Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nakládačky: Kindl se odstěhoval do Bukurešti

Martin Vlnas | 13. 1. 2016 | Vstoupit do diskuze

A nyní se přesvědčíme, zda je přítomen doc. JUDr. CSc., známý chovatel medvídka mývala. Není? Odstěhoval se do Rumunska!

Nakládačky: Kindl se odstěhoval do Bukurešti
+12
+
-

Teorie racionální volby

Bělostná Sněhurka, které se dělají na sluníčku svědící pihy, se v pohádce Aloise Mikulky zachová zcela v souladu s teorií racionální volby: Aby se podobné trampoty vyhnuly potomkům, optimalizuje genofond sňatkem s černochem. Místo pochvalných ód od ekonomů si ale Sněhurka vysloužila pár facek od Naštvaných matek. Škoda, že pohádasdka vznikla až v roce 2013. Kdyby ji byly bývaly četly matky dnešních Naštvaných matek a racionálně optimalizovaly volbu tatínka podobně jako Sněhurka, možná by tu dnes žádné Naštvané matky nebyly. A ne, o barvě pleti v tomhle případně nemluvím.

+12
+
-

Železná košile

Řidiči už více než měsíc ignorují zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na magistrále mezi Pankrácí a Jižní spojkou. Místo osmdesátky stále vytrvale jezdí padesátkou, protože jsou na nesmyslné omezení zvyklí. Policie si ústy tiskového mluvčího situaci pochvaluje. Snad policie zaujme stejný postoj taky v opačném případě. Nebo při zvýšení věku odchodu do důchodu.

+19
+
-

Věda za katrem

Rumunsko ruší zákon, který umožňuje odpustit třicet dní z trestu vězňům, jež za mřížemi napsali a posléze vydali vědecky hodnotnou knihu. Zatímco v roce 2011 vznikly ve vězeňských celách jen tři knihy, loni jich bylo už 340. Zároveň vyšlo najevo, že každý druhý bachař má nakladatelství, každý pátý malou posudkovou komisi a Kindl se odstěhoval do Bukurešti.

+16
+
-

Zvětšíš klikem

Inteligenci v Rusku nechceme

Google Translator začal při překladu z ukrajinštiny do ruštiny překládat „Rusko“ jako „Mordor“ a „Rusy“ jako „okupanty“.  Z příjmení Sergeje Lavrova, Putinova ministra zahraničí, pak udělal „malého smutného koně“. Za všechno prý může automatizované vyhodnocování milionů stran textu umělou inteligencí. A pak že je vývoj AI bůhvíjak daleko. Kdyby byli počítačové tak chytří jako lidé, nikdy by z obavy o své zdraví nic podobného nevypustili. 

+13
+
-

Velký kormidelník

V jedné z nejchudších čínských provincií vyrostla obří socha Mao Ce-tunga. Na čtyřicetimetrový pomník komunistického diktátora, odpovědného za smrt milionů Číňanů, se složili místní kapitalisté. Když svou pýchu za 460 tisíc dolarů vyfotili a nasdíleli na sociální sítě, komunistická garnitura se naštvala a přinutila kapitalisty komunistický pomník strhnout. Prý neměli patřičná povolení. Bez papíru si v Číně bohužel ani nezatrollujete!

+10
+
-

Pád říše

„Marku, srdíčko není všechno, občas je potřeba i rozum… a jestli tě emoční labilita vede k zákazům pouhé kritiky islámu a k cenzuře Facebooku, možná bys měl zvážit rodičovskou dovolenou. Je to fajn a prospěje to všem,“ napsali chlapci a děvčata z IvČRN na svém webu 10. prosince. Po měsíci zvažování se zakladatel Facebooku rozhodl, že nebude sobec a raději pošle místo sebe na zaslouženou rodičovskou dovolenou 163 tisíc tatínků a maminek. Historický okamžik zachytili dokumentaristé:

Martinovi smazali stránku

Epický příběh lásky, zrady a statečného boje za naše hodnoty a kulturu

Zveřejnil(a) Mirek Burkon dne 12. leden 2016
+10
+
-

Game over

Zakladatel Playboye Hugh Hefner prodává své sídlo. Od teď už tu budou jen nelegální množírny.

Minule nám naložili

Seznam.cz zveřejnil, co se na něm loni nejvíc hledalo. Z top ten nejhledanějších slov vypadlo porno a jeho příčku obsadil iDnes. Země, kde se lidé ukájejí víc nad zpravodajstvím než nad péčkem, je zvrácená.

Náš prezident přece nakládá nejlíp!

Martin Vlnas

Martin Vlnas

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou kulturou a sociálními systémy. Během studia publikoval reportážní texty... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi