Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

S Bernardem o pivu a politice

Zatímco květnové číslo časopisu Finmag se na stánkách a ve schránkách předplatitelů objeví až příští týden, redakce už připravuje červnové vydání. Včera jsme s redaktorem Martinem Vlnasem navštívili v humpoleckém pivovaru Stanislava Bernarda.

Teprve v Humpolci mě napadlo, že Bernard je asi nejznámější tváří českého byznysu. Luděk Sekyra? Kdo ho kdy viděl? Petr Kellner? Média pořád točí dokola jednu malou černobílou fotku, kterou jim kdysi poslalo jeho tiskové oddělení. Zato tvář Stanislava Bernarda najdete ve stovkách kopií v každém supermarketu.

Teď navíc se švestkou na hlavě na etiketě nízkoalkoholické „švestky“. Právě tu jsme popíjeli během našeho rozhovoru. Trochu jsem tlačil na pilu, aby pivovar začal podobný nápoj, chuťově velmi připomínající světoznámý belgický speciál Kriek, vyrábět i v alkoholické verzi.

Moc šancí tomu nedávám, český trh je konzervativní a podobné chutě jako já moc zarytých pivařů nemá. Mám ale dojem, že některý z pivovarů jednoho dne vydělá na tom, že naučí pít pivo také ženy. Je to zdravé a umí to chutnat znamenitě. Ostatně obrovský zájem o švestku, testovanou v prodeji zatím hlavně na Vysočině, výrobce zaskočil.

Spolumajitel firmy, která se nejspíš už příští rok přehoupne do kategorie „středně velký pivovar" (což znamená ztrátu daňových úlev pro malé pivovary), si s námi povídal o pivu, podnikání a politice. Už se těším na finální podobu rozhovoru, který z několikahodinového materiálu připraví Martin Vlnas.

Foto: Jan Majer

Komentáře

Celkem 7 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK