Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Mladí už sametu nerozumí, z revoluce se stal vyprázdněný mejdan

18. 11. 2021
 9 075
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Ach jo, myšlenka článku možná pěkná, nicméně autor ji bohužel podává moderním vysokoškolským stylem, kdy napálí spoustu cizích slov (petrifikuje, totemismus, konzumerizmus) a do poměrně komplikovaných souvětí. Jedna věc je schopnost přesně vyjádřit myšlenku, druhá věc je vyjádřit ji srozumitelně pro čtenáře.
Text mi připomíná historku od známého, sám učí na vysoké škole, který navštívil na konferenci sociologů a při poslouchání jedné z přednášek si jednu větu (komplikované souvětí) doslovně přepsal na papír. Celá věta měla rozsah 40 slov tedy asi jako předchozí odstavec. A přitom jediná myšlenka, kterou vyjadřovala byla: "Někteří lidé umí psát a někteří ne."

Nahlásit
-
19
+

Diskuze

"...nikoli ikonu vědecké pravdy, nýbrž osobní libovůle: moje svoboda je absolutní, tvoje svoboda mě nezajímá" - a ta "vědecká" pravda je která? Vědecký komunismus?

Nahlásit

-
6
+

Kolik těch opravdu toužících po radikálnější změně je? 5% populace? A to do toho počítám radikální změnu všemožnými směry. Mletím pantem v hospodě, nebo na internetu, to by jsme našli asi většinu populace toužící po nějaké změně, ale vždy to skončí jen u mletí pantem. Nedej bože, že by se sami měli do něčeho namočit.

Prostě tak zásadní změna a konflikt, jako byl 1989 tady od té doby nebyl a hodně dlouho nebude. Už jen proto, že většina revolucionářů se vyčerpá na internetu a na reálnou změnu již nemají dost sil. To je jako s českými novináři, kteří jsou plní zaručených řešení a správných názorů. Ale také to vždy končí jen přáním "někdo jiný, zařiďte to". Takže to revoltování je pouze v akademické rovině.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

"Starší generace už svou revoluci má, tak si ji brání. Ta mladší po radikálnější změně touží, tak si ji vymýšlí."

Přesně. Problém je v tom, že mladí nemají (tak jako jsme měli my) skutečné a zásadní zlo, proti němuž by se mělo revoltovat, tak si hold museli nějaké vyfabulovat. Potřeba revoltovat za každou cenu zvítězila nad rozumem.

Nahlásit

-
2
+

Ach jo, myšlenka článku možná pěkná, nicméně autor ji bohužel podává moderním vysokoškolským stylem, kdy napálí spoustu cizích slov (petrifikuje, totemismus, konzumerizmus) a do poměrně komplikovaných souvětí. Jedna věc je schopnost přesně vyjádřit myšlenku, druhá věc je vyjádřit ji srozumitelně pro čtenáře.
Text mi připomíná historku od známého, sám učí na vysoké škole, který navštívil na konferenci sociologů a při poslouchání jedné z přednášek si jednu větu (komplikované souvětí) doslovně přepsal na papír. Celá věta měla rozsah 40 slov tedy asi jako předchozí odstavec. A přitom jediná myšlenka, kterou vyjadřovala byla: "Někteří lidé umí psát a někteří ne."

Nahlásit

-
19
+