Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Coinbase jde na burzu. Zlomové okamžiky bitcoinu a spol. očima expertů

Ondřej Tůma | 16. 4. 2021 | Celkem 36 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Altman | 16. 4. 2021 10:48

Coinbase IPO je jen drobným milníkem.

Drobné plus pro akceptaci a další šíření povědomí o bitcoinu. Drobný přínos pro instituce, pro které je zatím jiná forma vsázky na úspěch krypta (přímý nákup bitcoinu) neprošlapanou neznámou cestou. A drobný přínos pro ty, kteří kryptu nevěří - mají co na burze shortovat.

"Drobné" minus v tom, že Coinbase je regulovaná KYC/AML burza v jurisdikci USA a až dolar bude kolabovat (jak naznačuje Kovanda), USA a FED se ještě mohou pokusit ten kolaps oddálit zabavením bitcoinů (a jejich začlenění do rezerv FEDu) ala 1933&zlato z míst, kam na ně mohou dosáhnout: burzy v US jurisdikci, fondy v US jurisdikci, firmy v US jurisdikci (Tesla, Microstrategy, Grayscale). Pravděpodobně formou NUCENÉHO odprodeje za kolabující fiat při úředně stanovené ceně/kurzu.

Podle odhadů se nyní na burzách v jurisdikci USA nachází cca 1mil BTC, tedy 1/21 celkové zásoby bitcoinů, 1/18 všech vytěžených a ještě větší podíl z disponibilních. V případě problémů fiatu a vítězného tažení bitcoinu to je docela velký honeypot, dostatečné množství na to, aby stálo za to jím zkusit churavějící fiat podložit.
Stále tak platí základní bitcoinová poučka: "Not your keys, not your Bitcoin".
Hlavní výhodou bitcoinu je, že nepotřebujete prostředníka. Že nemusíte nést riziko protistrany. Někdo si ta rizika ale dobrovolně přidělává a výhod se vzdává :-(

A pro zákazofoby:
1) Turecko potvrzuje můj názor, že pokus o zákaz přijde až když je fiat měna daného státu ve vážných problémech.
2) V takové situaci je však zákaz málo platný. Měně v problémech už nepomůže. A motivace lidí z takové problémové měny uniknout je velmi obtížně potlačitelná. Jediný efekt regulací bude v tom, že pro Turky bude pořízení bitcoinu dražší. Tak jako je bitcoin dražší ve všech zemích se zákazy, omezeními a kapitálovými kontrolami. Ta vyšší cena ale také dokazuje, že ti lidé jsou ochotni i tuto vyšší cenu zaplatit. A vyšší cena je zároveň motivací pro "pašeráky" a veksláky jim ten bitcoin "přivézt".
Turecko ukazuje, že kdo čeká příliš dlouho, doplatí na to. Takové to "nakoupím až když bude zřejmé, že fiat má opravdu problémy a do té doby to nebudu riskovat" se může dost nevyplatit.

+21
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Richard Fuld | 19. 4. 2021 16:00

"Škoda, že pak nepůjde lidi jako vy hnát k zodpovědnosti..."

Fanatickou komančskou mentalitu v sobě nikdy nezapřete. :-) Ti taky hnaly buržousty a kulaky k zodpovědnosti a občas je i rovnou pověsili. :-)

To by se Vám líbilo, kdybych své názory mohl zastávat jen s rizikem, že mě za to zavřete do kriminálu, nebo že mě budou davy linčovat? Sorry jako. Vaše barbarskost a nenávist ke všem s jinými názory asi opravdu nezná mezí.

-2
+
-

Všech 36 komentářů v diskuzi.

Richard Fuld | 3. 5. 2021 18:12

Další trám v oku příznivců BTC:

Příznivci BTC brečí, že peníze manipuluje centrální banka, ale když si tak trochu twitne Musk, který tak zjevně a otevřeně manipuluje s BTC, tak jsou z toho nadšení. :-)

Nahlásit

0
+
-

Richard Fuld | 3. 5. 2021 11:31

Trám v oku příznivců BTC:

Všichni brečí nad 2% inflací a vysokým růstem cen nemovitostí a akcií, ale absurdní růst ceny BTC je nechává zcela chladnými a slepými. :-)

Nahlásit

0
+
-

Honza _ | 3. 5. 2021 13:57 | reakce na Richard Fuld - 3. 5. 2021 11:31

Co je to za argument prosím?
Příznivci BTC většinou mají kousek BTC a tak:
1. jásají, že "hodnota" BTC (cena v USD, ekosystém, povědomí atd.) roste a oni kousek toho mají.
2. Pláčí, že nenakoupili dřív a víc.
Těch zcela chladných a slepých příznivců BTC moc nebude. On je to vlastně oxymóron. Kdo je chladný a slepý, tak nebývá příznivcem BTC :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Richard Fuld | 3. 5. 2021 18:10 | reakce na Honza _ - 3. 5. 2021 13:57

To je přece jasné. Příznivci BTC brečí, že fiat způsobuje inflační růst cen nemovitostí a akcií ale z růstu cen BTC se radují. Nepřijde Vám to jako mírně řečeno nekonzistentní? :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Honza _ | 21. 4. 2021 15:05

(Nejen) pro pana Zdražila, na kterého jsem si vzpomněl, když tam zaznělo, že cena BTC je hnána pouze cílem prodat později se ziskem a koupit si něco užitečného :-)
Před 3 lety...
https://youtu.be/q8R71WGO3qU

Nahlásit

0
+
-

Jan Macháček | 16. 4. 2021 21:06

Už nějakou dobu přemýšlím o tomto. V aktuálním bullrunu téměř veškerou vnitřní hodnotu BTC tvoří protiinflační safe haven. Ovšem v reálných spotřebitelských cenách (tj. v CPI) se inflace ještě neprojevila anebo jen velmi minimálně. Vyjímky jsou země s malým podílem globálního HDP jako např. Turecko. To ovšem mělo velký problém s inflací dávno před koronou. Dá se tedy říci, že cenu BTC z cca 10k na ALTH ve výši cca 64,5k vyhnalo pouhé inflační očekávání. Do trhu vstoupili zatím jen ti nejvíc smart money, kteří sice ještě nevidí inflaci v CPI, ovšem jsou si moc dobře vědomi, že současný systém je neudržitelný, že finanční systém a nemovitosti nemohou absorbovat zdaleka všechnu inflaci, a že v budoucnu jim jejich úspory a zisky bude inflace užírat stále víc a víc a někteří dokonce připouští to, čemu se hezky česky říká endgame či the day of reckoning. Když tedy pouhé inflační očekávání cenu BTC zvýšilo cca 6x, tak jak moc cenu BTC zvýší reálná vysoká inflace, která bude tak vysoká, že ji žádné mainstreamové médium a žádný politik a žádná centrální banka nebudou moci ignorovat? Nejdřív bude třeba 5%, pak 7%, pak 10%, pak 12%, pak 15%... Kde se zastaví? Záleží samozřejmě na politicích, jak na to zareagují. Mohou zareagovat protržně jako to udělali Reagan a Thatcherová, ale to se moc nedá očekávat. Spíš provedou opak směrem k ještě větší totalitě. Ale to nechci řešit. Chci řešit inflaci samotnou, a jak inflace přímo ovlivní cenotvorbu BTC. Myslím si, že inflace se bude projevovat třemi mechanismy. Z nich třetí bude nejméně významný a téměř jistě nebude přímým původcem, ale spíš důsledek prvních dvou a sám o sobě situaci jen zhorší. Mám na mysli tyto mechanismy:
1)Akcie a reality mají absorbční kapacitu ještě v desítkách či stovkách procent. Jejich bubliny mohou být nafouknuté ještě mnohem víc než teď. Nikdo neví, kde se jejich růst může zastavit. Ale pořád mají nějakou konečnou mez, nad níž se již nafukovat nemohou. Pak levné peníze z FEDu, ECB a dalších centrálních bank poputují jinam do finančního systému. Do komodit. Zdraží úplně vše, co se obchoduje na globálních fiannčních trzích. Zemědělské komodity, průmyslové kovy a rudy, hotové výrobky jako např. ocel, ropa, plyn, uhlí, elektřina... Tyto zdražené komodity samozřejmě zdraží i CPI. Kdo si myslí, že nic takového nehrozí, tak stalo se několikrát, kdy dolar byl slabý a světové komodity proto podražily. Třeba nějak 2006-2008?
2)Strukturální změny v ekonomice. Mám na mysli to, když velká část firem skončí či už skončila. Např. podle nejčernějších scénářů může v tomto roce skončit v ČR až třetina podnikatelů. Hlavně kvůli stupidním vládním lockdownům. Ti podnikatelé, kteří zůstanou, výrazně zvýší ceny. Přesně podle zákona nabídky a poptávky. Čím menší konkurence, tím vyšší ceny. A s tím velmi souvisí úspory z rozsahu (anglicky scale economy). Velmi dobře viditelný byl tento efekt třeba po zavedení EET. Spousta restaurací kvůli tomu skončila. A ty, které zůstaly, nezvýšily ceny jenom kvůli zvýšeným nákladům, nýbrž i kvůli nižší konkurenci. Cena meníček se zdražila cca o 10-15 Kč.
3)Třetí mechanismus je geopolitický. Pokud inflace dolaru bude velká, různé státy na světě budou mít tendenci opouštět dolar a hledat alternativy. Nejdříve to asi učiní země, ke kterým USA zaujímají otevřeně nepřátelský postoj: Rusko, Írán a Čína. Z nich je samozřejmě zdaleka nejvýznamnější Čína. Když velká část světa přestane akceptovat dolar jako světovou rezervní měnu, bude to krátkodobě pro dolar velký průser a ceny v USA vyletí do nebe. Bude to znamenat obrovský pokles kupní síly dolaru. Nákupy zboží z Číny ve Wallmartu zdraží o desítky procent. To samé ropa a další komodity. Dlouhodobě to může USA pomoci, jelikož budou konzumovat jen to, na co si poctivě vydělají. Nikoliv jako teď, kdy za reálné statky z importu platí jen vytištěnými zelenými papírky a dlužnímu úpisy. Ovšem záleží, jak na to politici v USA zareagují. Viz výše.

