Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Agenti s povolením zabíjet. Co je a co dělá jednotka GRU 29155, která odpálila Vrbětice

21. 4. 2021
 17 349
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Myslíte obyvatelům Jižního Vietnamu?

Kdyby nebylo USA v té době plné moralistů a puritánů, tak by snad ještě existoval, jako Jižní Korea.

Pro mě za mě si tady klidně demoralizujte, jen vás upozorňuju, že jestli to povede ta vaše milovaná Čína, tak se vám to trpět nebude. Tam vám za spálení vlajky vyjmou játra (pokud jsou ještě prodejná).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
3
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Můžete mi říci, kde tvrdím, že je Čína moje milovaná? Nebo, kde totéž říkám o Rusku? Rád si to od vás mentální bolševiku přečtu. Žádám od vás citaci!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-4
+

Diskuze

Už jsem vám jednou napsal v jiné diskuzi, že nejesm NeoCon, Nejsem bývalý Trockista a nemyslím si, že je možné šířit Západní kulturu bez toho, aby jste vystřílel 80% Afgánců např..
Mnohem lepší nechat je, ať se vystřílej sami nebo dostanou rozum.
Ovšem za situace, kdy jim v tom bude pomáhat Číňan nebo Rus, tak té nejroztomilější frakci rád pomůžu, protože až tam Číňan skončí, přijde řada na mě.
Nic proti Rusům nebo Číňanům jako takovejm ale ty impéria, která se snaží vybudovat jejich vládci, jsou daleko nebezpečnější a brutálnější než cokoliv jiného. I to NeoCon (ve skutečnosti progresivisti) globohomo má aspoň trochu skrupule, což vy nejste ochotnej rozlišit ani pracovat s realitou situace. Dogmatická zaslepenost?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ano, jeden myslel. Ale rudý neocons nok toužící vyhubit miliony lidí mi za reakci nestojí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Souhlas.
Kdyby nebojovali s jednou rukou na ko-lích, tak by se v tý džungli pachtit tolik (draft) nemuseli. Stačilo bombardovat Severní Vietnam a Kambodžu. Ale tak chápeme, že na Dresden 2.0 neměl nikdo žaludek.
Tak to šolíchali až jim došla pára.
Jedinej z demokracií, kdo byl jakžtakž úspěšnej byly Britové v Majsii ale to bylo spíš díky geografii. Povstalci měli omezenou podporu a bylo snadný je vyhladovět a oslabit. Takže to nevyžadovalo trestný komanda a kobercový nálety na města, kterých se Impéria (Římani, Mongolové, Nacisti, Sověti) a vyloženě obranné války (WW2) neštítí vůbec nebo tolik.

Sexuální revoluce byla dílem antikoncepce a potratů. Umožnila větší nezodpovědnost. Plus prosperita a následně sociální stát. Fotr už nemusí hlídat dceru s brokovnicí, aby nemusel živit nějakýho parchanta :)

Kdo by si pomyslel, že Make Love může v důsledku zabít možná i víc lidí než Make War :)
Od Jihovietnamců co nestihli utéct, přes AIDS, až po oběti předávkování a gang násilí (děti svobodných matek).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Vietnamskou válku USA na bitevním poli vyhrály. Prohrály ji na televizních obrazovkách. A morálně. Sexuální revoluce byla holt zajímavější možností než se pachtit v džunglích jihovýchodní Asie. Až teď jim dochází, že sex revoluce není pro všechny, ale jen pro horních 10%.
Ti zbylí? GYOW!!!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Já myslel, že když někdo hlásá, že bude lepší vysléci se do naha (zavrhuje NATO i Poláky) a rotháhnout půlky a zároveň Čínu velebí jako nového alfasamce (viz citát + vaše debata o HDP Číny a Ruska ), tak je to láska. Ale můžu se plést, promiňte.

https://finmag.penize.cz/diskuze/425820-tohle-meni-pravidla-hry-pripravme-putinovi-fakturu-za-vrbetice
[autor="Aleš Holub" datum="19.04.2021 14:31"]Inu, USA je tak nějak chřadnoucí velmoc. A je už teď zcela evidentní, že Rusko a Čína začínají jednat více z pozice síli a moci a budou se snaži vládu USA přivést zu grund třeba i násilím. Budou války. Ale tantokrát už to nebudou jednostranné války. I to je třeba brát v potaz.]

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Můžete mi říci, kde tvrdím, že je Čína moje milovaná? Nebo, kde totéž říkám o Rusku? Rád si to od vás mentální bolševiku přečtu. Žádám od vás citaci!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-4
+

Myslíte obyvatelům Jižního Vietnamu?

Kdyby nebylo USA v té době plné moralistů a puritánů, tak by snad ještě existoval, jako Jižní Korea.

Pro mě za mě si tady klidně demoralizujte, jen vás upozorňuju, že jestli to povede ta vaše milovaná Čína, tak se vám to trpět nebude. Tam vám za spálení vlajky vyjmou játra (pokud jsou ještě prodejná).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Vaši teorii, kdo nejde s námi jde proti nám, si skutečně nechte. A povídejte si vaše moudra třeba obyvatelům Vietnamu anebo Zairu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Když jinak nedáte...

O moc, ať už z ideologických nebo finančních (kriminálních) důvodů nebo strategických, usiluje většina hráčů, leckdy podobnými prostředky.
Samozřejmě ty více autokratické režimy mají širší manévrovací prostor - mohou si dovolit být více brutální a agresivnější.

Takže jsou to potvory obě dvě. Ovšem ta USA potvora, když zrovna podlehne vábení šiřitelů globohomo demokracie (NeoCons začínali jako Trockisti btw), nemá efektivní nástroje, jak dobité území okupovat viz Irák, Afgoš apod. Jejich sousedé jsou v klidu a když zrovna neomarxisticky nevyšilujou, tak se nima dá i inspirovat. K té Liberté mají ještě pořád nejblíž.

Rus, na druhou stranu, ty efektivní nástroje má. Zakroutí vám krkem ein zwei a ani u toho nemrkne.

Takže za situace, kdy se neochráním sám a jsem okolnostmi a realitou situace nucen si vybrat, tak volím USA. Už jen proto, že jsou méně nebezpečný.

Vy si klidně dál plujte na obláčku z ideálů AnCap, pohádek o partyzánech a jednorožčích prdů ve formě duhy. Já si autisticko-perfekcionistické moralizování schovám na lepší časy, bať nehodlám býti užitečným idiotem, kterého sežere medvěd, protože odmítá pomoc orla, s odůvodněním , že má nasr-no v hnízdě.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

To je nehoráznost! takovéto věci smí dělat jen Západ a ne nějaké Rusko, ať s tím ihned přestanou! Západ je zcela čistý respektive má ty nejčistší motivy. To je jasné: "Významný americký ekonom Murray N. Rothbard v této knize ukazuje, jak jsou samy bohaté elity schopné manipulovat světovými událostmi skrze své napojení na státní moc. Historici hlavního proudu se vysmívali Rothbardově historii jako „konspiračnímu“ přístupu. Rothbard sám chtěl jen ukázat, že světové události nejsou náhodnými historickými silami, ale že jde o důsledky rozhodnutí a cest vybraných reálnými lidmi. V knize podává ponuré detaily, jak síť bank, kupců státních dluhopisů a členů Wall Streetu dává přednost válkám a vydělává na nich." (https://www.kosmas.cz/knihy/2 77256/wall-street-banky-a-amer icka-zahranicni-politika/)

A on si někdo dovolí tomu odporovat? Jsem zcela zděšen! Doufám, že Mr. Lukostřelec nebo podobný ármčér odborník nám to tu osvětlí.

Nahlásit

-
-3
+