Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Jak mluvit s odmítači očkování aneb Stručná kuchařka vyjednávání s antivax

22. 9. 2021
 32 111
9 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Příbuzní prodělali Covid dost těžce a mají 10x více protilátek než ti, kdo jsou očkovaní.
Vysvětlujte debilitu našeho státu a "odborníků" na Ministerstvu "zdravotnictví", podle kterých očkování funguje nefunguje vznikem protilátek, ale vznikem lejstra s bumážkou.
Proč by jinak odmítají testovat očkované (přičemž existují relevantní studie ze států, kde se tak děje) a odmítají reflektovat protilátky. Bumážka je důležitější.

Nahlásit
-
100
+

Diskuze

Historie nás poučuje, že "jak se navzájem nevybít, i když máme různou víru" funguje do té doby, dokud nezíská jedna z nich převahu. Tak, jako se Karel Veliký nemazal s polabskými Slovany, tak se ani s neočkovanými nikde nebudou mazat. U nás až po volbách, nebo např. v kolébce demokracie Velké Británii už se veřejně ozývají hlasy, aby byli neočkovaní viditelně označováni. Co mi to jenom připomíná?
A ze stejného soudku jsou zde už dlouho veřejně slyšet hlasy, aby si neočkovaní platili sami zdravotní péči, aby neočkovaní důchodci nedostali důchody atd. atd.
Sakra, já zapomněl, oni vlastně ti neočkovaní nebudou diskriminovaní, to jenom ti napíchaní budou trochu zvýhodněni. Je to výrok stejný jako by bylo tvrzení, že Židi nebyli za Hitlera diskriminovaní, to jenom árijci byli trochu zvýhodnění např. tím, že nemuseli do plynu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
24
+

Napsal jsem to tak rozhodně ne náhodou. Není zač. Ale zdá se mi, že Petr Vidomus mluví velmi racionálně právě o strategiích, jak se navzájem nevybít, i když máme různou víru. Myslím, že vaše reakce je poněkud přehnaná. Rozumím tomu tak, že asi víc než na samotný článek reagujete na nějaké společenské tlaky, kterým jste asi vystavený.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Náhodou jste to trefil přesně: "...manuál píše z pozice člověka, který na očkování věří" - je to víra a o víře se nediskutuje, bezvěrci se přesvědčují a ti zarputilí se likvidují všemi dostupnými prostředky. Abych se neotíral o ty, o nichž se nesmí mluvit, tak bych místo nich připomněl např. polabské Slovany.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
26
+

Ale jinak vážně: Petr Vidomus sice ten manuál píše z pozice člověka, který na očkování věří (jestli to můžu takhle zjednodušit), ale ta pravidla pro komunikaci, o kterých mluví, by asi měla fungovat pro oba tábory stejně, ne?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
23
+

Fake news. Dřív se tomu říkávalo kachna, ale asi je čas vyměnit ptáka.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No, to je pravda, ale jinde je to i mnohdy horší: https://www.bawerk.eu/clanky/texty-jinych-autoru/litevske-zakleknuti-neockovanych.html.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Nebojte pan Pleska údajně přislíbil, že dokonce týdne tady bude článek Šest rad pro komunikaci s fanatickými obhájci očkování mezi blízkými:))))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
57
+

Příbuzní prodělali Covid dost těžce a mají 10x více protilátek než ti, kdo jsou očkovaní.
Vysvětlujte debilitu našeho státu a "odborníků" na Ministerstvu "zdravotnictví", podle kterých očkování funguje nefunguje vznikem protilátek, ale vznikem lejstra s bumážkou.
Proč by jinak odmítají testovat očkované (přičemž existují relevantní studie ze států, kde se tak děje) a odmítají reflektovat protilátky. Bumážka je důležitější.

Nahlásit

-
100
+

Článek, jako kdybych byl nějakej magor. Covid jsem prodělal v pohodě, proč bych měl podstoupit očkování a s tím i ta relativně malá rizika jako jsou zánět srdečního svalu, trombóza a nějaká divnou psychická nemoc, což jsou vše již uznané vedlejší účinky covidových vakcín?

Nahlásit

-
100
+