4)Abych byl objektivní, tak protiinflačně naopak působí rychlost oběhu peněz. Ta je v koronavirové době velmi nízká a i před koronou byla relativně nízká.

Když to tedy celé shrnu, tak prosím chytré lidi zde prodiskutovat tyto otázky:
1)Jak vidíte konkrétní projevy inflace? Vím, že velká část rakouských ekonomů si myslí, že 2021 bude rokem inflace. Prohlásil to třeba Juraj Karpiš a mám pocit, že i Peter Schiff a Josef Tětek. Snad se nemýlím. Kdy si myslíte, že přijde a jak se bude zvyšovat? Může to být toto léto? Tento podzim? Jak moc je současnost horší nebo lepší než 70.léta, kdy byla inflace cca 7-10%? Obávám se, že současná situace je řádově horší než tehdy. Vznik totality je mnohem mnohem pravděpodobnější než tehdy. Aspoň že máme ty technologie (BTC a DeFi).
2)Jaký vidíte potenciál BTC v prostředí pouhého inflačního očekávání? Může to být 140-150k? Někde blízko aktuálnímu ATH? Tj. třeba 70k? Bullrun 2013-2014 měl dva vrcholy. První menší a druhý větší. Aktuální bullrun tamten velmi připomíná. Může být první vrchol vrcholem inflačního očekávání a druhý vrchol mnohem vyšší, tj. byl by vrcholem příchodu reálné CPI inflace? Tento druhý vrchol by velmi připomínal ten v zimě 2017-2018: Vrchol někde bláznivě vysoko (300k? 450k?) a altseason třeba někde na 0,2 BTC dominance? Poté by byl velký sešup (klidně i o 80%) a bear market. Ten nikoliv z fundamentálních důvodů, nýbrž z důvodů technických.
3)Teorie supercyklu. Nezapadá tato teorie do příchodu reálné CPI inflace?
4)Jak vidíte vývoj fenoménu velocity of money?

