Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Zpověď analogového nerda: Ty čtverce nepřečtu, dejte mi to černé na bílém!

15. 9. 2021
 11 819
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Jsem "majitelem" (spíš uživatelem, neboť není můj) obyčejného telefonu - netuším, proč se mu říká hloupý. Že by jako protiklad k chytrému? Ale co je na těch druhých telefonech chytré? Každopádně telefon používám jen k telefonování a přijímání SMS (odesílání jen velice zřídka). Mám na něm rád malé rozměry, relativní odolnost (už mi párkrát vypadl na chodník) a hlavně přijatelnou výdrž, která je i s už hodně opotřebovanou baterií 7-10 dnů. Nedávno jsem se díval po nějaké náhradě v podobě androidího telefonu, ale asi takový neexistuje. Když vidím ty obludy s displejem 5,5" nebo víc, výdrží jednoho max. dvou dní, odolností sněhové vločky a cenou, která by se mi zdála přijatelná až po škrtnutí dvou cifer, tak říkám "Děkuji, nechci". Proč jsem se vlastně po něm díval? Tlačí mne k tomu jisté banka "inspirované klienty", kde se ke svému účtu bez poplatku za SMS dostanu jen pomocí mobilu. Pro tyto potřeby je užitná hodnota telefonu cca 250 Kč ročně (zatím to řeším půjčeným mobilem, který mi leží doma a použiju ho tak 2x za měsíc).


Ohledně jízdy na koni. Abychom se za pár let nedivili, že po zrušení aut se spalovacím motorem, pro extrémní zdražení a nedostatek elektřiny, bude kůň jeden z mála přijatelných dopravních prostředků: https://dfens-cz.com/zkusenosti-kun/

Nahlásit
-
22
+

Diskuze

Zařekl jsem se, že si smartphone nekoupím, dokud nebude mít velikost jako můj 15 let tvrdě pracující "hloupý" Samsung C3530, který vydrží na jedno nabití týden i více.
Nemusí mít super displej, super RAM, procesor jako Terminátor ani velkou paměť.

Nikde nikdo nic takového nenabízí a ještě dlouho nebude.

Nahlásit

-
1
+

Je to fakt, smatphone je vlastně kapesní počítačs připojením k internetu a GPS příjmačem. Kdo ho má je denodenně pod kontrolou Googlu, Facebooku, NSA, Čínské rozvědky, KGB a kdoví koho ještě. Na druhou stranu mám u sebe mapy celého světa, navigaci, e-mail, jízdní řády, fotoaparát, videokameru, svítilnu, meteoradar, prostě všechno co dnes on-line svět nabízí. Je to na každém jak si váží svého soukromí.

Nahlásit

-
3
+

Jsem "majitelem" (spíš uživatelem, neboť není můj) obyčejného telefonu - netuším, proč se mu říká hloupý. Že by jako protiklad k chytrému? Ale co je na těch druhých telefonech chytré? Každopádně telefon používám jen k telefonování a přijímání SMS (odesílání jen velice zřídka). Mám na něm rád malé rozměry, relativní odolnost (už mi párkrát vypadl na chodník) a hlavně přijatelnou výdrž, která je i s už hodně opotřebovanou baterií 7-10 dnů. Nedávno jsem se díval po nějaké náhradě v podobě androidího telefonu, ale asi takový neexistuje. Když vidím ty obludy s displejem 5,5" nebo víc, výdrží jednoho max. dvou dní, odolností sněhové vločky a cenou, která by se mi zdála přijatelná až po škrtnutí dvou cifer, tak říkám "Děkuji, nechci". Proč jsem se vlastně po něm díval? Tlačí mne k tomu jisté banka "inspirované klienty", kde se ke svému účtu bez poplatku za SMS dostanu jen pomocí mobilu. Pro tyto potřeby je užitná hodnota telefonu cca 250 Kč ročně (zatím to řeším půjčeným mobilem, který mi leží doma a použiju ho tak 2x za měsíc).


Ohledně jízdy na koni. Abychom se za pár let nedivili, že po zrušení aut se spalovacím motorem, pro extrémní zdražení a nedostatek elektřiny, bude kůň jeden z mála přijatelných dopravních prostředků: https://dfens-cz.com/zkusenosti-kun/

Nahlásit

-
22
+

Jako se vším jde o rozumnou míru.
I s tlačítkouvou Nokií se dá připojit a například najít si spojení (a nepsat SMSky kamarádům o spojení).
I bez mobilu můžu trávit hodny denně na sociálních sítích.
Otázky jsou spíše schopnosti půstu (víkend s mobilem maximálně jako budík) nebo frekvence (jak často koukám na mobil, co přišlo, což může být i SMS).

Nahlásit

-
7
+