Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Spas nás, kobliho! Oxfordská ekonomka ukazuje světu alternativu

31. 1. 2021
 8 738
65 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Jen jestli máme dost slepic.

Jako v tom vtipu z Haliče. Mojšemu onemocní slepice, tak jde za rabínem, ten se zamyslí a poradí: dávej jim upražené zrní. Za týden týden Mojše naříká, že čtyři slípky pošly. "Dávej jim tedy zrní máčené ve víně." O dalším šábesu: "Rabbi, nepomáhá to, další tři kaput, nemáš nějaký jiný nápad?"

"Nápadů mám spoustu, ale máš ty dost slepic?"

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
31
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Nedělejte ze sebe blba: "She is currently a Senior Research Associate, Tutor and Advisory Board member of the Environmental Change Institute of the University of Oxford." "Raworth achieved first class honours in Politics, Philosophy and Economics at the University of Oxford and followed it with an MSc in Development Economics."

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-4
+

Diskuze

Díky pružné peněžní zásobě, která je spojena inflačním ukrajováním z peněz toho dělňase, má ale ten dělňas alespoň nějakou placenou práci.

Mohl by alternativně žít v prostředí rigidní peněžní zásoby, která by sice nevedla k inflačnímu ukrajování, ale dělňasovi by to bylo k ničemu, protože inflace by neměla z čeho ukrajovat, protože by nejspíše neměl ani blbě placenou práci.

Opakuji, že na první místě musí být prosperita, vydělávání peněz, a teprve pak můžeme řešit, jestli ty vydělávané peníze okusuje inflace.

Takže já mám za to, že moje sociální nastavění je tedy pro toho dělňase mnohem přívětivější, než to Vaše.

Nechápu proč píšete o rudém noku. To s tím nemá co dělat...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Když to berete z tohoto úhlu a takto, pak asi souhlas.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Souhlas. Bilak je horší, než Ransdorf.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Pasívní subjekt je dělňas z kolbenky, co nemá hlavu na investice, tak založil dětem dvě stavebka.. To je fakt ten pravý, koho mají štičky pumpnout...
Víte že asi fakt ano? Jsem asi daleko sociálněji nastavený než vy...Což ovšem nemá s názory rudého bolševického noka nic společného...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nemusím si nic vyhledávat. Vy autentický jste, protože to co hlásáte, v tom sám žijete. Konstatatujete současnost, jen narozdíl od nás jste přesvědčený, že je správná.
Rudý bolševický nok žije v nejsvobodnější zemi na světě a káže o marxismu, to je smutná tragikomedie naprosto ztraceného jedince...Jeho život musí být stejne strašný, jako když libertariáni museli žít v komunismu. Jenže oni museli, když nechtěli, aby je někdo střelil do zad...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Najděte si význam slova "autentický" a dejte si ho do kontextu s tím, že pan Altman mě podezírá, že Peter Mikula neexistuje a že jde jen o můj nový nick, a pak pochopíte, jak nesmyslně jste na můj příspěvek zareagoval. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Autentický, jo? Rudý bolševický nok má žít v nějakém komunistickém ráji, a ne v USA. To je jako nadávat na erár, a sedět při tom v křesle na finančáku.
To je autentické jako Babiš kázající z Kréty čechům, aby zůstali na prázdniny doma...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Při téhle "měnové reformě" chudnou pasívní subjekty a bohatnou aktivní subjekty a to mi přijde lepší, než kdyby to bylo opačně. V ideálním světě by to bylo nastaveno tak, že pasívní subjekty by ani nebohatly ani nechudly. Ideální svět ale neexistuje. :-) Chce to sestoupit nohama na zem.

Ten Peter o monetární otázky ani neštrejchl. Možná byste pak zjistil, že k němu máte Vy mnohem blíže, než já. :-) Typuji, že Peter bude mít peníze za buržoazní přežitek. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Zlatý voči. Peter Mikula je evidentně autentický, stejně jako Kadrila. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mě to spíš připadá, že po Kadrile Kadrilovně zkoušíte další nick... :-))))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No, jen z poloviny... Je to sprosté zdanění vkladú, permanentní měnová reforma, transfer bohatství od lidí (zejména těch chudších, co "spoří", k těm bohatším, co čerpají dotace...) V tom je ta složka vašeho "tržního" přerozdělování.
V monetární politice jste hodně blízko tomu rudému bolševickému noku, co to tu poslední dobou spamuje, uvědomujete si to?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Přesně tak, souhlasím.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

A na chinin jsem zapomněl. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Kdo nechce vidět, nevidí. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Aha, takže stát "řeší" covid krizi? A jak? Mohl bych to prosím vidět?
Máte na mysli všeidiota Havlíčka, který obhajoval, že stát vyplatil v rámci programu Covid-nájemné 100% kompenzaci tak, že za období červenec-srpen-září to bylo 50% a teď za období říjen-listopad-prosinec je to dalších 50%, takže dohromady 100%? Opravdu chcete obhajovat tohle?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

To fakt přeháníte :-) Já se tady snažím, vyplachuji vám žaludky, dávám klystýry a Vy se tady tím žrádlem chcete nadobro zabít?!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Tak když to pořád nemůžete pochopit, tak jednou, třeba, kdo ví, se Vám rozsvítí. Nikdy neztrácejte naději. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Když nemáte, co byste napsal, tak je lepší, když nic nenapíšete. Takto vypadáte směšně a bezradně. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Aha, takže covid krize by bez státu nenastala?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A mimo krizi, částečně kompenzuje tržní přerozdělování, což není vždy nutné. Např. v Německu, když mají přebytky státního rozpočtu tak k částečné eliminaci tržního přerozdělování dochází pouze v rámci daňového systému a nové státem tvořené peníze do toho nevstupují. Jako bych Vám to už 100 x nenapsal. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

:-)))
Pán Fuld, pokiaľ nenapíšete priamo z Vašej klávesnice „guľôčka v jamôčke spôsobila zmätok“, dovtedy Vám neuverím, že to nie je Váš ďalší nick!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

A to právě ne. Ze vzduchu žádné peníze nevyčarujete, pokud nemáte na mysli "peníze" jako BTC. Účetní peníze přece vznikají z závazku dlužníka, ne ze vzduchu.

A jak chcete otevřít krátkou pozici, když nebude mít půjčené skutečné akcie, které chcete shortovat? Kdo si od Vás koupí akcie, které neexistují?

Tohle jde na futures a opčních trzích, kde se mohou otevírat větší (dlouhé i krátké) pozice, než odpovídá existujícímu množství podkladového aktiva. Tam jde pouze o sázky na vývoj ceny, nikoliv o obchody, kde by docházelo k dodání prodávaného aktiva (i když i to je možné, ale děje se tak jen ve zlomku objemu těch obchodů). Chcete taky tvrdit, že na futures trzích se otevíráním kontraktů vyčarovávají zlato, stříbro, káva, kukuřice apod.?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Nevážili jste si mé dobroty holomci? Tak tady máte Mikulu. :-) To máte z těch vašich nitek. :-)

Nahlásit

-
1
+

"CV paní ekonomky rozhodně nesvědčí o tom, že by měla ekonomie pár semestrů a pak už se ekonomii nevěnovala" - právě že podle mě nevěnovala, věnovala se politice. Co přitom měla na vizitce je irelevantní. Své tvrzení jsem podložil argumenty, které může každý uvážit a vyvodit z nich svůj závěr. Jestli preferujete "důkaz autoritou" nebo argument "ad hominem", zkuste to někde vedle.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Souhlasím, dlouholetý propad v kvalitě výuky matematiky (a nejen té) si vybírá krutou daň. Dnes jsem se dočetl, že 60 % mladých ve věku 18-24 se chystá volit Piráty, dříve zaznamenal fenomenální úspěch Dominik Feri ... skoro to vypadá, jako by se produkty našeho vzdělávacího systému rozhodovali podle účesu. Proč by jinak knížeti Schwarzenbergovi markeťáci před volbami přimalovali číro?

Jinak můj příspěvek nebyl míněn proti strojařům, použil jsem je jen pro ilustraci a doufám, že se na mě za to nezlobí. :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Teď jste to trefil - Vaše vidění světa je takové, že berete pouze argumenty, které jsou v souladu s Vaším viděním světa. Mladá paní není „ekonomkou“, ani kdyby kdokoli z účastníků této diskuse byl nositelem Nobelovy ceny za ekonomii – zároveň samozřejmě neexistuje racionální důvod, proč by právě tohle mělo být relevantní kritérium.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

"To teď budeme každému strojaři, který měl v rámci svého studia pár semestrů nějaké matematiky, říkat ČVUŤácký matematik?"

Na tohle jsem reagoval, protože CV paní ekonomky rozhodně nesvědčí o tom, že by měla ekonomie pár semestrů a pak už se ekonomii nevěnovala. Je fajn, že jste se následně tak rozepsal, ale své předchozí mimózní tvrzení tím zahladíte jen pro ty, co vidí svět jako vy.

To, že se anonymní nick R. S. cítí jako rozhodná autorita pro to, co je ekonomie a co není, aniž sám dokladoval, nakolik je v oboru autoritou a které prestižní školy a pracoviště má za sebou, se komentuje samo za sebe.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

No hezky jste si to rozškatulkoval, jen co je oravda...:-) A kdo rozhodne o tom, co je podporováno malou skupinou, a co většinou voličů? Vy? Strana?
Elektromobilní nesmysl si v EU pořídilo 2,5 milionu lidí. To je malá skupina? Je to čtvrtina prodejů...Čtvrtina lidí v EU si v následujících letech bude kupovat elektrické auto...
Tu jadernou elektrárnu také v sedmdesátých letech lidé masově nepodporovali, báli se jí, protože ji znali jen z Hirošimi a Nagasaki, a k největší jderné havárii došlo už patnáct let od masového rozjezdu této technologie...
Dnes podporuje v Německu využití jaderných elrktráren třetina němců.
Tak je ta třetina tou vaší "většinou voličů", a ta čtvrtina podporovatelů elektroaut je tou vaší "malou skupinou"?
Tak jaký pohled je tu "trochu mimo"?
Kolik lidí dnes asi podporuje to, abychom platili příspěvek na vybudování čtyřikrát většího urychlovače částic, který bude dnes stát stovky miard EUR, když účel stavby LHC - potvrzení existence Higgsova bosonu byl naplněn, a teď se vlastně přesně neví, co nový urychlovač může přinést? Kolik procent lidí v EU by bylo pro, aby se za jejich peníze skutečně vybudoval?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

LOL, ani netušíte jaký jste komik .

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Bla bla, bla bla bla bla bla, bla bla bla bla bla bla bla bláááá...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+
1/3