Nahlásit

+6
+
-

Honza _ | 17. 4. 2021 10:56 | reakce na Jan Macháček - 16. 4. 2021 21:06

Přijdou CBDC skrze UBI a stát určí, za co se smí utrácet.
Takže tu bude opět státní finanční systém - u pekaře koupíte rohlík (radši rychle, protože platnost CBDC CZK bude 1 měsíc), automaticky se strhne daň a z toho se zaplatí úředník.
Vstupy a výstupy do BTC skrze regulované směnárny budou evidovány a daněny, možná se někde pokusí je zabavit.
Užitečné služby pojedou na BTC. Kdo si troufne, pojede peer-to-peer, kdo ne, pojede přes účtenky.
Na zákaz BTC už je podle mě pozdě, ale bude snaha o regulaci a zdanění.

Inflace se projeví tak, že kdo může, uteče (nemovitost, akcie, BTC, altcoinové bubliny), kdo nemůže, bude hlasovat pro ty, co zdaní ty, kdož utekli. Pokračuje smrskflace (zmenšování balení, zhoršování kvality, stejná cenovka) Určí se cena základních potravin (v CBDC), zhorší se možnosti vyhazovu nájemníků a tím se točí bludný kruh.
BTC půjde nahoru, cena fiatu dolů. Teoreticky půjde BTC k nekonečnu, respektive se cestou provede nějaká měnová reforma, aby to tak nevypadalo.

Rozhodující bude, jestli velké korporace (nebo dokonce centrální banky!) přejdou na BTC, případně si zavedou vlastní coin (viz FB a Libra), nebo jestli dokáží udržet USD...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Jan Amos | 17. 4. 2021 12:15 | reakce na Honza _ - 17. 4. 2021 10:56

"smrskflace" - pobavilo. Palec nahoru.

Stát přestane být schopen plnit své funkce a začně je přesouvat na podnikatelskou sféru - nejsem schopen zajistit testování, zavedu povinnost testovat ve firmách. Poraď si podnikateli sám. Restaurace budou povinny pod náklady vydávat jídlo důchodcům. Zemědělské podniky budou povinně odvádět do potravinových bank. Dvoukolejné zdravotnictví - jsi bohatý a nás nevolíš? Recept za 1K. Důchodci zdarma.

Inflace vystřelí až se lidé začnou zbavovat aktiv, které nyní nové peníze absorbují - až se začnou snažit prodávat akcie, nemovitosti, BTC, zlato, umění...

Kdy to bude? Při generační výměně - ten, kdo škudlí, nerad se uškudleného vzdává. Dědic to neřeší - nepotřebuje Kupkův obraz nebo Janečkovu plastiku. Chalupu na kotárech kam se mu nebude chtít jezdit taky střelí. Barabizny po prarodičích taky nebude chtít. Čili cca za 10 let začne fičák. Stát zareaguje tak, že zavede dědickou daň - ale pozdě.

Zavedoe se časová platnost oficiální měny - ideálně do příští výplaty. Termíny výplat mzdy se zkrátí - každých 7 dní. Potravinové lístky a koordinační dispozice - kdo stavěl před rokem 1990, ví o co se jedná.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Daniel Bowman | 17. 4. 2021 13:45 | reakce na Jan Amos - 17. 4. 2021 12:15

"SMRSKFLACE" je výborný pojem, souhlas.

To co jste popsal se dá shrnout do Inflace - Price Controls - Hladomor / Genocida

Už to tady bylo několikrát.

Jak se s tím popasuje BTC resp. jeho cena ja na pováženou.
Podle mě má BTC význam pouze za situace, kdy malé skupině hoří koudel u zadku a potřebujou snadno změnit jurisdikci. Ve které je dostatek nadšenců ochotných BTC směnit za food,shelter,tools PLUS lokální výpalné (daně).
Ty nadšenci jsou buď srdcaři nebo očekávají, že budou brzo taky zdrhat. Takže se moc neuvelebujte.

