Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Když odcházejí „nepostradatelní“. Kellnerova chobotnice kořist nepustí

6. 4. 2021
 28 399
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Zdravíčko, to není na pana Jégla, ale na mne. Splitu jsem si samozřejmě vědom, ale máte pravdu, že bez vysvětlení to může být zavádějící, což jsem si včera neuvědomil. Doplním a díky za popíchnutí... Hezký zbytek dne!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
7
+

Diskuze

Skvělé! Dík

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nevím, zda setrvačnost korporátních impérií lze považovat za důvod k optimismu.
Jistě lze spekulovat, zda je role jejich (ikonických) inovativních lídrů stále potřebná k jejich udržení se. Možná stačí jen lehce nadrpůměrné vedení. A kde nepomůže inovativní duch, pomůžou ostré lokty, plné truhly a politické vlezdoprd-lství viz Google, Apple, Amazon, Facebook, Twitter, Goldman Sachs atd. apod. nadbíhání Washngton swamp. Podobně jako to dělá Alibaba atd. v Číně.
Konkurenci prostě udoláte za pomoci byrokracie nebo finančního tlaku viz Parler.

Zda je to zdravé (morálně a ekonomicky) si dovoluji pochybovat.
Zda je svět digitálních technologií stejně volatilní jako svět digitálního kreditu si nedovolím spekulovat. Jsou přelomové technologie resp. inovace důležitější než marketing a politické konexe?
Troufám si tvrdit, že finanční svět je v tomto ohledu stabilnější, takže PPF má lepší šanci přežít než Apple.
Licenci na výrobu čipu nebo operačního systému je snažší získat než licenci bankovní. Takže konkurence je ve světě Apple stále ještě dravější.

Nahlásit

-
2
+

Zdravíčko, to není na pana Jégla, ale na mne. Splitu jsem si samozřejmě vědom, ale máte pravdu, že bez vysvětlení to může být zavádějící, což jsem si včera neuvědomil. Doplním a díky za popíchnutí... Hezký zbytek dne!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

Pane Jégle, skutečně si myslíte, že graf Applu bez zohlednění splitu, s kolmicí dolů o 400 usd je ten spravný pro porozumění vývoje firmy po odchodu Jobse???

Nahlásit

-
0
+