Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Střechy v peněžence. Výběr nemovitostního fondu očima expertů

Přihlášení do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

proč mám koupit české realitní fondy, když mohu kupovat REIT? Větší sektorová nabídka, větší velikost majetku, daleko větší informovanost a kontrola toho co se ve fondu děje, vyšší výnosy, žádné "dobytčárny" jako růst zajištěný přeceňováním majetku, atd ....

Třeba zde zazněl Accolade, proč do nich a ne do Prologis? Vyšší výnos, větší objem majetku, globální diverzifikace, analytické pokrytí, nákup Acc jako FKI od 1M CZK, do Prologis od 250 Kč, prodej Acc limitovaný, Prologis prodám v den zadání pokynu. Jediný důvodu je snad měna fondu v CZK, OK, tak si udělejte hedge do CZK, aktuálně na něm ještě vyděláte.

Použil jsem Accolade, ale takto by se dalo argumentovat proti jakémukoli CZ fondu. Takže proč?

Nahlásit
+8
+
-

Za tip na Prologis děkuji. Projdu si o nich dostupné informace.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Z podobných důvodů jako popisujete investuji dlouhodobě do BIP - Brookfield Infrastructure Partners.
A protože se jedná o společnost typu Limited Partnership s domicilem na Bermudách, nemusím asi vysvětlovat konsekvence.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

proč mám koupit české realitní fondy, když mohu kupovat REIT? Větší sektorová nabídka, větší velikost majetku, daleko větší informovanost a kontrola toho co se ve fondu děje, vyšší výnosy, žádné "dobytčárny" jako růst zajištěný přeceňováním majetku, atd ....

Třeba zde zazněl Accolade, proč do nich a ne do Prologis? Vyšší výnos, větší objem majetku, globální diverzifikace, analytické pokrytí, nákup Acc jako FKI od 1M CZK, do Prologis od 250 Kč, prodej Acc limitovaný, Prologis prodám v den zadání pokynu. Jediný důvodu je snad měna fondu v CZK, OK, tak si udělejte hedge do CZK, aktuálně na něm ještě vyděláte.

Použil jsem Accolade, ale takto by se dalo argumentovat proti jakémukoli CZ fondu. Takže proč?

Nahlásit

+8
+
-

Lokace, lokace, lokace.
Bude -li prosperita příbývat, bude lidí ubývat.
Poptávka bude po kvalitním bydlení - centrum, okraj v domku. Sídliště půjdou do pr. Viz západní Evropa.
Investice je to bídná pro normálního Joudu. 8mil koupě děleno 20 tis nájem rovná se 33 let.
A to riskujete demografickej a ekonomickej posun a Piráty (už ani nemusíme používat eufemismy, lol).
Ale tak z těch základních potřeb jako vzduch, voda, jídlo, přístřešek je to tam.
Každopádně si nezapomeňte ještě pořídit oštěp.

Provozovny v přízemích domů. E-commerce jako poslední dopadne na masážní salóny, odkladiště dětí a stařečků.

Investujte do bordelů, ubytoven pro fetky, svobodné matky a lágrů pro seniory, děti a jinou otravnou svoloč.
Tam bude furt perspektiva, než dostaneme rozum.

Nahlásit

+1
+
-