Osobně považuji za nejlepší investici nalezení vnitřního míru. Tj. že člověk nemá nutkání se bát a krást (i pravdu sám sobě). Vše ostatní už je pak jen úsměvná taškařice.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Honza _ | 17. 4. 2021 13:45 | reakce na Jan Amos - 17. 4. 2021 12:15

Smrskflace = shrinkflation.
https://en.wikipedia.org/wiki/Shrinkflation

Já to mám od Josefa Tětka:
https://www.youtube.com/watch?v=V_Aijz_mYaE&list=PLGJQS0h-wqLQqIZ6U6gn5jsaUsjUqi1Bt

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Jan Amos | 18. 4. 2021 11:51 | reakce na Honza _ - 17. 4. 2021 13:45

Další kámen do mozaiky a potenciální směr vývoje

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/svet-mas-nespravne-nazory-zapomen-na-uver.A210415_141601_p_zahranici_wag

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Daniel Bowman | 18. 4. 2021 16:18 | reakce na Jan Amos - 18. 4. 2021 11:51

Z čínského 'sociáního skóre' slintaj progresivisti blahem.
Šikana politických oponentů pomocí finančních nástrojů je dens na západě zcela běžné.
Když odmyslíme Obamovou šikanu Tea Party, kdy je prostě zaklek finančák (IRS), tak je teď docela běžné, že vás odmítne obsluhovat payment procesor - VISA nebo i PayPal.
Stalo se to pár content creators ale i Trumpovi. Deutche Bank mu prostě odmítla služby.

Obrana proti tomu není. Jak radí Saul Alinsky ve svém bestselleru Rules for Radicals, pro street aktivisty ultra levice, 'Použijte principy oponenta proti němu'.
Takže, pekař katolík. sice musí upéct dort na gay svatbu, protože 'zákazník je náš pán' jinak bude zrušen ale když vás cenzuruje Facebook, Twitter, Youtube, Gooogle nebo Amazon, tak si laskavě založte svůj vlastní.
A když vás odmítne PayPal nebo Visa, tak si milý volnotržní advokáte, založte si vlastní bankovní platební procesor.

https://i1.wp.com/stonetoss.com/wp-content/uploads/2018/10/right-wing-censorship-comic1.png?fit=1000%2C1000

Běžný Lojza, udělá líp, když nebude mít Facebook, Twatter apod. a rozhodně nebude používat Google ani jako vyhledávač, natož Chrome web browser. Pokud se rozhodnete anonymně psát něco napravo od Mao Ce Tunga (ta laťka se neustále posouvá), tak jedině ve zvláštním Browseru (Brave) ve kterém nepužíváte google, aby vás neztotožnili přes IP adresu. Používejte DuckDuckGo pro vyhledávání.

Zajímavý experiment. Zadejte do google a DuckDuckGo vyhledat 'riots today in USA'
Duck vám ukáže aktuální články CNN apod. BLM looting a riots z USA, ikdyž mají v nadpisu napsáno 'protests'
Google vám nabídne 200 let staré news z Irska.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Amos | 18. 4. 2021 18:05 | reakce na Daniel Bowman - 18. 4. 2021 16:18

Zajímavé. DuckDuckGo používám pro vyhledávání informací z farmakognosie, protože pro Google jsou některé články podporou propagace návykových látek, i když vás zajímá například léčivé účinky durmanu nebo sukulentů...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Daniel Bowman | 19. 4. 2021 20:49 | reakce na Jan Amos - 18. 4. 2021 18:05

Google střelil kozla, jak si ten svuj slavnej algo furt přivohejbá.
Ale ono se neni co divit.
Když si Číňani postavili AI, tak do tejdne z něj byl totální antikomunista a museli to vypnout.
Podobné pokusy Microsoftu apod. skončili taky fiaskem. Autistická mládež z AI udělala totálního Nácka během pár dní.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Ondřej Malý | 16. 4. 2021 15:48

Podle všeho je měnou budoucnosti Dogecoin!

p.s. Dělám si legraci.

Nahlásit

0
+
-

Jan Zoidberg | 19. 4. 2021 21:00 | reakce na Ondřej Malý - 16. 4. 2021 15:48

Dogecoin je IQ test pro uživatele krypta, který holt čas od času je potřeba provést, aby nezakrněli.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Richard Fuld | 20. 4. 2021 11:31 | reakce na Jan Zoidberg - 19. 4. 2021 21:00

To si fakt myslíte, že Dogecoin stačí jako prevence nezakrnění? :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Macháček | 16. 4. 2021 21:11 | reakce na Ondřej Malý - 16. 4. 2021 15:48

Dogecoinu prý dokonce ani nefunguje síť. Tedy je to o to větší bizár. Nevím z vlastní zkušenosti. Jen to zaznělo v Bitcoinovým kanále na YT a je to citace Marka Slushe Palatina.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Altman | 16. 4. 2021 15:00

Falešné sliby profesora Horáka:
https://www.investicniweb.cz/ekonomika-politika/ekonomika/falesne-sliby-moderni-menove-teorie

Nahlásit

0
+
-

Richard Fuld | 19. 4. 2021 13:59 | reakce na Jan Altman - 16. 4. 2021 15:00

Nic falešného na tom přece není. Současná praxe uvedené myšlenky MMT naopak zcela jasně potvrzuje. Státní dluhy rostou dříve nepředstavitelným tempem a spotřebitelská inflace nikde (natožpak hyperinflace), stejně jako nějaká hluboká ekonomická krize, která by v době celosvětové pandemie nastala, pokud by se státy nezadlužovaly. Státní dluhy jsou užitečným a v podstatě bezedným zdrojem peněz pro záchranu ekonomiky v krizi. Ve všem ostatním (absolutní i relativní velikost) jsou irelevantní. Už se s tím smiřte. :-) V současnosti mohou politici přivodit vážné ekonomické problémy v podstatě pouze tím, že začnou "řešit" "neudržitelnost" státních dluhů. :-) "Konsolidace veřejných financí", to je v současnosti nejnebezpečnější myšlenka, protože ta by nás nakonec mohla uvrhnout do horší krize, než ta samotná pandemie.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Honza _ | 19. 4. 2021 21:00 | reakce na Richard Fuld - 19. 4. 2021 13:59

Opět máte pravdu a přitom jste vedle.
Spotřebitelská inflace (koš podle ČSÚ) skutečně nikde. To jen nemovitosti, pozemky, akcie a bitcoin letí do nebes...
Vsadím se, že až se bude rozjíždět spotřebitelská inflace podle dnešní definice, tak se definice zase trošku upraví :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Richard Fuld | 20. 4. 2021 11:33 | reakce na Honza _ - 19. 4. 2021 21:00

Co máte proti růstu cen pozemků, nemovitostí, akcií a BTC? Konečně si zvykněte na to tržní prostředí. Žádný cenový úřad na regulaci cen pozemků, nemovitostí, akcií a BTC přece nechcete. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-1
+
-

Jan Altman | 20. 4. 2021 13:29 | reakce na Richard Fuld - 20. 4. 2021 11:33

Přesně.
A v Zimbabwe a Venezuele pozemky, nemovitosti a bitcoin letí nahoru ještě rychleji.
Zvykněte si na to jejích přímo ukázkové tržní prostředí!
------------------------------ ------------------
"Když bolševik o trhu káže..."

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Honza _ | 20. 4. 2021 13:05 | reakce na Richard Fuld - 20. 4. 2021 11:33

Nechci, to jen vy obracíte argument proti definici (spotřebitelské) inflace v tvrzení, že snad bych chtěl regulovat ceny...
Popis aktuálního fungování finančního systému vám jde, ostatní argumentace už bývá poněkud slaměná...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Jan Altman | 19. 4. 2021 14:49 | reakce na Richard Fuld - 19. 4. 2021 13:59

Trváte na svých mylných představách podobně jako pan Zdražil.
Není divu, že si často notujete.

