Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Rok, tři, deset? Experti radí, na jak dlouho si zafixovat hypotéku

Ondřej Tůma | 3. 7. 2020 | Celkem 3 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Eva Černá | 3. 7. 2020 09:02

Základním produktem je hypotéka float (tedy úrok Pribor + marže banky). K tomu si lze pořídit pojištění proti pohybu úrokové sazby (fixace). Českým bankám se podařilo zákazníky přesvědčit, že fixace je základním rysem hypotéky. Není. A v tomto prostředí (očekávaný pokles úrokových sazeb) by dávala největší smysl float hypotéka. Ale to by ji musela nějaká banka na českém trhu nabízet. Místo toho banky vnucují klientům pojištění.

+12
+
-

Všechny 3 komentáře v diskuzi.

Eva Černá | 3. 7. 2020 09:02

Základním produktem je hypotéka float (tedy úrok Pribor + marže banky). K tomu si lze pořídit pojištění proti pohybu úrokové sazby (fixace). Českým bankám se podařilo zákazníky přesvědčit, že fixace je základním rysem hypotéky. Není. A v tomto prostředí (očekávaný pokles úrokových sazeb) by dávala největší smysl float hypotéka. Ale to by ji musela nějaká banka na českém trhu nabízet. Místo toho banky vnucují klientům pojištění.

Nahlásit

+12
+
-

Petr Novák | 4. 7. 2020 10:52 | reakce na Eva Černá - 3. 7. 2020 09:02

Máte pravdu a uvědomoval jsem si to, když jsem hypotéku podepisoval a stejně jsem spokojenější, když mám na deset let fixaci a stálou splátku.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Eva Černá | 4. 7. 2020 18:46 | reakce na Petr Novák - 4. 7. 2020 10:52

Spokojenost a nemožnost si vybrat (=vynucený produkt) nejsou to samé.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK