Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Koza, petržel, hedgeový fond. Co opravdu ukončilo tažení na GameStop

5. 2. 2021
 9 752
13 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Ty tři články na téma GAMESTOP aféry (Schneider/Stroukal/Ender) jsou pro mne ty články, které bych od finmagu normálně očekával. Věcný popis situace, foolproof vysvětlení pro úplné laiky , což se panu Stroukalovi myslím podařilo, žádná ideologická břečka ala Kašpárek, Kašparová a spol. Bohužel je to na finmagu naprostá výjimka. Většina toho, co finmag nabízí je neomarxistická propaganda.

Nahlásit
-
27
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Neomarxista Trump šialene ľavicovo bojujúci proti globalizácii.
A tá ľavičiarsky zaťatá päsť...
a tá červená farba
a to sťahovanie armády domov...
etc, etc.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-8
+

Diskuze

Nie je mi moc jasné prečo takáto situácia nenastala pri short squeeze Tesly, keďže rast ceny bol vraj tiež, ťahaný retail investormi. Tiež nerozumiem prečo "buy button" bol zrušený u Interactive Brokers, týto sú už na trhu ~20r. Mali problém s likviditou? Nepoznali regulácie?
+https://www.youtube.com/watch ?v=WBEoZEw1GRg
čas: 11:20

Nahlásit

-
2
+

Neomarxista Trump šialene ľavicovo bojujúci proti globalizácii.
A tá ľavičiarsky zaťatá päsť...
a tá červená farba
a to sťahovanie armády domov...
etc, etc.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-8
+

Neomarxista Trump... :-))) Peťko, čo ty si sa s koňom zrazil?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Super článek, jen mi připadne divné, že firmy působící na finančních trzích posílají zaměstnancům emaily se zákazem obchodování s dotčenými tituly (pod záminkou regulace insider tradingu). Proč, když všechno vlastně bylo business-as-usual?

Nahlásit

-
2
+

Neomarxista Trump se chvěje blahem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Ukázalo sa čo mlčky predpokladali tí, ktorí vytvárajú hodnoty.
AKCIOVÉ TRHY NIE SÚ EKONOMIKA.
Ich zbytočnosť bola vynesená na výslnie, kde sa pred ich oplzlou nahotou mohli všetci pokochať.
Trieda slizkej farby - ľudí, ktorí si nezaslúžia zbohatnúť - bola pomenovaná - PARAZITI.

Nahlásit

-
0
+

Tak já ho ani neotevírám. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Ten fialovej hnus rovnou zavírám. To je příšerný, co někdo dokáže vymyslet.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Také děkuji Finmagu za rychou reakci na dění okolo GameStopu. Články zajímavé a srozumitelně podané.

Bude i pokračování týkající se runu na stříbro?

Nahlásit

-
6
+

Ano, souhlasím s tématickou orientací článku, navíc fajn ze neni prezentovan v tom fialovem hnusu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Velmi kvalitní článek, který popisuje rozhodující faktory dané kauzy a to, že vzbouřenci nezaskočili pouze ty hedge fondy, ale i brokera. Článek obnažil aspekty obchodování na trzích, na které se tak nějak zapomnělo.

Chybí mi tam ale právní posouzení celé věci. Nějaká katarze. Podle mně ten broker velmi zásadně poškodil své klienty, pokud s uvedenou možností nepočítají obchodní podmínky brokera. Pokud ve smluvních podmínkách tato situace byla ošetřena a klienti souhlasili s touto možností omezení obchodování souhlasili, pak je to jen jejich chyba, z které se snad pro příště poučili.

Tahle kauza by tedy mohla mít velmi zajímavé pokračování v právní sféře.

Nahlásit

-
8
+

Ty tři články na téma GAMESTOP aféry (Schneider/Stroukal/Ender) jsou pro mne ty články, které bych od finmagu normálně očekával. Věcný popis situace, foolproof vysvětlení pro úplné laiky , což se panu Stroukalovi myslím podařilo, žádná ideologická břečka ala Kašpárek, Kašparová a spol. Bohužel je to na finmagu naprostá výjimka. Většina toho, co finmag nabízí je neomarxistická propaganda.

Nahlásit

-
27
+

Super článek, díky za něj.

Nahlásit

-
7
+