Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Proč ty tajnosti? Konečně známe fakta o armádní pomoci Ukrajině

5. 1. 2023
 143 588
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Může mi někdo prosím vysvětlit, co je to ten profit?
Doteď jsem to asi chápal špatně...

Nahlásit
-
12
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Nevidím žádný důvod, proč by se měl zveřejnit počet a druh dodaných zbraní a vojenské techniky. To může požadovat jen někdo, kdo nebyl na vojně. Zrovna můžete zveřejnit konkrétní místa, kde jsou zbraně umístěny a pro jistotu doplnit o navigaci GPS, aby si to mohl každý ověřit, jestli nám zase někdo nelže.

Nahlásit
-
-44
+

Diskuze

Zveřejnit - nezveřejnit? Ono to vyjde asi nastejno. Široké veřejnost přesné údaje jsou dobré tak jen k diskusi u piva, nijak je nevyužije. Ti, kteří potřebují znát taková data, ti si je získávají pomoci zpravodajců. Jde jen o čas, jak rychle se dozví potřebné.

Nahlásit

-
3
+

zrovna tady je tvrzení o otázce bastiaových nákladů obětované příležitosti diskutabilní.

Přezbrojit armáda ČR chtěla, tak jako tak. Buď bychom řešili Abrams, Leopard nebo BlackPanter, možná Challenger, o Merkavách nemá smysl uvažovat.
Hypoteticky, co by AČR s T-72 dělala? Sešrotovala? Prodala do Afriky? ... Nebylo v takové situaci výhodnější "darovat" je UA a dostat za to Leopard dar ze SRN?
Sice ve verzi 4, ty ale na základní výcvik stačí, s výhledem dodávky verze 7 pro bojové skupiny.

Bastiatovo okno by bylo, pokud bychom nechtěli přezbrojovat.
Tedy, chtěli, nebo nechtěli? Ta diskuze má být nad úrovní AČR a její výzbrojí, jak ji chceme.
Pokud chtěli, tak to nemusel být špatný tah.

Nahlásit

-
-1
+

Může mi někdo prosím vysvětlit, co je to ten profit?
Doteď jsem to asi chápal špatně...

Nahlásit

-
12
+

Válka je takový Bastiatuv klam rozbitého okna na steroidech. Ano, nějaké peněžní toky rozpumpuje, o tom žádná. Možna na tom vydělají technologické firmy, které dostanou zakázky. Ale zrovna technologické firmy si dobře poradily i v dobách míru. Teď místo užitečných věcí, které se rozbíjejí po letech a jenom náhodou, vyrábí vojenské vybavení, které se rozbije za pár dní zákonitě - dokonce i když ho nikdo ničím netrefí, prostě v důsledku nešetrného zacházení. A ještě je ta výroba náročná na drahou energii v době nedostatku.
Takže sorry spotřebiteli, snaž se neupustí svůj mobil na zem, firmy nestíhají dodávat čipy, když tyto jsou do nábojů na jedno použití. Chápu, že jsme nedostali na výběr, jenom to ukazuje nesmyslnost té úvahy s rozbitým oknem. A ještě dlouho to uvidime, jak ty miliony rozbitých oken možná někomu život zlepší, ale rozhodně ne v celkovém součtu.

Nahlásit

-
10
+

Nevidím žádný důvod, proč by se měl zveřejnit počet a druh dodaných zbraní a vojenské techniky. To může požadovat jen někdo, kdo nebyl na vojně. Zrovna můžete zveřejnit konkrétní místa, kde jsou zbraně umístěny a pro jistotu doplnit o navigaci GPS, aby si to mohl každý ověřit, jestli nám zase někdo nelže.

Nahlásit

-
-44
+