Ale myslím, že vývoj vám za pravdu nedá. Škoda, že pak nepůjde lidi jako vy hnát k zodpovědnosti (stejně jako fanoušky imigrace a multikulturalismu bohužel nejde hnát k zodpovědnosti za zhoršení bezpečnostní situace a růst sociálních výdajů a propagátory ekologismu za deindustrializaci Evropy).
I když, naděje umírá poslední - pokud někdy najdete odvahu tyto své bludy hlásat veřejně, možná se časem toho davu ožebračených lidí s kosami a pochodněmi dočkáte.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Luděk Zdražil | 20. 4. 2021 17:19 | reakce na Jan Altman - 19. 4. 2021 14:49

Pane Altmane, zdá se, že jste mne měl v úmyslu tímto komentářem také oslovit. Pokud ano, pak musím konstatovat, že Váš komentář je pro mne mimořádně nechutný. Snažím se o korektní diskuzi a respektuji názory oponentů, ale že se zde dočkám toho, že za mé názory si někdo bude přát abych byl hnán k zodpovědnosti a spojovat mé názory s ožebračováním lidí vybavených kosami a pochodněmi, to mi přijde hodně za hranou. Jsem velmi nemile překvapen a nemám pro Váš komentář dalších slov.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Richard Fuld | 19. 4. 2021 16:00 | reakce na Jan Altman - 19. 4. 2021 14:49

"Škoda, že pak nepůjde lidi jako vy hnát k zodpovědnosti..."

Fanatickou komančskou mentalitu v sobě nikdy nezapřete. :-) Ti taky hnaly buržousty a kulaky k zodpovědnosti a občas je i rovnou pověsili. :-)

To by se Vám líbilo, kdybych své názory mohl zastávat jen s rizikem, že mě za to zavřete do kriminálu, nebo že mě budou davy linčovat? Sorry jako. Vaše barbarskost a nenávist ke všem s jinými názory asi opravdu nezná mezí.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Jan Altman | 20. 4. 2021 10:10 | reakce na Richard Fuld - 19. 4. 2021 16:00

Jedna věc je názor, jiná věc je propagace násilí proti skupině obyvatel či ožebračení prakticky celé populace.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Alexander Novotka | 19. 4. 2021 22:15 | reakce na Richard Fuld - 19. 4. 2021 16:00

Už jsem to sem psal asi pětkrát: pane Plesko, plusy a mínusy nestačí, chybí tady vytlemený smajlík. Někdy je prostě potřeba tu sehranou komedii adekvátně ocenit...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Amos | 16. 4. 2021 17:41 | reakce na Jan Altman - 16. 4. 2021 15:00

"Moderní monetární teorie rozhodně není moderní v tom, že by zkoušela něco nového. Kopíruje myšlenku, která v historii vždy vedla k ekonomické katastrofě. Její stoupenci jsou přesvědčení, že dávají vzniknout převratné úvaze, opak je ale pravdou."

Tak to taky vidím. Pan Fuld, kdyby byl Mickey Mouse, bude donekonečna tvrdit, že do kusu sýra lze vykousat nekonečné množství děr, všichni se najedí a nikomu nebude nic chybět. A ještě zbyde dostatečně na valorizaci dávek pro myši v penzi.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+5
+
-

Josef Fraj | 16. 4. 2021 19:24 | reakce na Jan Amos - 16. 4. 2021 17:41

Konečně vidím nějaký přínos pana Fulda zdejšímu foru. Vznikají na něj docela zábavné analogie a vtípky :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Daniel Bowman | 16. 4. 2021 15:19 | reakce na Jan Altman - 16. 4. 2021 15:00

Krachnout to nemůže. Systém je robustní a má sofistikované analytické nástroje:

https://www.youtube.com/watch?v=wz-PtEJEaqY

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Daniel Bowman | 16. 4. 2021 14:27

V návaznosti na pana Kovandu....
Project Veritas natočil nové skrzté video, kde se jeden z managerů CNN přiznává, že dělají propagandu.
A) "Zprávy" měli za cíl poskodit Trumpa - proto se on sám rozhod pracovat pro CNN
B) Kongresmata Matt Gaetz Demokrati považují za nebezpečného a proto s CNN koordinují konstatní baráž hit pieces
C) Přiznal, že CNN záměrně neinformuje o rase zločinců, pokud nejsou Běloši

Nic co by sme nevěděli ale tohle je smoking gun.

