Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Rok, tři, deset? Experti radí, na jak dlouho si zafixovat hypotéku

3. 7. 2020
 33 657
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Základním produktem je hypotéka float (tedy úrok Pribor + marže banky). K tomu si lze pořídit pojištění proti pohybu úrokové sazby (fixace). Českým bankám se podařilo zákazníky přesvědčit, že fixace je základním rysem hypotéky. Není. A v tomto prostředí (očekávaný pokles úrokových sazeb) by dávala největší smysl float hypotéka. Ale to by ji musela nějaká banka na českém trhu nabízet. Místo toho banky vnucují klientům pojištění.

Nahlásit
-
12
+

Diskuze

Spokojenost a nemožnost si vybrat (=vynucený produkt) nejsou to samé.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Máte pravdu a uvědomoval jsem si to, když jsem hypotéku podepisoval a stejně jsem spokojenější, když mám na deset let fixaci a stálou splátku.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Základním produktem je hypotéka float (tedy úrok Pribor + marže banky). K tomu si lze pořídit pojištění proti pohybu úrokové sazby (fixace). Českým bankám se podařilo zákazníky přesvědčit, že fixace je základním rysem hypotéky. Není. A v tomto prostředí (očekávaný pokles úrokových sazeb) by dávala největší smysl float hypotéka. Ale to by ji musela nějaká banka na českém trhu nabízet. Místo toho banky vnucují klientům pojištění.

Nahlásit

-
12
+