Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Jak jsme na tom? Dosavadní vývoj ekonomiky nevěstí nic dobrého

15. 6. 2022
 19 235
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Inflace není problém, ale důsledek. To co se stalo je samozřejmě problém "řízení" společnosti. Snaží se jí řídit centrální banky tiskem peněz, vlády deficitními rozpočty a EU dotacemi a restrikcemi. Covid a poté válka na Ukrajině byl jen spouštěč.

Nahlásit
-
28
+

Diskuze

Evropská centrální banka s inflací eurozóny deset procent a negativními sazbami se zdá být nejslabší článek. Její velitelka, který byla souzená pro zpronevěru, vyhlašuje v této situaci krizový meeting jak zabránit rozpadu eurozóny a přichází s dalším, velmi inovativním tištěním peněz na záchranu Itálie, Španělska, a dalších států. Centrální banky se staly hyperinflačními agenturami nekompetentních vlád a Bruselského království. Občane, všechno to zaplať. Německý Weimar se nám šíří na celý kontinent. Evropa dál chudne, kromě centrálních bankéřů, jejichž měnová politika k této situaci vedla.

Nahlásit

-
3
+

Vláda: Vypustí do obehu 1000 Miliárd Kč za dva roky.
Autor: Inflácia spôsobená externými faktormi!

Nahlásit

-
17
+

Taky mně nejde do hlavy ten optimizmus některých podnikatelů, že bude líp. No možná se mýlím, ale růst nákladů ještě nikdy nevedl k větší prosperitě, ale spíše ke ztrátě konkurenceschopnosti. Navíc se v českých a potažmo evropských firmách musejí projevovat další důsledky dlouhodobých neřešených problémů, např. růst pohledávek po lhůtě splatnosti, resp. prodlužování lhůty splatnosti, pokles strategických zásob firem nebo naopak snaha o maximální předzásobení a tím pádem růstem stavu zásob a delší obrátkovostí a pak poklesem cash flow. No a k tomu dražší a méně dostupné úvěry. Na českou ekonomiku by tyto problémy měly dopadnout ještě intenzivněji. Fakt jsem na to zvědav a budu velmi rád, jestli jsem tu za škarohlída, který vidí věci černěji než opravdu jsou.

Nahlásit

-
15
+

Inflace není problém, ale důsledek. To co se stalo je samozřejmě problém "řízení" společnosti. Snaží se jí řídit centrální banky tiskem peněz, vlády deficitními rozpočty a EU dotacemi a restrikcemi. Covid a poté válka na Ukrajině byl jen spouštěč.

Nahlásit

-
28
+