Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Odklad, nebo definitivní konec? EET očima expertů

27. 11. 2020
 33 916
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Myslím, že co se týká kdejaké asociace čehokoliv, tak tam asi není co řešit. Asociaci čehokoliv si může založit kdejaký člověk, který chce hrát divadlo. Oni v podstatě nikoho nezastupují, ti teoreticky zastupovaní o nich ani nevědí. Za 29 let co podnikám, tak jsem nenarazil na žádnou asociaci či klub, který by byť jen zišťoval jaké mám názory a co v podnikání potřebuji. Ono to ve finále nezajímá ani politiky nebo novináře, ovšem dovedou o tom dlouze básnit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
20
+

Diskuze

Od zacatku mi nebylo jasne, a doposud mi to jasne neni, jak by mohlo EET prispet k vyssimu vyberu dani a zamezit danovym unikum? Povinnost vydat danovy doklad tu byla uz davno pred zavedenim. Stejne tak probihaly kontroly ze strany FU. Takze dnes je situace uplne stejna, akorat se tedy musi vse zadat online do systemu, ale i driv vsechny uctenky musely byt archivovane a zadokumentovane, na oficialne schvalenych papirech. Kdo driv nevydaval uctenky, nebude je vydavat ani dnes. Nebo si snad myslite, ze ten remeslnik, co se vas drive pri placeni ptal, jestli chcete doklad, ze to uz delat nebude? Je to prece uplne stejna situace, akorat to ted naklepa do tabletu namisto vypisovani papiroveho dokladu. Podle me EET prineslo jen zbytecnou buzeraci ve forme jednak zbytecnych nakladu (jak na porizeni, tak na provoz), tak i problemu starsich zivnostniku, kteri s novymi technologiemi proste neumi zachazet. Ohledne eliminace danovych uniku to neprineslo zhola nic. Maximalne me napada falsovani uctenek, ale takovych lidi bude podle me naprosty zlomek, pri kontrole je to tak jako tak dohledatelne, a takovi si urcite nejaky zpusob najdou. Klasicke obchazeni - tj. nevydat uctenku, to nemuze vyresit ani nahodou.

Nahlásit

-
2
+

Čtěte Atlasovu vzpouru, tam je vše.

Nahlásit

-
4
+

Jakým zástupcem? Myslíte že se ta samozvaná organizace někoho ptala, jestli ho smí zastupovat?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

EET je podnikatelům připomíná, že jsou otroky a majetkem státu a že vše co mají v držení je taktéž majetkem státu a že stát nedopustí, aby z toho co vyrobí si vzali pro svou potřebu více, než kolik uzná stát za vhodné pro jejich přežití.

Nahlásit

-
11
+

Myslím, že co se týká kdejaké asociace čehokoliv, tak tam asi není co řešit. Asociaci čehokoliv si může založit kdejaký člověk, který chce hrát divadlo. Oni v podstatě nikoho nezastupují, ti teoreticky zastupovaní o nich ani nevědí. Za 29 let co podnikám, tak jsem nenarazil na žádnou asociaci či klub, který by byť jen zišťoval jaké mám názory a co v podnikání potřebuji. Ono to ve finále nezajímá ani politiky nebo novináře, ovšem dovedou o tom dlouze básnit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
20
+

Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Gratuluji, myslel jsem, že horšího zástupce než byl Havlíček, už podnikatelé mít nemůžou. A ejhle! V tandemu se Špicarem jsou krásným mementem doby - rozdílu mezi zastupovanými a zastupujícími.

Nahlásit

-
8
+

To nemohl být žádný podnikatel. Zřejmě nastrčený agent provokatér.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Ten pán z té mravoučné historky paní ministryně to měl říct anglicky.

Nahlásit

-
0
+

Co čekat jiného, od neschopných parazitů, jejichž jediný cíl je živit se z daní druhých. Ovšem říkají to proto, že publikum si to myslí také a v hospodě to roztrubují. Nad tím je lepší mávnout rukou a neřešit to, protože při místní závisti, to vyřešit nejde. Vždycky říkám, když to umíš lépe, tak začni podnikat, ukaž mi to, zajisté konkurenci převálcuješ a budeš také bohatý. Vzhledem k tomu jak snadné je u nás založit firmu, a jak málo je schopných lidí, je ke štěstí a úspěchu jen krůček.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

"A podnikatelé jsou přece bohatí proto, že své spoluobčany okrádají. A pokud neokrádají, alespoň parazitují, jak pronesl jistý levicový ministr." Kdo to říká, ten to je, na toho to pasuje!

Nahlásit

-
1
+