Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Je tohle konec bitcoinu? Proč hlavní kryptoměna ztrácí na hodnotě

13. 6. 2022
 135 031
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Kovando! Bitcoin nikdy žádnou hodnotu neměl! jedná se o virtuální konstrukt, klasické letadlo založené na principu většího hlupáka. Dokud do trhu přistupují noví investoři, cena stoupá, při odlivu zájmu cena klesá, při panice a runu, klidně až k reálné hodnotě, tedy k nule. Abych tedy nebyl pesimista - k fázi suvenýru za dva centy. :-)

Nahlásit
-
2
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Kéž by byl konec i těžby všech dalších...

Nahlásit
-
-4
+

Diskuze

V bitcoin vidím velký potenciál a myslím, že v budoucnu bude bitcoin ještě silnější. Nedávno jsem objevil novou platformu – MyCoiner, kde jsem BTC nakoupil. Slyšel jste o nich někdo?

Nahlásit

-
-1
+

Myslím, že u kryptoměny jako je bitcoin nejde šlápnout vedle. Skutečnost, že jeho cena je aktuálně nízko neznamená, že jde o konec. Hodně se o kryptoměny zajímám, na internetu čtu různé diskuze a na zmíněný mycoiner hodněkrát narazil. Hledal jsem jejich web, je tohle ono https://mycoiner.cz/cs ??
Máte s tím někdo bližší zkušenost nebo něco? Budu rád za zpětnou vazbu, dělám takový průzkum.

Nahlásit

-
-1
+

Bitcoin je dle mého názoru hodně odolné krypto aktivum. Přes veškeré pády se vždy dokázal dostat zpět na vrchol a mnohokrát už překvapil. Tolik lidí předvídalo konec a stále se drží a roste. Letošní rok byl pro BTC klesavý, ale příští rok se můžeme těšit na nárůst, jelikož funguje v 4 ročních cyklech. Ze své krypto peněžěnky jsem si poslal nějaké peníze na MyCoiner což by měla být česká krypto směnárna, nakoupil BTC, poté směnil na ADA a to si pak poslal zpět. Všechno bylo překvapivě rychlé a poplatky téměř nulové.

Nahlásit

-
-1
+

Asi úplně nesouhlasím s negativními názory na kryptoměny, dle mého je to něco, co před pár lety přišlo a už to neodejde, zároveň bych ale neřekla, že se jedná o budoucnost či budoucí měnu jako v El Salvadoru. Lidé si uvědomují výhody i rizika a využití. Chtěla jsem se jen zeptat pana Mariána Valáška, kde jste se o MyCoiner dozvěděl? Směnárna mezi lidmi moc rozšířená není, proto mě zaujalo, že jsem tu na ni tak narazila v diskuzi.

Nahlásit

-
0
+

Souhlasím. Zajišťuji se proti inflaci investicemi do BTC i jiných kryptoměn a myslím si, že je to něco, co by měl každý zvážit. Do kryptoměn investuji přímo na české krypto směnárně MyCoiner, pro ty, kteří nevěří velkým krypto směnárnám či neumí anglicky ideální. Teď je ideální čas s investicemi začít, nejen, že své peníze zhodnotíte, ale také nakoupíte za mnohem méně.
Přikládám odkaz na krypto směnárnu kde mám své kryptoměny, kdyby měl někdo zájem se mrknout https://mycoiner.cz/cs/about

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Kovando! Bitcoin nikdy žádnou hodnotu neměl! jedná se o virtuální konstrukt, klasické letadlo založené na principu většího hlupáka. Dokud do trhu přistupují noví investoři, cena stoupá, při odlivu zájmu cena klesá, při panice a runu, klidně až k reálné hodnotě, tedy k nule. Abych tedy nebyl pesimista - k fázi suvenýru za dva centy. :-)

Nahlásit

-
2
+

Neviem prečo autor zamieňa pojmy cena a hodnota. Ak som nakúpil bitcoin ako ochranu pred infláciou fiat mien (myslím reálnu infláciu, tj. vytváranie nových jednotiek meny štátmi, nie ten nezmysel zvýšených cien spotrebiteľského koša), tak zníženie ceny bitcoinu mi naopak prináša oveľa vyššiu hodnotu.

Nahlásit

-
0
+

Kéž by byl konec i těžby všech dalších...

Nahlásit

-
-4
+