Twitter okamžitě zrušil účet Project Veritas - asi CNN poprosilo o pomoc. Stejně jako Facebook cenzuroval NYPost, když psal o Hunter Biden Laptop from Hell (záznamy o obchodech s Číňany a malou domu taťkovi, Hunter na cracku apod.)

https://www.thegatewaypundit.com/2021/04/breaking-cnn-director-caught-hidden-camera-saying-network-trying-help-blm-pushing-stories-implicate-white-people/

Nahlásit

+2
+
-

Jan Altman | 16. 4. 2021 10:48

Coinbase IPO je jen drobným milníkem.

Drobné plus pro akceptaci a další šíření povědomí o bitcoinu. Drobný přínos pro instituce, pro které je zatím jiná forma vsázky na úspěch krypta (přímý nákup bitcoinu) neprošlapanou neznámou cestou. A drobný přínos pro ty, kteří kryptu nevěří - mají co na burze shortovat.

"Drobné" minus v tom, že Coinbase je regulovaná KYC/AML burza v jurisdikci USA a až dolar bude kolabovat (jak naznačuje Kovanda), USA a FED se ještě mohou pokusit ten kolaps oddálit zabavením bitcoinů (a jejich začlenění do rezerv FEDu) ala 1933&zlato z míst, kam na ně mohou dosáhnout: burzy v US jurisdikci, fondy v US jurisdikci, firmy v US jurisdikci (Tesla, Microstrategy, Grayscale). Pravděpodobně formou NUCENÉHO odprodeje za kolabující fiat při úředně stanovené ceně/kurzu.

Podle odhadů se nyní na burzách v jurisdikci USA nachází cca 1mil BTC, tedy 1/21 celkové zásoby bitcoinů, 1/18 všech vytěžených a ještě větší podíl z disponibilních. V případě problémů fiatu a vítězného tažení bitcoinu to je docela velký honeypot, dostatečné množství na to, aby stálo za to jím zkusit churavějící fiat podložit.
Stále tak platí základní bitcoinová poučka: "Not your keys, not your Bitcoin".
Hlavní výhodou bitcoinu je, že nepotřebujete prostředníka. Že nemusíte nést riziko protistrany. Někdo si ta rizika ale dobrovolně přidělává a výhod se vzdává :-(

A pro zákazofoby:
1) Turecko potvrzuje můj názor, že pokus o zákaz přijde až když je fiat měna daného státu ve vážných problémech.
2) V takové situaci je však zákaz málo platný. Měně v problémech už nepomůže. A motivace lidí z takové problémové měny uniknout je velmi obtížně potlačitelná. Jediný efekt regulací bude v tom, že pro Turky bude pořízení bitcoinu dražší. Tak jako je bitcoin dražší ve všech zemích se zákazy, omezeními a kapitálovými kontrolami. Ta vyšší cena ale také dokazuje, že ti lidé jsou ochotni i tuto vyšší cenu zaplatit. A vyšší cena je zároveň motivací pro "pašeráky" a veksláky jim ten bitcoin "přivézt".
Turecko ukazuje, že kdo čeká příliš dlouho, doplatí na to. Takové to "nakoupím až když bude zřejmé, že fiat má opravdu problémy a do té doby to nebudu riskovat" se může dost nevyplatit.

Nahlásit

+21
+
-

Aleš Holub | 16. 4. 2021 15:22 | reakce na Jan Altman - 16. 4. 2021 10:48

Jen malý doplněk, někde jsem četl, že v tom 1933 se jim podařilo zabavit jen asi 1/4 nebo 1/3 toho zlata.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Jan Altman | 20. 4. 2021 10:20 | reakce na Aleš Holub - 16. 4. 2021 15:22

Ano, nějak tak to bylo.
Ale ono zabavit populaci, ve které je zlato dost rozšířeno, jeho čtvrtinu či třetinu, je docela dost.
Ale samozřejmě kdo neměl zlato v bance (obdoba dnešního držení bitcoinu na burze v US jurisdikci), ale zakopané na zahradě (obdoba držení v HW peněžence) či deponované ve švýcarském trezoru, ten byl v suchu.
Lidi by na to měli myslet. Kdo ne, jeho problém.

https://stackuj.cz/qa.html

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-