Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Floydova smrt ukazuje, jak v americké policii doznívá otrokářství

Martina Fojtů | 11. 6. 2020 | Celkem 45 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Josef Fraj | 11. 6. 2020 08:47

„Multikulturní experiment Americe nevychází“. No on nevychází ani v Evropě, jak se v zemích, které k němu přistoupily mohou přesvědčit už desetiletí.

Proč nevychází? Pár věcí mně napadá.
1. Politická korektnost a umělý multikulturalismus. Pokud je zakázáno (často i zákonem) pojmenovat problém, tak ho pochopitelně nelze řešit.
V článku se například píše: „policie daleko častěji zastavovala řidiče černochy a prohledávala jim auta, přičemž zbraně nebo drogy našla u jednoho procenta z nich. Bělochy stavěli méně často, ale kontraband objevili u 1,5 procenta z nich.“ A co z toho má vyplynout? Vždycky si můžete najít korelace, které se vám hodí a interpretovat je tak, jak se vám hodí. Je typické že, autorka tohoto i autor předchozího článku vynechali tu základní statistiku, totiž procento zločinnosti mezi černochy a mezi bílými. Možná proto, že by mohli být označení za rasisty, protože rasistická jsou dnes jakákoliv fakta, která ukazují něco negativního u menšin. Ale i kdyby se zjistilo, že zločinnost černochů je významně větší než bělochů, tak se stejně dozvíme, že za vysokou zločinnost černochů mohou běloši. Toto opravdu není cesta k „mírovému“ řešení. Dokud si společnost nepřizná fakta, tak nemá šanci vůbec začít hledat smysluplné řešení.

2. Samolibá domýšlivost sociálních inženýrů, kteří jsou přesvědčení, že ví, jak správně řídit společnost a co je pro každého občana dobré. Sociální ani ekonomické modely nemohou fungovat z principu. Každý pokus o jejich vnucení společnosti vyvolá pasivní či aktivní odpor části společnosti, který nakonec napáchá víc škod, než kolik „dobra“ měl přinést zaváděný model. Je jedno, jestli je to marxismu nebo snaha o asimilaci jiných etnik a jiných kultur. Menšiny o asimilaci nestojí a násilná asimilace je prostě násilí a nutně vyvolá odpor stejně, jako každý jiný násilím vynucený model. A jinak než násilím umělé modely zavést nelze.
Mimochodem jednou z příčin, proč modely nefungují, je "agregace" lidí do skupin. Lidé přirozeně jednají jako jednotlivci, mají individuální, zcela subjektivní preference. Lidé jako jednotlivci musí mít rovnost před zákonem, ale také musí pro všechny stejně platit a být stejně vyžadován. Pozitivní diskriminace menšin podle mne působí kontraproduktivně z více důvodů.

3. Deformace či likvidace přirozených ekonomických a sociálních procesů. Tím asi nejúčinnějším, je trh. Nevím, jestli to tak ještě je, ale dlouho v Americe platilo, že kdo tam přišel, musel se hodně snažit, aby „přežil“. Musel pracovat, podnikat, prostě nabídnout Americe něco užitečného, prosadit se na trhu. Děti viděly, že otec pracuje či podniká. Pracovat pro ně bylo normální. Také viděly, že znalost jazyka a studium jim hodně usnadní další život. Takoví lidé nemají potřebu rabovat či zapalovat auta bez ohledu na barvu pleti.
Když přijde někdo do Německa, tak jako první dostane zaopatření lepší, než by kdy dosáhl v rodné zemi, které ho nijak nenutí pracovat, tak proč by to dělal. Dětí vidí tátu, jak se váli doma, tak je to pro ně normální. Protože nemají zájem o práci, tak nemají důvod učit se jazyk nebo studovat. Pak se stanou snadnou kořistí nějakého džihádisty, který jim dá konečně smysl života a možnost vybít si svoji frustraci. To samozřejmě vyvolá odpor původní společnosti, která to platí a musí to snášet. Nevyhnutelným důsledkem je nástup nacionalismu nebo zvolení nějakého „Trumpa“. Ať si to přiznáme, nebo ne, tak nacionalismus je dnes v takovém Německu obranná reakce původní křesťanské společnosti, která ale může přerůst v něco opravdu ošklivého.
Nebylo by lepší nechat znovu působit přirozené procesy místo dalšího přerozdělování ve prospěch menšin, „aby mohly důstojně žít“. Opravdu nevím, co je důstojného na tom, že někdo žije z peněz druhých (až na opravdu vzácné případy).

