Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Netuctový půltucet: šest seriálů, které pro vás mají něco nového

28. 2. 2021
 7 258
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

>>> "...v úvodní části je to řeč černošského intelektuála Jamese Baldwina o tom, že americký sen se uskutečňuje na účet černochů. Ve druhé zaznívá báseň Gila Scotta-Herona z roku 1970 o bělochovi, který stanul na Měsíci, zatímco černoch doma splácí účty za lékařskou péči a počítá, kolik mu zbývá na jídlo a nájem."

Mám takový technický dotaz. Nedávno jsem četl, že v USA se cca 68% černošských dětí rodí mimo manželství (u bělochů 23%), jako přímý důsledek masivní podpory svobodných matek. Může mně někdo vysvětlit technický proces, jakým všechny ty černošské svobodné matky, vychovávající svoje děti téměř výlučně z podpor (a bude jich pěkných pár milionů), přispívají k tomu "americkému snu". A jen tak mimochodem, kde se asi tak berou ty podpory, které dostávají?

Poznámka pro hlídače politické korektnosti: Chápu, že těch 68% jsou naprosto rasistická procenta. Některá procenta dokáží být opravdu hodně rasistická. Možná bychom v rámci politické korektnosti měli procenta zakázat.

Nahlásit
-
32
+

Diskuze

Samozřejmě, že výrazně přispívají k americkému snu: https://www.bawerk.eu/clanky/svoboda-a-jine/nekolik-poznatku-ke-kriminalite-cernochu-v-usa.html

"Z uvedených údajů lze dedukovat následující: „Sloupce ukazují procento lidí různých ras, kteří jsou obětmi vraždy, podezřelými z vraždy a eventuálně zatčenými pro vraždu. Jak můžete vidět Asiaté a běloši nefigurují velmi vysoko v žádné z těchto kategorií, ale černoši byli z 57 % obětmi, ze 62 % podezřelými a z 58 % zatčenými pro vraždu. Čísla jsou vysoká i pro Hispánce. Protože známé rasové složení města, jednoduchá kalkulace nám ukáže, že černoši jsou 17x častěji pravděpodobněji než běloši obětmi, 31 krát častěji než běloši podezřelými a 26 krát častěji zatčenými. Násobky pro Hispánce jsou také příliš vysoké, sedmkrát pravděpodobněji než běloši jsou obětí, 11x pravděpodobněji jsou podezřelými a 12x pravděpodobněji zatčenými.“...Černoši jsou 22x pravděpodobněji než běloši podezřelými stran loupeže a 17x pravděpodobněji jsou zatčenými. Podobné je to se střelbou, když je vystřeleno a kulka někoho zasáhne, jedno zda ho zabije anebo ne."

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Jistě, všechny činy konají konkrétní lidé, to máte pravdu. Nicméně zde je nepřehlédnutelná korelace mezi kapitalismem a rušením otroctví. Různí papežové rušili otroctví jak na běžícím pásu a nebylo to nic platné. Teprve v kapitalistických poměrech k němu skutečně došlo. Také si můžete všimnout, že tam, kde byl kapitalismus potlačen, nebo se ani pořádně nerozvinul, existovalo otroctví ještě poměrně nedávno - gulagy, tábory nucené práce a podobně. Takže věřím, že bychom se dobrali i příčinné souvislosti :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Kapitalismus? Byli to konkrétní lidé, kteří ho zrušili. Běloši, Evropané, křesťané.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Finmag se nám mění na novodobé Agitační středisko Národní fronty.

Nahlásit

-
7
+

Tak ty nabídnuté seriály asi hledat nebudu. Ze scifi žánru mě baví jen Vetřelec a Zítra vstanu a opařím se čajem.

Doufám, že Finmag doporučí i jiné seriály - třeba nějaký, který po pravdě ukáže, že kapitalismus nevytvořil otrokářství, ale naopak ho zrušil.

Nahlásit

-
6
+

Pokud mohu osobní poznámku, tak ještě nikdy jsem nebyl v situaci, kdy bych neměl na práci něco zajímavějšího, než jsou seriály. Nemyslím to zle, ale upřímně nechápu, že někdo může sledovat seriály jako svoje zaměstnání a ještě o tom psát. Snad jenom nenávist k bílému heterosexuálnímu muži, jako původci všeho světového zla, může být dostatečnou motivací k vyhledání uvedené kolekce seriálů. Možná by se Táňa mohla podívat, jestli už někdo udělal seriál o rasistickém marxistickém afroameričanovi, který vidí náplň svého života v demolování majetku pokojných bílých obchodníků. Nemusí jich být šest, stačí jeden a já slibuji, že to bude první seriál, u kterého se podívám na víc než dvě epizody.

Nahlásit

-
11
+

2x o sexistickém útlaku, 2x o homofobním útlaku a po jednom o rasistickém a o islamofobním útlaku. Ta seriálová nabídka je čím dál pestřejší!

Nahlásit

-
12
+

Děkuji za doporučení. Radši si pustím 30 případů majora Zemana.

Nahlásit

-
6
+

Američtí vědci zjistili, že ... matematika JE rasistická!
https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=650317

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

>>> "...v úvodní části je to řeč černošského intelektuála Jamese Baldwina o tom, že americký sen se uskutečňuje na účet černochů. Ve druhé zaznívá báseň Gila Scotta-Herona z roku 1970 o bělochovi, který stanul na Měsíci, zatímco černoch doma splácí účty za lékařskou péči a počítá, kolik mu zbývá na jídlo a nájem."

Mám takový technický dotaz. Nedávno jsem četl, že v USA se cca 68% černošských dětí rodí mimo manželství (u bělochů 23%), jako přímý důsledek masivní podpory svobodných matek. Může mně někdo vysvětlit technický proces, jakým všechny ty černošské svobodné matky, vychovávající svoje děti téměř výlučně z podpor (a bude jich pěkných pár milionů), přispívají k tomu "americkému snu". A jen tak mimochodem, kde se asi tak berou ty podpory, které dostávají?

Poznámka pro hlídače politické korektnosti: Chápu, že těch 68% jsou naprosto rasistická procenta. Některá procenta dokáží být opravdu hodně rasistická. Možná bychom v rámci politické korektnosti měli procenta zakázat.

Nahlásit

-
32
+