Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Střechy v peněžence. Výběr nemovitostního fondu očima expertů

30. 4. 2021
 6 826
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

proč mám koupit české realitní fondy, když mohu kupovat REIT? Větší sektorová nabídka, větší velikost majetku, daleko větší informovanost a kontrola toho co se ve fondu děje, vyšší výnosy, žádné "dobytčárny" jako růst zajištěný přeceňováním majetku, atd ....

Třeba zde zazněl Accolade, proč do nich a ne do Prologis? Vyšší výnos, větší objem majetku, globální diverzifikace, analytické pokrytí, nákup Acc jako FKI od 1M CZK, do Prologis od 250 Kč, prodej Acc limitovaný, Prologis prodám v den zadání pokynu. Jediný důvodu je snad měna fondu v CZK, OK, tak si udělejte hedge do CZK, aktuálně na něm ještě vyděláte.

Použil jsem Accolade, ale takto by se dalo argumentovat proti jakémukoli CZ fondu. Takže proč?

Nahlásit
-
8
+

Diskuze

Za tip na Prologis děkuji. Projdu si o nich dostupné informace.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Z podobných důvodů jako popisujete investuji dlouhodobě do BIP - Brookfield Infrastructure Partners.
A protože se jedná o společnost typu Limited Partnership s domicilem na Bermudách, nemusím asi vysvětlovat konsekvence.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

proč mám koupit české realitní fondy, když mohu kupovat REIT? Větší sektorová nabídka, větší velikost majetku, daleko větší informovanost a kontrola toho co se ve fondu děje, vyšší výnosy, žádné "dobytčárny" jako růst zajištěný přeceňováním majetku, atd ....

Třeba zde zazněl Accolade, proč do nich a ne do Prologis? Vyšší výnos, větší objem majetku, globální diverzifikace, analytické pokrytí, nákup Acc jako FKI od 1M CZK, do Prologis od 250 Kč, prodej Acc limitovaný, Prologis prodám v den zadání pokynu. Jediný důvodu je snad měna fondu v CZK, OK, tak si udělejte hedge do CZK, aktuálně na něm ještě vyděláte.

Použil jsem Accolade, ale takto by se dalo argumentovat proti jakémukoli CZ fondu. Takže proč?

Nahlásit

-
8
+

Lokace, lokace, lokace.
Bude -li prosperita příbývat, bude lidí ubývat.
Poptávka bude po kvalitním bydlení - centrum, okraj v domku. Sídliště půjdou do pr. Viz západní Evropa.
Investice je to bídná pro normálního Joudu. 8mil koupě děleno 20 tis nájem rovná se 33 let.
A to riskujete demografickej a ekonomickej posun a Piráty (už ani nemusíme používat eufemismy, lol).
Ale tak z těch základních potřeb jako vzduch, voda, jídlo, přístřešek je to tam.
Každopádně si nezapomeňte ještě pořídit oštěp.

Provozovny v přízemích domů. E-commerce jako poslední dopadne na masážní salóny, odkladiště dětí a stařečků.

Investujte do bordelů, ubytoven pro fetky, svobodné matky a lágrů pro seniory, děti a jinou otravnou svoloč.
Tam bude furt perspektiva, než dostaneme rozum.

Nahlásit

-
1
+