Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Radikála k životu v míru nepřinutíte ani s pistolí u hlavy. Musí chtít

6. 2. 2021
 5 476
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

A sme doma. Rieši sa sociálne napätie v USA. Tomu nepomôže kategorizácia na teroristov, povstalcov alebo výtržníkov.

A je dobré do toho nepliesť džihádistov, pretože radikálny islam vychádza z islamu, kde žena je dodnes vecou a demokracia neznámy pojem. V tomto zmysle islam postihuje najviac populáciu vlastných krajín, pretože nie je kompatibilný s akoukoľvek civilizáciou.

Nahlásit
-
6
+

Nejméně oblíbený příspěvek

1.Požiadal som administrátora aby moje príspevky vymazal. Nesúhlasil si. Ak ich finmag vymaže, je to jeho vec, tiež ak ma vylúči z okruhu diskutérov.
2. Nevyjadrujem sa ku všetkým príspevkom finmagu!
3. Pokiaľ Marx nebol pred 20 rokmi všeobecne akceptovaný, dnes je tomu naopak. Marx je relevantný i tam, kde ho predtým nezniesli a bude čím ďalej tým viac. Všeobecne na všetkých západných univerzitách
4. Marxizmus je veda, lebo je postavený na platných zákonitostiach, ktoré dôsledne popisujú fungovanie kapitalizmu.
5. Vyvážený považujem aj Komunistický manifest. Môžem citovať najmenej 20 odstavcov, za ktoré by buržoázia Marxovi poďakovala Príklad: "Buržoázia zohrala v dejinách vrcholne revolučnú úlohu."
6 .Príspevky - články vo finmagu považujem osobne za pravo-ľavo vyvážené

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-1
+

Diskuze

Ok, berme to tak, že platí od teď dál. Mějte se krásně. Jinde.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Nech sa páči.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Rušit diskusi by byla škoda. Leckdy čtu nejdřív tu a až pak článek :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Milý pane Mikulo. Ano, Vaši žádost o vymazání jsme zaznamenali. A vzhledem k tomu, že jste tapetář, nikoli debatér, zvažujeme intenzivně možnost vyhovět Vám.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

1.Požiadal som administrátora aby moje príspevky vymazal. Nesúhlasil si. Ak ich finmag vymaže, je to jeho vec, tiež ak ma vylúči z okruhu diskutérov.
2. Nevyjadrujem sa ku všetkým príspevkom finmagu!
3. Pokiaľ Marx nebol pred 20 rokmi všeobecne akceptovaný, dnes je tomu naopak. Marx je relevantný i tam, kde ho predtým nezniesli a bude čím ďalej tým viac. Všeobecne na všetkých západných univerzitách
4. Marxizmus je veda, lebo je postavený na platných zákonitostiach, ktoré dôsledne popisujú fungovanie kapitalizmu.
5. Vyvážený považujem aj Komunistický manifest. Môžem citovať najmenej 20 odstavcov, za ktoré by buržoázia Marxovi poďakovala Príklad: "Buržoázia zohrala v dejinách vrcholne revolučnú úlohu."
6 .Príspevky - články vo finmagu považujem osobne za pravo-ľavo vyvážené

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Současný vývoj v diskuzním fóru Finmagu vyvolává poměrně zajímavou otázku.

Pokud se zde objevují komunistické propagační bláboly jako v příspěvcích Petera Mikuly, je řešením ukončit existenci Finmagu (což by bylo eticky obhajitelné), nebo uzavřít diskuzní prostor a zrušit veškeré diskuze (což by vedlo pravděpodobně ke snížení počtu čtenářů Finmagu), nebo Petera Mikulu cenzurovat (což by patrně porušovalo etický kodex Finmagu).

Pro mě je Peter Mikula nepřijatelný pro své marxistické názory, které zde šíří formou generování desítek propagačních příspěvků. Osobně jsem vždy zastával názor, že kdo nebrání zlu, stává se spolupachatelem, Jsem zvědav, jak situaci Finmag vyřeší. A řešit ji bude muset, nemá -li ztratit kredibilitu Myslím, že se nemýlím, když napíšu, že vyplnění diskuzního prostoru příspěvky pana Mikuly možná nepovedou k odchodu účastníků diskuze, ale povedou k zásadní obměně autorů Finmagu.

Problém je, že mám silný pocit, že názory Petera Mikuly redakce Finmagu až za tak nepřijatelné nepovažuje.

Nahlásit

-
4
+

A sme doma. Rieši sa sociálne napätie v USA. Tomu nepomôže kategorizácia na teroristov, povstalcov alebo výtržníkov.

A je dobré do toho nepliesť džihádistov, pretože radikálny islam vychádza z islamu, kde žena je dodnes vecou a demokracia neznámy pojem. V tomto zmysle islam postihuje najviac populáciu vlastných krajín, pretože nie je kompatibilný s akoukoľvek civilizáciou.

Nahlásit

-
6
+