Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Obnovitelné zdroje? Utopie! Před Ruskem nás zachrání leda frakování

Přihlášení do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Díky, to je dobrá poznámka, to mi z těch nevýhod skutečně vypadlo. Doplním!

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu
+2
+
-

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Snad jen z obnovitelných zdrojů chybí jen těžba tíhy (zemská gravitace) , tím se zabývají nyní i na VUT . Pokud se najde funkční řešení bude možné tento zdroj čerpat 24 hod/7 dní v týdnu. Stejně jako průlomové objevy ve skladování energie. Největší výzvou bude v nejbližích letech mobilita a potraviny.
Válka na Ukrajině k nám přinesla otázky ohledně energie o 40 let dříve a tak je řešíme my a ne naše děti. Každý z nás něco ví, málo kdo z nás řeší. Zvyk pohodlného života jež nám doba poskytla nás namlsala, mění se podmínky pro kvalitu života pro obrovské množství z nás. Obnovitelné zdroje? Utopie jistě ne! Naše omezené myšlení kdy kalkulujeme s tím co známe, či naše neschopnost se na známé věci a problémy dívat jinak, stejně tak jako nás omezuje již s velkými náklady vybudovaná infrastruktura a zažité pořádky, ano!

Nahlásit
-2
+
-

Snad jen z obnovitelných zdrojů chybí jen těžba tíhy (zemská gravitace) , tím se zabývají nyní i na VUT . Pokud se najde funkční řešení bude možné tento zdroj čerpat 24 hod/7 dní v týdnu. Stejně jako průlomové objevy ve skladování energie. Největší výzvou bude v nejbližích letech mobilita a potraviny.
Válka na Ukrajině k nám přinesla otázky ohledně energie o 40 let dříve a tak je řešíme my a ne naše děti. Každý z nás něco ví, málo kdo z nás řeší. Zvyk pohodlného života jež nám doba poskytla nás namlsala, mění se podmínky pro kvalitu života pro obrovské množství z nás. Obnovitelné zdroje? Utopie jistě ne! Naše omezené myšlení kdy kalkulujeme s tím co známe, či naše neschopnost se na známé věci a problémy dívat jinak, stejně tak jako nás omezuje již s velkými náklady vybudovaná infrastruktura a zažité pořádky, ano!

Nahlásit

-2
+
-

Díky, to je dobrá poznámka, to mi z těch nevýhod skutečně vypadlo. Doplním!

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Zapomněli jste na jednu podstatnou věc. Kromě zmíněných ekologických škod spůsobuje frakování zvýšený počet zemětřesení i v jinak vlastně neseismických oblastech. Je to dost nevhodný spůsob.

Nahlásit

+2
+
-