Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vyplatí se investovat do digitálních měn v časech korony?

PR článek | 10. 11. 2020 | Vstoupit do diskuze – 14 komentářů

Kryptoměny jsou novou a moderní možností, jak investovat. Pro mnoho lidí jsou sice stále ještě velkou neznámou, postupně se ale těší čím dál větší oblibě. Proč tomu tak je a jak si tento investiční prostředek stojí v pandemické době?

Vyplatí se investovat do digitálních měn v časech korony?

Zdroj: Shutterstock

Kryptoměny jsou čistě digitální měnou a mají oproti jiným typům investic pár nesporných výhod. Jsou decentralizované, a tedy nepodléhají dohledu vlád a nemají žádnou centrální banku, a zároveň jsou také transparentní – veškeré transakce jsou zaznamenané, veřejně přístupné a kontrolované v tzv. blockchainu, což si lze představit jako elektronickou účetní knihu. Co je však nejdůležitější, kryptoměny mají deflační charakter, a proto jsou pro mnohé investory v nestabilních dobách bezpečnějším a stálejším aktivem než například akcie. Ne nadarmo se jim proto přezdívá digitální zlato.

Je obecně známé, že kryptoměny jsou vysoce volatilní, což se v očích veřejnosti jeví jako riziko. Pokud však svěříte svůj kapitál do rukou zkušených profesionálů, kteří vědí, kdy a kam investovat a jak využít výkyvů trhů ve prospěch vašich investic, můžete si být jisti, že se právě volatilita stane obrovskou výhodou, díky které se vaše aktiva podaří úspěšně zhodnotit.

Se začátkem pandemie došlo na trhu s Bitcoinem, nejpoužívanější kryptoměnou, k poklesu ceny. Stejně tomu tak v té době bylo i na trzích s jinými investičními aktivy. V dalších měsících však bitcoin postupně zase posiloval a v tuto chvíli je dokonce ještě výš než před pandemickou krizí. Dá se tak říct, že situace kolem koronaviru sice bitcoin zasáhla, ale pouze krátkodobě, a později se dokonce navýšila jeho tržní kapitalizace až o 20 procent.

V současné době tedy kryptoměnový trh zažívá boom, a to díky nadstandardnímu přílivu kapitálu a investorů, kteří tuto digitální měnu během tržní nestability vyhodnotili jako tzv. bezpečný přístav pro jejich investice. Zároveň kryptoměny i nadále rostou a jsou letos na samém vrcholu. Vzhledem k jejich aktuálnímu chování se dá očekávat, že jejich cena dál poroste i v příštím roce. Pokud tedy uvažujete nad investicí právě do digitálních měn, teď je ta správná doba se do toho pustit.

A kdo vlastně může do kryptoměn investovat? Tahle možnost už není jen výsadou kvalifikovaných investorů, ale je dostupná v podstatě každému, kdo umí používat svůj chytrý telefon nebo třeba elektronické bankovnictví. A není k tomu potřeba ani několikamilionový kapitál. Na českém trhu jsou investiční prostředky, které tuto možnost zpřístupňují i běžným uživatelům. Konkrétně investiční produkt CRYFIN Boost je unikátní tím, že je vhodný pro každého již s 25 000 Kč. Umožňuje také dlouhodobou držbu bitcoinu a zároveň ho i úročí. CRYFIN Boost je dostupný s kompletní českou podporou a lokalizací.

Investovat můžete začít jednoduše už dnes. Stačí se obrátit na odborníky z investiční skupiny CRYFIN, a. s., kteří vám díky svým promyšleným strategiím a dlouholetým znalostem kryptoměn poskytnou to nejvhodnější řešení pro vaše investice.

Komentáře

Celkem 14 komentářů v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Altman | 12. 11. 2020 11:18

To je tím, že nečtete.
Například: https://odlukapenez.cz
Nebo: http://journal.fsv.cuni.cz/storage/683_539_549.pdf

Hyperdeflace by nastala jen jednorázově a skokově, než by se nastavil ten správný kurz.

Respektive ono přeci toto skokové "přizpůsobení" přeci právě prožíváme, v nějakém klouzavém průměru bitcoin k dolaru posiluje exponenciálně. Takže se to PRÁVĚ DĚJE.

Ale nebude posilovat donekonečna, to je nesmysl. Respektive jednoho dne to exponenciální posilování BTC k USD povede k tomu, že USD přestane existovat (hyperinflačně zkolabuje - ostatně při pohledu na graf BTC-USD vyvstává otázka, zda na něm vidíme posilování bitcoinu, nebo pádivou inflaci dolaru).

A jakmile USD přestane existovat (a tedy i přestane být světovou obchodní a rezervní měnou, nikdo se k němu nebude "kotvit"), rezervní měnou se stane (třeba) bitcoin. A transakce se budou provádět buď nějakou vrstvou nad bitcoinem (LightningNetwork a podobně), nebo (v některých zemích) státní měnou s tím, že centrální banka v rezervách nebude mít ani dolar, ani dluhopisy zkrachovalé Ameriky, ale zlato a bitcoin (případně třeba ETF na akciový index). Případně se na bitcoin naváže nějaká jiná kryptoměna schopná levně obsluhovat velké množství transakcí - toto provazování kryptoměn se již děje, stačí se podívat, kolik bitcoinů je zamčených na blockchainu Etherea (protože DeFi: decentralizované finance).

Jakmile nastane "bitcoinový standard", nebude důvod k žádné hyperdeflaci, ale maximálně tak k deflaci na úrovni růstu produktivity, tedy v řádu jednotek procent. A to jak všichni kromě vás vědí, ničemu nevadí - nikdo neodkládá nákup televize jen proto, že za rok bude lepší a levnější - naopak i v takovéto situaci si lidé na televize berou spotřebitelské úvěry (!), takže přeplácí vlastně 2x - úrok z úvěru, plus uniklý "deflační zisk".

A ta deflace samozřejmě nastane jen tehdy, pokud nad BTC (alespoň někde) nevznikne nějaká frakčně krytá měna. Ať již státní (násilím na daném území vynucovaná), nebo třeba i nestátní - pokud je koncept frakčního bankovnictví životaschopný a kompatibilní s volným trhem (nedovedu jednoznačně posoudit).

Rozhodně ale vaše věta "byl zcela bez pochyby hyperdeflační, což je mimo jiné důvodem, proč nikdy účetní peníze jako standardní prostředek směny nikdy nenahradí" je prostě totálním nesmyslem.

Jak fakticky (to jsem popsal výše - hyperdeflace jen skokově v přechodovém období).

Tak "psychologicky" - protože lidi se prostě na tuto vaši větu nebudou ohlížet ani trochu. Ani trochu ji nebudou brát na zřetel, až se budou SAMI ZA SEBE rozhodovat (racionálně, při maximalizaci osobního užitku), zda na bitcoin ze stále problematičtějšího fiatu budou konvertovat.

A nepomůže vaše lamentování, že lidi takto zničí váš skvělý systém, že budou konat "proti svému zájmu" a podobně. Na to se prostě nehraje. Je chybou vašeho umělého a nepřirozeného systému, že nepočítá s reálnými lidmi maximalizujícími užitek. A naopak (i) v tom je genialita Satoshiho Nakamota, že v bitcoinu (vedle technické brilantnosti) nastavil geniálně i systém ekonomických motivací tak, že všichni účastníci systému (koncoví zákazníci, těžaři, provozovatelé full nodů, ...) mají osobní ekonomický zájem na tom, aby systém fungoval co nejlépe, aby se v něm nepodvádělo, atd...

+5
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Richard Fuld | 11. 11. 2020 19:13

Nevím jak jiné krypto"měny", ale BTC, pokud by se měl stát prostředkem směny namísto skutečných peněz, by byl zcela bez pochyby hyperdeflační, což je mimo jiné důvodem, proč nikdy účetní peníze jako standardní prostředek směny nikdy nenahradí.

-7
+
-