Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Credit Suisse a padající „kokosy“ aneb Jak investoři přišli o stovky miliard

21. 3. 2023
 13 376
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

"A tady se dostáváme k určité kontroverzi. Standardně totiž platí, že v případě bankrotu firmy mají věřitelé (například držitelé dluhopisů) přednost před akcionáři. U Credit Suisse je tomu ale opačně."

Opět upřesním, že v daném případě nedochází k bankrotu CS, takže pravidla platná pro bankrot nejsou na daný případ aplikovatelná. Naproti tomu jsou zde aplikovatelné emisní podmínky zmíněných kokosů, kde je uvedeno, že k jejich odpisu dojde v okamžiku, kdy banka se dostane do situace, kdy ji bude zachraňovat stát (nebo státní instituce jako je centrální banka), což se v daném případě stalo.

Pokud CS emitovala i standardní dluhopisy, pak jejich držitelé nejsou touto situací nikterak dotčeni a nebyli by dotčeni ani v případě bankrotu. Jinými slovy majitelé předmětných kokosů se nemohou domáhat stejného zacházení, jakého by se jim dostalo v případě držení standardních dluhopisů.

Nahlásit
-
6
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Jsem soukromý investor, který opravdu půjčuje své peníze všem bez rozdílu. Není to ani nebankovní společnost, ani banka. Jsou to opravdu moje peníze, které mohu nabídnout za velmi rozumných podmínek. Registrace nebo vymáhání by neměly být překážkou. I za těchto skutečností vás mohu schválit. Snadná organizace, rychlá platba, sjednocení půjčky, žádné zbytečné diskuse. Pokud máte zájem o solidní obchod se skutečným soukromým investorem, neváhejte mě kontaktovat, jsem vám k dispozici 24 hodin denně.

WhatsApp : 737 844 314

E-mail : veradlouha001@gmail.com

Nahlásit
-
-5
+

Diskuze

Jsem soukromý investor, který opravdu půjčuje své peníze všem bez rozdílu. Není to ani nebankovní společnost, ani banka. Jsou to opravdu moje peníze, které mohu nabídnout za velmi rozumných podmínek. Registrace nebo vymáhání by neměly být překážkou. I za těchto skutečností vás mohu schválit. Snadná organizace, rychlá platba, sjednocení půjčky, žádné zbytečné diskuse. Pokud máte zájem o solidní obchod se skutečným soukromým investorem, neváhejte mě kontaktovat, jsem vám k dispozici 24 hodin denně.

WhatsApp : 737 844 314

E-mail : veradlouha001@gmail.com

Nahlásit

-
-5
+

To je ale ošklivá škodolibost...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Chápu to selským rozumem správně, že si mnozí privilegovaní investoři (protože každý k tomu v žáddném případě přístup nemá) mysleli, že mají v ruce prakticky bezrizikové nástroje s výnosem ~ 10 % p.a. a teď jsou mocinky překvapení, že to nějaké riziko má?

No to je ale mrzeníčko ...

Nahlásit

-
2
+

"A tady se dostáváme k určité kontroverzi. Standardně totiž platí, že v případě bankrotu firmy mají věřitelé (například držitelé dluhopisů) přednost před akcionáři. U Credit Suisse je tomu ale opačně."

Opět upřesním, že v daném případě nedochází k bankrotu CS, takže pravidla platná pro bankrot nejsou na daný případ aplikovatelná. Naproti tomu jsou zde aplikovatelné emisní podmínky zmíněných kokosů, kde je uvedeno, že k jejich odpisu dojde v okamžiku, kdy banka se dostane do situace, kdy ji bude zachraňovat stát (nebo státní instituce jako je centrální banka), což se v daném případě stalo.

Pokud CS emitovala i standardní dluhopisy, pak jejich držitelé nejsou touto situací nikterak dotčeni a nebyli by dotčeni ani v případě bankrotu. Jinými slovy majitelé předmětných kokosů se nemohou domáhat stejného zacházení, jakého by se jim dostalo v případě držení standardních dluhopisů.

Nahlásit

-
6
+

"Řeč bude o takzvaných podmíněných konvertibilních dluhopisech (Contingent Convertibles), kterým se jednoduše říká „CoCos“. Používá se přitom i označení „AT 1 dluhopisy“ (z anglického additional tier 1 capital securities). Zkrátka, ve financích není nic jednoduché."

Ano, takto jednoduché to není. :-) Uvedené tvrzení je dost zavádějící a nepřesné.

AT 1 dluhopisy nejsou automaticky vždy a pouze CoCos. A neplatí to automaticky ani obráceně, tedy že by každý CoCo byl automaticky AT 1 dluhopisem.

Význam AT 1 spočívá v tom, že jde o kapitál banky použitelný pro posouzení plnění pravidel kapitálové přiměřenosti.

CoCos - jsou podmíněné konvertibilní dluhopisy, které mohou ale nemusí být součástí Tier 1 tedy součástí kapitálu banky, který se bere v potaz při posuzovaní plnění pravidel kapitálové přiměřenosti.

Nahlásit

-
6
+