Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Důchody znamenají moc, na reformu zapomeňte

12. 8. 2021
 22 527
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

To je pro mě a mnoho jiných největší štěstí, že čeští politici nemají šanci prosadit nějakou důchodovou reformu. Protože to by bylo jen jak oškubat movitější aby dali pár drobných chudým a v budoucnu další lidi obrali o to co si naspoří.
Jen ať to zůstane jak to je, neschopní a hloupí budou mít co si zaslouží a zbytek si zařídí pohodový důchod s tím co je k dispozici.

Nahlásit
-
15
+

Diskuze

Tak, zaprvé všichni používají blbě slovo reforma. A za druhé, navrhované změny v podobě donsů jsou naprostý nesmysl. V roce 2008 se z takových vypařilo rolik peněz, že žádný soudný člověk peníze do takových institucí nedá. A s tou změnou klimatu se dělá až moc. Všichni politici jsou na ni nějací nadržení, až z toho nebude čím topit.

Nahlásit

-
1
+

Vzhledem k obrovské rychlosti pokroku v technologiích, biologii, lékařství a genetice, máte obavu, že průměrná doba dožití bude klesat? Stačí se podívat na statistiku příčin úmrtí, a je jasné, že příčina, proč ten průměrný věk dožití stoupá tak pomalu je pouze populární soutěž o Darwinovu cenu.

Obdobně se státními důchody, tu vůbec nebudou nízké, již dnes může 80% obyvatel zeměkoule považovat život v ČR za realizaci ráje. Jen pouze ty důchody se budou neustále propadat vůči průměrnému příjmu, a současně vůči požadovaným přáním rozmlsaných důchodců. Prostě jen reálný pořad o "já chci, já chci, já chci, navalte".
Ale právě v tom si ekonomická realita poradí bez ohledu na voličské preference.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tady se nedá necitovat tento článek:

"Vraťme se však k době První republiky. Medián délky dožití byl v roce 1920 cca 55,5/59 roků (za informaci děkuji M. Štěpaníkovi). Pro zjištění střední délky života viz i ZDE (5). Data z odkazu odpovídají celkem uvedené hodnotě za rok 1920. To znamená, že v tomto věku byla již polovina lidí po smrti. Ale do starobního důchodu zbývalo pořád nějakých 6 až 9 let! Z logiky věci plyne, že více jak polovina obyvatel se nedožila doby, kdy mohla začít pobírat starobní důchod! Člověk, který si postřednictvím státu v té době spořil na starobní důchod, měl méně jak poloviční šanci, že se tohoto důchodu dožije! Šlo tedy o něco na způsob loterie. Ta má také méně jak 50 % pravděpodobnost výhry. Jinak by její provozovatel zkrachoval." (https://www.bawerk.eu/clanky/ ekonomie/patalie-se-starobnimi -duchody-aneb-pozdeji-do-ducho du-.html).

A tak nějak to bude, a k tomu ještě ty důchody budou reálně velmi nízké. Kdo dnes přispívá státu na důchody málo či nic, ten se nakonec bude smát.

Nahlásit

-
6
+

To je pro mě a mnoho jiných největší štěstí, že čeští politici nemají šanci prosadit nějakou důchodovou reformu. Protože to by bylo jen jak oškubat movitější aby dali pár drobných chudým a v budoucnu další lidi obrali o to co si naspoří.
Jen ať to zůstane jak to je, neschopní a hloupí budou mít co si zaslouží a zbytek si zařídí pohodový důchod s tím co je k dispozici.

Nahlásit

-
15
+