+104
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Petr Vorlíček | 15. 6. 2020 11:04

Už tu chybí jen SPD Pitomia Okamůry, se kterou se Konvička paktoval...
Demagog.cz opakovaně vyhodnocuje fakta sdělená v Konvičkových rozhovorech s kieficientem pravda:lež a manipukace pod 1..
Má tu výhodu, že je docent, takže může obraz vraždícího a znásilňujícího islámu zabalit do hromady pseudovědeckých canců, aby to nepůsobilo tak extrémisticky...
Také jsme se dokázali oprostit od upalování čarodějnic, aniž bychom postavili křesťanství na roveň fašismu, jak požaduje Konvička, jistě to časem zvládnou i islámské země.
V čechách byla žena dána na roveň muži (včetně volebního práva) teprve před 100 lety zákonem vydaným v roce 1920, v Saudské Arabii s nejtužší formou islámu mají ženy volební právo od roku 2015... Chce to jen trochu času, ne Konvičky a Okamůry...

-6
+
-

Všech 45 komentářů v diskuzi.

Hana Lederer | 30. 6. 2020 04:35

"... které šířilo konspirační teorie zpochybňující, že je Barack Obama Američan – jestli se narodil na americké půdě, jestli je jeho rodný list pravý. Byl to způsob, jak delegitimizovat prezidenta na základě jeho etnického původu."
Podlr americke ustavy je nutnym predpokladem pro to, aby se nekdo stal presidentem USa to, aby byl rodilym Americanem, aby se narodil na uzemi USA.
To proste Barack Obama nesplnil a sam si opatril dukaz toho, ze to nesplnil. Jeho padelany RL byl takovym zmetkem, ze to snad ani nikdo necekal. Se stejnym cislem se totiz na Hawaii, odkud udajne RL Baracka Obamy pochazel, narodila divenka, ke vsemu jeste bila.
Navic soudruh president pri svych studich vyuzival program stipendii urceny vyhradne zahranicnim studentum...

Nahlásit

0
+
-

Hana Lederer | 30. 6. 2020 04:36 | reakce na Hana Lederer - 30. 6. 2020 04:35

Doplnim. Takze to neni o tom, ze by nekdo mel neco proti jeho "etnickemu puvodu", jak se mylne domniva autor, ale o tom, ze ten tvor byl od sameho pocatku podvodnik.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Aleš Holub | 17. 6. 2020 11:32

Ke kriminalitě v USA a rasám: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/data-misto-dojmu-jaky-je-rasovy-pomer-zatcenych-a-zabitych-policii-v-usa-40327804#seq_no=8&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=C1IXBHEOUG8-202006170929&source=clanky-home

Nahlásit

+1
+
-

Jan Altman | 17. 6. 2020 11:26

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/svet-digitalni-moloch-iii-na-hranici-s-kacirem.A200616_175120_p_zahranici_wag

Nahlásit

+1
+
-

Roman Stodulka | 14. 6. 2020 10:56

Navzdory rasové diskriminaci, mají asiati v USA o 1/4 vyšší příjmy, než ti co je diskriminují: https://www.epi.org/blog/racial-and-ethnic-income-gaps-persist-amid-uneven-growth-in-household-incomes/

Nahlásit

+1
+
-

Jan Pozner | 14. 6. 2020 11:50 | reakce na Roman Stodulka - 14. 6. 2020 10:56

Důvod je úplně jednoduchej. Prměrné IQ asiatů (v první řadě Japonci, Korejci, Číňani a asi pár dalších národností) je cca 105, průměrné IQ černochů 85. Inteligence je většinově geneticky dědičná, takže se to nějak systémově vyřešit prakticky nedá, aspoň ne etickými způsoby.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Aleš Holub | 17. 6. 2020 11:33 | reakce na Jan Pozner - 14. 6. 2020 11:50

V subsaharské Africe je průměrné IQ u některých populací i jen 70.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Jan Pozner | 19. 6. 2020 09:43 | reakce na Aleš Holub - 17. 6. 2020 11:33

Je, ale já mínil ty americký v tomhle kontextu.
V tý Africe se vesměs dá smysluplně tvrdit, že jde také o důsledek kvality sociálního nebo životního prostředí. To v Americe jde fakt těžko, tam jiné vysvětlení než geny nedává moc smyslu.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Honza _ | 17. 6. 2020 13:15 | reakce na Aleš Holub - 17. 6. 2020 11:33

Ono je taky potřeba dát si pozor na to, co je IQ, proč a jak vzniklo, jak se měří a k čemu se používá.
Pokud v naší civilizaci od dětství děláme věci (dávání různě tvarovaných kostek do určených děr v krabici, počítání číselných řad, určování času hodinami atd.) a stejný princip úloh v testech určuje IQ, těžko v tom může uspět někdo, kdo je nevzdělaný zemědělec.

Víc se mi líbí pohled různých inteligencí :-)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gardnerova_teorie_mnohočetné_inteligence

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Jan Capouch | 19. 6. 2020 16:41 | reakce na Honza _ - 17. 6. 2020 13:15

Stejně dopadnou černoši nejhůř.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Hana Lederer | 30. 6. 2020 04:41 | reakce na Jan Capouch - 19. 6. 2020 16:41

Nepausalizovala bych.
Je tu pomerne hodne vysokoskolsky vzdelanych, uspesnych Afroamericanu.
Ziji bez problemu, ale je treba zaroven rict, ze ten soucasny bordel, zpusobeny smrti jednoho kriminalnika, dealera drog a obecne zmetka, se jich netyka, nechodi protestovat, nerabujou, nezapalujou auta, nekaceji sochy.
A uplne stejne se k veci stavi nikoliv nepocetna skupina cernych vojaku, policajtu, serifu, letcu...
Protoze tihle slusni lide se neztotoznujou s mnohokrat trestanym zlocincem, je jim cizi jeho jednani.
S nim se ztotoznila chatra, a to bez ohledu na barvu pleti.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Pozner | 19. 6. 2020 17:02 | reakce na Jan Capouch - 19. 6. 2020 16:41

Muslimové s desítkami generací inbreedingu, občas utlumeným outbreedingem samicemi z dobytých zemí, jim dejchaj na záda.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Altman | 14. 6. 2020 10:41

Pokud někdo chce bojovat proti rasismu a policejnímu násilí, tak tady mu Forbes doporučuje prostředky:

https://www.forbes.com/sites/tatianakoffman/2020/06/13/why-bitcoin-is-a-silent-protest-against-corrupt-governments-everywhere/#66fd4f993542

Nahlásit

+3
+
-

Jan Daniel | 12. 6. 2020 14:41

Další expert, který dokazuje, že v dnešní Americe je rasismus tak, že píše o tom, jaké to tam bylo před 70 či 100 lety.
Situace Afroameričanů se nezmění, dokud se nepostaví na vlastní nohy. A na vlastní nohy se nepostaví, dokud jim profesionální rozesírači budou vštěpovat mentalitu oběti a pocit, že jim Amerika něco dluží. Levičáci tak v zájmu volebních hlasů udržují Afroameričany v mentálním otroctví.

