Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Petr Hampl, nejupřímnější předseda svobodných

Vyjádření podpory Petru Hamplovi od představitele brněnské kavárny.

Vážených a milých 958 členů svobodných,

v nadcházejícím týdnu si zvolíte svého nového předsedu. Měl by se jím stát Petr Hampl.

Všichni asi tušíme, že skoro sedm let po založení strany je jeden europoslanec, nula poslanců, nula senátorů, nula krajských zastupitelů, jeden obecní zastupitel na každých 817 a nula prezidentských kandidátů v prvním kole spíš taková hipsteřina mimo hlavní proud. Kdybyste byli kapela, hraje vás Rádio Wave ve dvě ráno.

Nemáte co ztratit a ta legrace za to stojí. Petr Hampl v čele libertariánské strany je totiž stejně komická představa jako Václav Klaus v čele zelených nebo Zdena Mašínová jako předsedkyně komunistů.

Anketa

Zvolí svobodní Losnu (Fig. 1), nebo Mažňáka (Fig. 2)?

Nevěříte? Tak porovnejte bomby páně Hampla z posledního roku s vaší politickou filozofií, která je prý „určující pro všechny členy“ – patrně s výjimkou těch, kteří se svobodně rozhodli, že pro ně určující nebude:

Nikdo nemůže hájit respekt k soukromému majetku (1.2) upřímněji než muž, který volá po pronikání na cizí pozemky za účelem zakopávání vepřových hlav.

„Nadřazenost principu osobní svobody“ (1.4) máloco vyjádří líp než vlajka otrokářské Konfederace na vlastním domě. (Možná právě tady se projevuje ten respekt k soukromému majetku a Hampl tím upozorňuje na to, že mu sluníčkářská neomarxistická elita upírá svobodu vlastnit jiné lidi?)

Svoji etnickou a náboženskou toleranci (1.1) projevuje Hampl říčným upozorňováním na barvu kůže imigrantů nebo družbou s hnutími Islám v České republice nechceme a Blok proti islámu.

Schopnost svobodně se rozhodovat a projevy iniciativy (1.1) nejlépe oceníme tím, že dospělým lidem, kteří podnikli něco odvážného a bohužel se stali obětí trestného činu, „nařežeme tak, že na to nadosmrti nezapomenou“. (V čem přesně se Hampl liší od saúdskoarabských wahhábistů?)

Hamplovy projevy nestojí v bytostném rozporu jen s politickou filozofií svobodných, ale i s jeho vlastní identitou. Jako profesionální intelektuál bojuje proti profesionálním intelektuálům. Jako „pravicový sociolog“ kočuje po republice s přednáškami o třídním konfliktu. Jako zastánce minimálního státu opakovaně vyjadřuje podporu Miloši Zemanovi a Vladimíru Putinovi. (Aspoň že není jediný, kdo je s tím Putinem zmatený.)

Podívejte se do zrcadla. Kolik tam uvidíte libertariánů?

Milí volitelé, jděte do toho. Stejně už dávno nejste v pozici, kdy byste dokázali někoho přesvědčit, že svobodní nerovná se Hampl a jemu podobní. Ten vlak ujel.

Ujel kvůli přesvědčování, že sebestřelenější a sebenevkusnější kroky jednotlivých členů jsou jen kroky jednotlivých členů a strana s tím nemá nic společného. Představte si tu řáchandu, kdyby za zelené vystupoval uhlobaron a spolustraníci krčili rameny, že je bourání vesnic jeho soukromá aktivita. Tak směšné totiž je, když se k vám hlásí nenávistný, agresivní, autoritáře obdivující buran, jak si sám říká – a vám je to šumpytel.

Ten vlak vám ujel i díky celostranickému brnkání na xenofobní strunu: proč si ze všech organizací, které žijí z dotací, vybrat do kampaně právě Romeu, a ne Český svaz ledního hokeje? Protože lidi nenáviděj cigoše a milujou Jágra: nijak jinak to vysvětlit nemůžete, a ani se o to nesnažíte.

Proto když se dnes podíváte, co dalšího na Facebooku lajkují ti, kteří lajkují posty Svobodných, nápadně často to je Tomio Okamura, Blok proti islámu, Islám v České republice nechceme a Miloš Zeman.

Pár dobrých lidí ve vaší sluníčkové frakci se teď osypalo, ale těžko už s tím něco udělají. Strana, která se před sedmi lety přihlásila k ušlechtilým ideálům lidské svobody a osobní iniciativy, postupně při zoufalém hledání aspoň nějakých voličů začala mluvit k příznivcům dělání pořádku a vlády pevné ruky – a našla v nich vděčné publikum.

Milí svobodní, zkuste být upřímní sami k sobě i k voličům. Najděte odvahu zbavit se preppy hezounka Petra Macha, který sponzoruje levicové feministické kurdské bojovnice, a zvolte si do čela Petra Hampla. Hrdého burana, který má dost facek pro všechny, které vytáhly ruce ze dřezu. Bude vám jako předseda slušet.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 83 komentářů v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Altman | 14. 11. 2015 10:09

Vidím podstatné rozdíly mezi "Svobodnými" a "svobodnými".

Pokud je někdo skutečně svobodný, nevolá po uzavření hranic a zpřísnění kontrol, ale spíše si pořídí zbraň na sebeobranu - dokud to jde, tak raději legálně, nač si zbytečně přidělávat problémy (frajera s kalašnikovem lze sejmout i pouhou devítkou - a kdyby tam těch lidí s devítkou byla přesila, kdyby přesila lidí s devítkou byla VŠUDE, nají militantní buddhisté a luteráni po žížalkách).

Pokud je někdo skutečně svobodný, tak nekritizuje intervence ČNB, ale volá po zrušení jejího monopolu čí jí samotně. A pokud v dané věci chce něco reálného konat, angažuje se na poli bitcoinu a drahých kovů.

Ani od současného předsedy, ani od jeho protikandidáta, neslyším hesla jako "šedočerná ekonomika je ta jediná svobodná", kdo chce po obchodníkovi a řemeslníkovi doklad je kolaborant, kdo nemá zbraň je ovce, kdo volá po zvýšení pravomocí policie je fašista, atd...

Stranu, která si dělá legraci ze zákazu žárovek a normování ohnutosti banánů, nikdo k ničemu nepotřebuje, na to stačí obnovit časopis Dikobraz.

Nyní reálně hrozí, že obyvatelstvo bude dále odzbrojováno (aby nemohly být pogromy, aby legálně drženou zbraní nešel spáchat teroristický čin) a zároveň budou dále omezeny naše svobody (omezení používání hotovosti, kontrola internetu, kamery všude, možnost domovní prohlídky bez povolení, .,.). Stát zneužije každého teroristického činu primárně proti vlastním občanům. Postaví se tomu Svobodní (nebo jen svobodní) s dostatečnou razancí?

+2
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Přežít ? | 24. 11. 2015 14:57

Je to spravná poznámka..... z pohledu matematiky. V tomto úhlu dává procentuálně příznivější pohled.
Z pohledu pozůstalých a všech ostatních lidí, kterých se to osobně dotýká se na věci nic nemění a nic to neospravedlňuje .

-1
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK