Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Porostou ceny až do nebe? Inflace očima expertů

17. 9. 2021
 19 848
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

"Vyšší inflace s námi (globálně) bude minimálně celý příští rok. V jejím důsledku bude zejména střední třída o něco chudší..."

Rajská to hudba pro uši pana Fuldy z centrální banky. Chudobu lidí má velmi rád.

Nahlásit
-
8
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Co je to střední třída? Já tam řadím lidi, co mají příjem alespoň místně uváděný průměrný plat. Tudíž jsou to dobře vydělávající jedinci, po kterých je poptávka, tudíž tu inflaci si v pohodě vykompenzují. Podle mě střední třída na inflaci neprodělá, i když jí to zbytečně zvedne náklady. Ti kdo to odskáčí jsou chudí a důchodci, ale to je spravedlivé.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-5
+

Diskuze

Do nebe neroste ani strom, tak ani ceny neporostou.

Nahlásit

-
0
+

Na inflaci dřív nebo později dojedou skoro všichni. Peníze jsou skvělej nástroj pro směnu a inflace tento nástroj ničí. Místo, abyste si našetřili a za rok, dva něco koupili. Tak pořád musíte shánět nějakou investici, abyste tu inflaci porazili. Je to komplikace pro všechny. Peníze, je již hodnota by byla pořád stejná (přibližně), by toho dost usnadnila. ČNB nám komplikuje život.

Nahlásit

-
6
+

Střední třída rozhodně neznamená lidi s příjmem na mediánu dané země. A do mediánového příjmu nepatří většina důchodců. Ani ti co mají vlastní bydlení, ale to těžko asi zpeněží, to není příjem. Prostě většina populace na tu inflaci doplatí, střední třída, tudíž lidé s příjmy 36k měsíčně a víc. Ti na to doplatí méně, resp. jejich příjem bude růst nad hodnotu inflace, ale škoda každé kačky která se inflací vypaří.

Já rozhodně neobhajuji inflaci, to je zlo. Ale nejsem malé dítě co se krmí pohádkami, tudíž je mi jasné, že život na dluh bude v této zemi pokračovat, stát bude generovat inflační peníze a nezbývá než se tomu přizpůsobit. Prostě budu zdražovat a nejlépe v dostatečném předstihu před inflací. Chudáků co na to doplatí mi není líto, zvolili si to sami. Preferují to již přes 30 let, tak mají co si zaslouží. Jen magor reaguje na inflaci tím, že si začne utahovat opasek, nebo řešit málo produktivní činnosti, aby měl o levnou bramboru víc.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Zvyšuje se inflace. No nic jiného se nedalo čekat. Dokonce si myslím, že je ještě pozoruhodně nízká. Takže, možná, že bude ještě hůř. A mantra, že uchráníme naše úspory pofidérní investicí do cenných papírů, drahých kovů nebo virtuálních měn je sice možná, ale rozhodně není pro každého. Většina lidí tady téměř nic nevydělá, spíše prodělá, vydělávají hlavně jiní. Investovat ano, ale tam, kde se alespoň trochu orientuji. A lidé to ví, proto raději investují do nemovitostí. Ty se zhodnocují pravidelně a významně nad inflací. Je také dobré, snažit se alespoň snížit vliv růstu rodinných nákladů. Třeba změnou způsobu vytápění domu, snížit náklady za vodné a stočné, pokud to někdo může, změnit typ zahrady z okrasné na užitkovou nebo investice do zdraví atd. atd. Těch možností je mnoho a podobně jako při nákupu cenných papírů, je i zde nutné investice diverzifikovat. Ne všechno se povede, ale přeci jen pro neznalé smysluplnější.

Nahlásit

-
1
+

A co střední třída v důchodu? Když jde příslušník střední třídy do důchodu, tak se vám přesune do té kategorie "důchodce, který si to zaslouží"? Střední třída v důchodu, nechce-li inflací zchudnout, musí pokračovat se správou svých investic, což je práce a stres. Inflace není dobrá pro nikoho, minimálně právě proto, že vás nutí stát se investorem, být ve střehu, neodpočinout si a nechat život běžet.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Co je to střední třída? Já tam řadím lidi, co mají příjem alespoň místně uváděný průměrný plat. Tudíž jsou to dobře vydělávající jedinci, po kterých je poptávka, tudíž tu inflaci si v pohodě vykompenzují. Podle mě střední třída na inflaci neprodělá, i když jí to zbytečně zvedne náklady. Ti kdo to odskáčí jsou chudí a důchodci, ale to je spravedlivé.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-5
+

Myslíte velkého ekonomického guru Fuldu, který odhalil zbytečnost komplikovaného zvyšování produktivity a nahradil ho jednoduchým zvyšováním množství peněz?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Haha, musím se smát tomu, jak lidé levicového zaměření bojují pro progresivní zdanění, aby je pak inflace nominálně zvyšovala jejich příjem.

Nahlásit

-
2
+

Krok 1: Ochudobniť strednú triedu tlačou peňazí.
Krok 2: Vytlačiť peniaze a dať ich strednej striede.

A opakovať až kým nebude raj na Zemi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

"Vyšší inflace s námi (globálně) bude minimálně celý příští rok. V jejím důsledku bude zejména střední třída o něco chudší..."

Rajská to hudba pro uši pana Fuldy z centrální banky. Chudobu lidí má velmi rád.

Nahlásit

-
8
+