Nahlásit

+12
+
-

Jan Daniel | 12. 6. 2020 14:35

Jedná věc mi vrtá hlavou. Celou konspirační teorii o místě narození Obamy by bylo možno velice snadno rozmetat. Kdyby Obamovi právníci předložili jeho rodný list, který není na první pohled zfalšovaný. Proč to neudělali, to je pro mě záhadou.

V jednom s autorem souhlasím. Ano, v americkém justičním systému je něco špatně.
To vás takhle obamovská FBI začne vyšetřovat ze spiknutí s Ruskem. Když primární zločin neexistuje, nevadí. Cíleně vás vlákají do pasti, abyste někde špatně vypovídal, například se v datování půl roku staré události spletete o týden. A mají náhradní zločin: „obstruction of justice“. Pak za vámi přijdou a řeknou vám: „Podívejte se, nejste žádný miliardář, abyste byl schopen se soudit se státem. Buď díky účtům za právníky přijdete o dům a penzijní účet, nebo s námi uzavřete dohodu.“ A mají usvědčeného zločince přímo z Trumpova štábu a potravu pro NYT, WaPo, CNN a MSNBC.
Krásné dědictví toho úžasného spravedlivého Obamy, který posiloval lidskoprávní agendu na ministerstvech.

Nahlásit

+10
+
-

Pat Bateman | 12. 6. 2020 07:54

Vážený pane Kašpárku a spol. Toto je Finmag a do doby Vašeho šéfování to byl ekonomicky zaměřený magazín. Vy z toho děláte neomarxistickou propagandu. Když chci zvracet, chodím na Halo noviny, není třeba jim vytvářet konkurenci...

Nahlásit

+22
+
-

Jan Daniel | 12. 6. 2020 14:51 | reakce na Pat Bateman - 12. 6. 2020 07:54

Kašpárek udělal z Finmagu anarchokomunistický webzine. Asi se zaměřil na cílovku A2larmu a Deníku Referendum.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+14
+
-

František Kusák | 13. 6. 2020 16:11 | reakce na Jan Daniel - 12. 6. 2020 14:51

No, taky mám ten dojem. Už ho ani moc nečtu. Ještě mě zajímají kvalitní diskuzní příspěvky, které byly typické pro tento server. Ale dost lidí, jak se zdá, to už vzdalo. Škoda.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+3
+
-

Jan Capouch | 11. 6. 2020 11:39

A šílenství pokračuje:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nancy-pelosi-socha-capitol-washington-usa-spojene-staty.A200611_063055_zahranicni_jadv

Nahlásit

+3
+
-

Jan Pozner | 11. 6. 2020 11:48 | reakce na Jan Capouch - 11. 6. 2020 11:39

https://echo24.cz/a/S4Q4a/po-sochach-se-cmara-uz-i-v-praze-byl-rasista-napsali-na-sochu-churchilla

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Jan Capouch | 11. 6. 2020 12:30 | reakce na Jan Pozner - 11. 6. 2020 11:48

Není tamhleto sumec?”
“Kde?”
Z Vltavy právě před Národním divadlem koukala z vody veliká černá hlava a postupovala pomalu proti proudu.
“Je to sumec?” opakoval Povondra junior.
Starý pán upustil prut. “Tohle?” vyrazil ze sebe ukazuje třesoucím se prstem. “Tohle?”
Černá hlava zmizela pod vodou.
“To nebyl sumec, Frantíku,” povídal starý pán jakýmsi nesvým hlasem. “Půjdeme domů. To je konec.”
“Jaký konec?”
“Mlok. Tak už jsou i tady. Půjdeme domů,”

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+28
+
-

Petr Vorlíček | 15. 6. 2020 10:22 | reakce na Jan Capouch - 11. 6. 2020 12:30

Ach bože...Policajt zastřelí trestaného člověka, který se pokouší platit falešnými bankovkami a brání sezadržení, a takovéhle komentáře v reakci na tuto událost tu mají desítky lajků?
Lidi, přemýšlejte trochu...Vy byste si dovolili ceknout, kdyby vás v US při něčem takovém lapli? Kdo projeví známku agrese v zemi s volným držením zbraní vůči policajtovi, je potenciálně mrtvý, at už je bílý, černý, žlutý nebo modrý. Jak z tohoto vzniknou černé hlavy lezoucí z Vltavy, to je neuvěřitelné...:-(((

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Hana Lederer | 30. 6. 2020 04:49 | reakce na Petr Vorlíček - 15. 6. 2020 10:22

Mate v tom zmatek. Zmineneho zmetka George Floyda nikdo nezastrelil, byl donucovacim chvatem zpacifikovan a pak vypukla histerie, ze ho policista, klecici mu na zatylku, uskrtil. Uz po prvnim shlednuti videa jsem tvrdila, ze je to zhola nemozne, zatylkem normalni clovek nedycha. Takze pokud nebyl GF extremni mrzak, tak ho takto zabit proste neslo. To potvrdila i soudni pitva, kde se pise, ze znamky skrceni a duseni nebyly nalezeny. Pricinou smrti je stanovene zastaveni srdce. No, a pak se patralo dal, v tele mrtveho GF bylo nalezene takove mnozstvi synteticke drogy, ze i lekar placeny za repitvu rodinou musel napsat, ze to kvantum bylo schopne zpusobit smrt.
Ale mezitim se histerie uz rozjela a na faktech nezalezi.
Jen jedna dobra, snad castecne dobra, zprava. Soud s policajty z pripadu nebude pravdepodobne probihat v Minnesote...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Capouch | 15. 6. 2020 10:43 | reakce na Petr Vorlíček - 15. 6. 2020 10:22

Těmi mloky jsem myslel tyhle:

https://a2larm.cz/2020/06/autorky-napisu-na-sose-winstona-churchilla-chtely-jsme-upozornit-na-jeho-zlociny/

Už jsou zase tady. Revoluční mládež s hlavou vymytou propagandou, s naučenými frázemi jak z Rudého práva, jen místo vykořisťování je kolonialismus, místo kapitalismu privilegia, místo imperialismu rasismus.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+4
+
-

Petr Vorlíček | 16. 6. 2020 22:59 | reakce na Jan Capouch - 15. 6. 2020 10:43

Tou revoluční mládeží myslíte ty dvě frustrované vandalky? To snad nestojí ani za řeč, ne? Ty vidí rasismus i v černých písmenech na bílém pozadí...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Aleš Holub | 11. 6. 2020 11:07

Toto je také chuťovka: https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1998694_drsne-zabery-z-minneapolisu-vozickarka-s-nozom-branila-obchod-pred-rabovacmi?fbclid=IwAR1MizOWPviGUBZVrM4xGxX21NpzP-ZeKU2cLsjsex065PQGmfCIRSMellA#

Nahlásit

+7
+
-

Jan Pozner | 11. 6. 2020 11:49 | reakce na Aleš Holub - 11. 6. 2020 11:07

K čemu potřebuje občan AR-15...?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

foxy | 15. 6. 2020 07:46 | reakce na Jan Pozner - 11. 6. 2020 11:49

Na to je jednoduchá odpověď. Co je vám po tom? O naším potřebách naposledy rozhodovali komunisti.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+3
+
-

Jan Pozner | 15. 6. 2020 09:26 | reakce na foxy - 15. 6. 2020 07:46

Váš radar na ironii je zrovna v údržbě, že? :-P :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Capouch | 11. 6. 2020 12:26 | reakce na Jan Pozner - 11. 6. 2020 11:49

Raději SA 858 nebo FSN 01

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+4
+
-

Jan Pozner | 11. 6. 2020 10:23

To je na Finmagu tento týden nějaká soutěž o největší kokotinu?

Nahlásit

+25
+
-

Petr Novák | 11. 6. 2020 09:47

Takže si to shrneme: 1) Floyd byl recidivista, měl na svědomí elpaso, bylo feťák. 2) Policista použil běžný zákrok 3) Pokud vím, tak není zřejmé, proč Floyd zemřel. 4) Policista byl tvrdšího ražení a měl problémy s tvrdým zacházením již dříve.. Vychází mi z toho, že se potkala se dvě hovada a dopadlo to blbě. A taky mi z toho vychází, že novinářům nejde věřit ani slovo, protože záměrně zamlčují a překrucují fakta.

Nahlásit

+38
+
-

Josef Fraj | 11. 6. 2020 08:47

„Multikulturní experiment Americe nevychází“. No on nevychází ani v Evropě, jak se v zemích, které k němu přistoupily mohou přesvědčit už desetiletí.

Proč nevychází? Pár věcí mně napadá.
1. Politická korektnost a umělý multikulturalismus. Pokud je zakázáno (často i zákonem) pojmenovat problém, tak ho pochopitelně nelze řešit.
V článku se například píše: „policie daleko častěji zastavovala řidiče černochy a prohledávala jim auta, přičemž zbraně nebo drogy našla u jednoho procenta z nich. Bělochy stavěli méně často, ale kontraband objevili u 1,5 procenta z nich.“ A co z toho má vyplynout? Vždycky si můžete najít korelace, které se vám hodí a interpretovat je tak, jak se vám hodí. Je typické že, autorka tohoto i autor předchozího článku vynechali tu základní statistiku, totiž procento zločinnosti mezi černochy a mezi bílými. Možná proto, že by mohli být označení za rasisty, protože rasistická jsou dnes jakákoliv fakta, která ukazují něco negativního u menšin. Ale i kdyby se zjistilo, že zločinnost černochů je významně větší než bělochů, tak se stejně dozvíme, že za vysokou zločinnost černochů mohou běloši. Toto opravdu není cesta k „mírovému“ řešení. Dokud si společnost nepřizná fakta, tak nemá šanci vůbec začít hledat smysluplné řešení.

2. Samolibá domýšlivost sociálních inženýrů, kteří jsou přesvědčení, že ví, jak správně řídit společnost a co je pro každého občana dobré. Sociální ani ekonomické modely nemohou fungovat z principu. Každý pokus o jejich vnucení společnosti vyvolá pasivní či aktivní odpor části společnosti, který nakonec napáchá víc škod, než kolik „dobra“ měl přinést zaváděný model. Je jedno, jestli je to marxismu nebo snaha o asimilaci jiných etnik a jiných kultur. Menšiny o asimilaci nestojí a násilná asimilace je prostě násilí a nutně vyvolá odpor stejně, jako každý jiný násilím vynucený model. A jinak než násilím umělé modely zavést nelze.
Mimochodem jednou z příčin, proč modely nefungují, je "agregace" lidí do skupin. Lidé přirozeně jednají jako jednotlivci, mají individuální, zcela subjektivní preference. Lidé jako jednotlivci musí mít rovnost před zákonem, ale také musí pro všechny stejně platit a být stejně vyžadován. Pozitivní diskriminace menšin podle mne působí kontraproduktivně z více důvodů.

3. Deformace či likvidace přirozených ekonomických a sociálních procesů. Tím asi nejúčinnějším, je trh. Nevím, jestli to tak ještě je, ale dlouho v Americe platilo, že kdo tam přišel, musel se hodně snažit, aby „přežil“. Musel pracovat, podnikat, prostě nabídnout Americe něco užitečného, prosadit se na trhu. Děti viděly, že otec pracuje či podniká. Pracovat pro ně bylo normální. Také viděly, že znalost jazyka a studium jim hodně usnadní další život. Takoví lidé nemají potřebu rabovat či zapalovat auta bez ohledu na barvu pleti.
Když přijde někdo do Německa, tak jako první dostane zaopatření lepší, než by kdy dosáhl v rodné zemi, které ho nijak nenutí pracovat, tak proč by to dělal. Dětí vidí tátu, jak se váli doma, tak je to pro ně normální. Protože nemají zájem o práci, tak nemají důvod učit se jazyk nebo studovat. Pak se stanou snadnou kořistí nějakého džihádisty, který jim dá konečně smysl života a možnost vybít si svoji frustraci. To samozřejmě vyvolá odpor původní společnosti, která to platí a musí to snášet. Nevyhnutelným důsledkem je nástup nacionalismu nebo zvolení nějakého „Trumpa“. Ať si to přiznáme, nebo ne, tak nacionalismus je dnes v takovém Německu obranná reakce původní křesťanské společnosti, která ale může přerůst v něco opravdu ošklivého.
Nebylo by lepší nechat znovu působit přirozené procesy místo dalšího přerozdělování ve prospěch menšin, „aby mohly důstojně žít“. Opravdu nevím, co je důstojného na tom, že někdo žije z peněz druhých (až na opravdu vzácné případy).

Nahlásit

+104
+
-

Jan Pozner | 11. 6. 2020 11:02 | reakce na Josef Fraj - 11. 6. 2020 08:47

Mýlíte se. Funguje to perfektně. Vy na to totiž pohlížíte optikou normálního člověka a ne psychotika, submisiva nebo kreténa s poruchou osobnosti. Z hlediska neomarxistů usilujících o rozvrat evropské, "bílé" civilizace to funguje skvěle. Mnozí dnešní neomarxisti jsou charakterističtí tím, že vůbec netuší co to vlastně hlásají, kde a proč to vzniklo.
Multikulturalismus je jen jeden vývojový stupeň propagandy, kdy se plebsu nakecávalo, že se nemají reálně bouřit proti rasové politice jimi zvolených politiků.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+17
+
-

Josef Fraj | 11. 6. 2020 11:10 | reakce na Jan Pozner - 11. 6. 2020 11:02

V tom případě pokorně přiznávám, že jsem normální člověk.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+6
+
-

Jan Pozner | 11. 6. 2020 11:38 | reakce na Josef Fraj - 11. 6. 2020 11:10

Ono dneska to voblizování bot je tak zřetelná submisivita, že abnormálnost Západních "elit" už snad dochází každýmu.
Tady je nutno přiznat kredit Konvičkovi, kterej o tom mluvil už před lety:
https://www.youtube.com/watch?v=tOBn0xiHY3s
A nedávno ještě přidal:
https://www.youtube.com/watch?v=xGugMI1SPnE

To, co vidíme do jeho teorií zapadá až to hezký není.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+7
+
-

Petr Vorlíček | 15. 6. 2020 11:04 | reakce na Jan Pozner - 11. 6. 2020 11:38

Už tu chybí jen SPD Pitomia Okamůry, se kterou se Konvička paktoval...
Demagog.cz opakovaně vyhodnocuje fakta sdělená v Konvičkových rozhovorech s kieficientem pravda:lež a manipukace pod 1..
Má tu výhodu, že je docent, takže může obraz vraždícího a znásilňujícího islámu zabalit do hromady pseudovědeckých canců, aby to nepůsobilo tak extrémisticky...
Také jsme se dokázali oprostit od upalování čarodějnic, aniž bychom postavili křesťanství na roveň fašismu, jak požaduje Konvička, jistě to časem zvládnou i islámské země.
V čechách byla žena dána na roveň muži (včetně volebního práva) teprve před 100 lety zákonem vydaným v roce 1920, v Saudské Arabii s nejtužší formou islámu mají ženy volební právo od roku 2015... Chce to jen trochu času, ne Konvičky a Okamůry...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-6
+
-

Alexander Novotka | 15. 6. 2020 13:17 | reakce na Petr Vorlíček - 15. 6. 2020 11:04

K utvoření vlastního názoru nepotřebuje nikdo, snad ani Vy, „vyhodnocování fakt sdělených v Konvičkových rozhovorech“, a už vůbec ne spolkem demagog.cz. Jestliže ano, pak to evidentně není Váš vlastní názor.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+6
+
-

