliard, což je při kurzu 250 korun za lahev 28 milionu lahví! Jenže naše Ministerstvo financí by prý dalo přednost penězům a občani aby hltali řepkový biolíh. Vkládáme důvěru v pana prezidenta, že to panu ministrovi vysvětlí. Kdo už jiný.

+13
+
-

… my pijeme rum a Rus pije všechno

To v Rusku by jistě neváhali. Tam je po kvalitním lihu poptávka. A když ho nět…

… sibiřský Irkutsk má po víkendu o půl sta lidí méně. Tolik Irkutšťanů se otrávilo přísadou do koupele, v níž měl být líh, leč byl metyl. Kdyby si radši místo večírku dopřáli koupel s dobrou knihou. Čistota je někdy i víc než půl zdraví.

+13
+
-

Medvídek z Caracasu

Největší prodejce hraček ve Venezuele si prý schoval část skladu na dobu před Vánoci, aby ho pak prodával za vyšší ceny. To ovšem není fér! „Nebudete si hrát s právy občanů,“ řekl prý šéf venezuelského cenového úřadu. Miliony kusů hraček byly zabaveny a budou se rozdávat dětem. To je jistě fér!

Škoda jenom, že plyše se nenajíš.

+10
+
-

Nasaďte si kalhoty, vyřešíme to domluvou

Indie je jedna z nejpokaděnějších zemí světa, ale už být nechce. Samo o sobě to není nic pěkného, natož pak smrt na nějakou úplavičnou chorobu; mají jich stovky tisíc ročně. A tak vláda vytiskla plakáty, aby žádný Ind a žádná Indka nekadili volně na terén, ale aby vyhledávali toalety. V Novém Dillí taky zavedli nové strážce veřejného pořádku. Bedlivým zrakem sledují okolí, a jak někdo spustí gatě, píšťalka spustí. Strážce pak defekanta náležitě poučí o tom, co se sluší, případně ho i doprovodí na záchodek. Mluvčí novodillíské radnice si je pochvaluje, jejich domluvám prý lidé naslouchají. „Přece jenom je v tom kontakt s člověkem, to vám pokuta ani billboard nedají.“

Ale možná byste ještě byli rádi za strážníčka s pokutou…

+12
+
-

Neuspěchaná

Slavnostně jsme otevírali dálnici D8, vznikala důkladným tempem tři kilometry na rok, takže jistě bude bytelná a možná bez úhony udrží i dva kamiony vedle sebe.

Gabriel Pleska

Gabriel Pleska

Vystudoval český jazyk a literaturu. Pracoval v literárním časopise a na tiskovém oddělení České pošty, později na volné noze jako korektor a editor. Píše recenze na knížky pro děti a texty pro svoji rockovou skupinu. Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK