Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Čau, senioři! Vezeme vám roušky

14. 9. 2020
 43 010
12 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Ono je vidět, jak moc pan premiér důchodcům podlejzá. Čím dál tím lépe, těším se na další nápady. :) Velmi kvalitní je pak argumentace, kde na to vezmeme: "Vždyť máme schváleno 500 bilionů, to si myslíte, že se do toho nevleze???"

Nahlásit
-
6
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Makroekonomie není dobrá jen pro pochopení toho, co se v ekonomice děje, ale i toho, jak do chodu ekonomiky zasahovat, když je to třeba pro její další hladký chod.

"Makroekonomie", jejímž jediným výstupem je, že do tržní ekonomiky je nejlepší za všech okolností nezasahovat, je však pouhým extrémním politickým názorem a s ekonomií vlastně nemá nic moc společného. :-)

Výjimka z gravitačního zákona? To je přece dobrý nápad. Héliové balóny pro každého, kdo váží nad 120 kg. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-6
+

Diskuze

Makroekonomie není dobrá jen pro pochopení toho, co se v ekonomice děje, ale i toho, jak do chodu ekonomiky zasahovat, když je to třeba pro její další hladký chod.

"Makroekonomie", jejímž jediným výstupem je, že do tržní ekonomiky je nejlepší za všech okolností nezasahovat, je však pouhým extrémním politickým názorem a s ekonomií vlastně nemá nic moc společného. :-)

Výjimka z gravitačního zákona? To je přece dobrý nápad. Héliové balóny pro každého, kdo váží nad 120 kg. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-6
+

Jasněže, váš milovaný estébák měl letos zaseknout 1000mld sekeru a příští rok 2000mld - bude potřeba víc úplatků a koblih, protože parlamentní volby jsou důležitější, než krajské.
Proč by ne, přeci máme ČNB! Že nás to nenapadlo (tak, jako pokrokové Venezuelany) dřív!

Jako já vím a vidím, že JuldismusFuldismus je převažující náboženství dneška, o tom mě nemusíte přesvědčovat (Příští stanice: MMT, UBI, helikoptéra, ...).
Jen se nesmíte divit, že před vámi bude čím dál víc lidí utíkat jinam. Když jsem byl mlaďoch, tak jsem měl dobrý pocit z vyšších zůstatků na účtu. Ale to mě dávno přešlo a jakmile se mi na účtu nahromadí větší množství cinklého fiatu, tak jsem nervózní a přemýšlím, kam to vyvést. Vsaďte se, že tento postoj se bude šířit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jistěže ano, sorry.

Z makroekonomie se stal generátor ospravedlňování pro státní zásahy, pro centrální plánování.
Kdyby se makroekonomové pouze snažili vysvětlovat, co a proč se v ekonomice děje a neměli tendenci ji řídit, roztleskávat státní intervence, atd... tak pak by to bylo OK.

Jistě jste již viděl nějaké definice vědy. Třeba že je hodnotově neutrální. Vysvětluje, jakým mechanismem A vede k B, ale neříká, zda je B dobré, sociálně spravedlivé, pokrokové, multikulturní či genderově korektní.

Zkuste si představit fyzika obhajujícího spravedlivou výjimku z gravitačního zákona pro obézní!

Naprostá většina veřejně slyšitelných makroekonomů jsou v jasném střetu zájmů. Pracují pro ČNB, IMF, ECB, komerční banky závislé na té centrální, v ČSÚ, v odborových centrálách, v různých státních ústavech a komisích, atd...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

"Od Řecka a Itálie se lišíme tím, že nemáme EURo, což je na jednu stranu výhoda, na druhou stranu to znamená, že nás ECB nebude zachraňovat."

Díky Bohu nás ECB nebude "zachraňovat". To je ta největší výhoda neúčasti v eurozóně! Nepotřebujeme ECB, aby nás zachraňovala, když máme vlastní ČNB. :-) "Záchrana" Řecka ze strany Trojky (ECB, IMF, EU) byla holá katastrofa, ekonomický terorismus.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Kritizuje IMF? Lze jen zatleskat. Kritizuje samotnou makroekonomii? Tato to ne, sorry jako.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

http://www.ecofin.cz/clanek/617282/o-absurdni-neucinnosti-makroekonomie-jako-politicke-vedy

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/cesta-do-hlubin-zadluzeni

Problém je, že už s tím nikdo nic nenadělá.
Bureš s Venezuelou a paní Alenkou letos zaseknou 500mld, příští rok to bude podobné (budou se blížit asi tak 100x důležitější volby, než letos) a i kdyby Bureš nějakým nedopatřením prohrál příští volby, tak trend zadlužování bude pokračovat dál.

Pokud by nějakým zázrakem vyhrála "pravice", tak ten trend jen částečně zpomalí, ale nezastaví ho. To by bylo tak drastické, že by vláda obratem padla. Natož aby někdo začal ten dluh vracet na předestébáckou úroveň.

Vydali jsme se na italsko-řeckou cestu a každé další volby již jen budou rozhodovat o tom, jak rychle "dojedeme do cíle".

Od Řecka a Itálie se lišíme tím, že nemáme EURo, což je na jednu stranu výhoda, na druhou stranu to znamená, že nás ECB nebude zachraňovat.

Představte si tedy nezachraňované, bankrotující Řecko s vlastní měnou (hyperinflační drachmou). Již brzy ve vašich kinech!

Ale nesvádějme to (jen) na Bureše. Zadlužuje, rozhazuje a tiskne se ve veškerém "vyspělém" světě. Bureš jen začal ve velkém stylu, ale v současném politicko-finančním režimu to je v podstatě historická nevyhnutelnost, otázka času.

Jiná otázka samozřejmě je, co s tím jedinec může dělat, jak se na to může připravit.
Já bych zvážil (alespoň z menší části) toto: http://odlukapenez.cz

Ale samozřejmě NEJEN to, budoucnost nikdo nezná, diverzifikace má smysl.

Nahlásit

-
6
+

Tak jsem se dočetl, že čím víc se zadlužíme, tím bude dluh nižší. Tak žádné obavy.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4494083/prumyslova-revoluce-a-prekvapivy-zpusob-snizovani-dluhu.html

Nahlásit

-
1
+

On se do toho samozřejmě vleze - celé je to podraz na ČSSD a Komouše, od kterých čeká, že mu toho alespoň čast zaříznou...Zatím zbaběle selhali, tak to na sebe musela vzít Cunda, že je jako bude přesvědčovat...
On nakonec bude ten, kdo se tolik snažil, aby bylo líp, ale zase mu to ostatní podělali...
Takže mu příště ve volbách musíte dát víc hlasů, aby měl napříště většinu sám. Pak už fakt bude líp!! :-))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Nakoupí v USA. Proč ne u nás? Máme dost firem, které roušky vyrábí. že by zaplatily malé "všimné"?

Nahlásit

-
3
+

Těch 500 bilionů je nedoklep. Správně má být 500 bambilionů. :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Ono je vidět, jak moc pan premiér důchodcům podlejzá. Čím dál tím lépe, těším se na další nápady. :) Velmi kvalitní je pak argumentace, kde na to vezmeme: "Vždyť máme schváleno 500 bilionů, to si myslíte, že se do toho nevleze???"

Nahlásit

-
6
+