Petr Vorlíček | 16. 6. 2020 20:53 | reakce na Alexander Novotka - 15. 6. 2020 13:17

Já nemám čas ověřovat informace, které Konvička pouští na přednáškách, ale na Demsgog.cz ho mají.
Četl jste někdy jejich vyjadření? Jdou napříč politikou, sociální a ideologickou paletou, a poměrně vyváženě...
Největší lháři jsou Klaus mladší se starým dobrým Ransdorfem (jako jediní mají více nepravdivých prohlášení než pravdivých, což těžko překvapí), pak Filip, Kováčik, Semelová, Faltýnek, Okamura (spolehlivě nadpoloviční většina prohlášení nepravda), Babiš. Zeman, řadoví komunisté (téměř polovina nepravda). Většina osobností, kterých si přirozeně vážím má 10% prohlášení nepravd a méně.
Nemějte tedy obavy, ze by závěry demagog.cz formovaly něčí myslenky, jen potvrzují, jak často populističtí lháři a burcujicí extremisté upravují fakta k danému účelu...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Alexander Novotka | 17. 6. 2020 14:08 | reakce na Petr Vorlíček - 16. 6. 2020 20:53

Tak to máte docela blbý, protože demagog.cz má zjevně poměrně „málo diverzifikované portfolio“. Jak si ověříte pravdivost výroků (a následně uděláte názor), až řekne něco Macron, Merkelová, Akesson, Johnson, Mugabe (ten už ne :-)) nebo – nedejbože – Putin či kdokoli jiný, kdo není na „seznamu“ demagoga?
Ale jak je libo, samozřejmě, ono to spíš než o ověření či vyhodnocení „pravdivosti“ dotčených výroků vypovídá o Vás.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+3
+
-

Petr Vorlíček | 18. 6. 2020 08:27 | reakce na Alexander Novotka - 17. 6. 2020 14:08

Ono toto teoretizování vypovídá spíše o vás...Já v sedm z firmy mastím na nákup, a do desíti se věnuji dětem, na ověřování pravdivosti plkú kdejakého světového potentáta v klídku u kafíčka před knihovnou vážně nemám čas, musí mi stačit logika.
U českých politiků si na demagogovi můžete prolistovat výroky i s jejich hodnocením, je to skvěle odvedená práce.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-4
+
-

Alexander Novotka | 21. 6. 2020 14:47 | reakce na Petr Vorlíček - 18. 6. 2020 08:27

Demagog zachází s „pravdou“ tak nějak volněji, neřku-li demagogicky.
http://dfens-cz.com/dvoji-metr-demagoguv/
Stále nic?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Aleš Holub | 11. 6. 2020 08:32

"Kdyby neexistovala politická korektnost a menšiny si jednou za čas neduply, prostředí v USA by bylo vůči černochům ještě agresivnější."

Jak takové dupnutí vypadá v praxi na jednom typickém příkladu:

"Dlouho zde mezi černošskými obyvateli čtvrti Crown Heights byla anti-židovská, anti-bělošská nenávist, většinu této čtvrti tvoří slum. Ale chasidská oblast je vzkvétající komunitou pěkných městských domů, činžáků, obchodů, synagog a náboženských škol. Nic není sešlé nebo špinavé. Jedovatá závist tak není nikdy daleko pod povrchem a vybuchla, když 22 letý židovský muž jménem Yoseph Lisef měl automobilovou nehodu, když jel v náboženském procesí. Gavin Gato, sedmiletý černošský chlapec byl zabit a jeho sestřenice Angela zraněna. Téměř ve stejný čas přijely dvě sanitky, městská a soukromá (židovská). Protože dav černochů kamenoval Lisefa a jeho pasažéry - poté, co je uloupil – policie řekla řidiči židovské sanitky, aby vzal Chasidy a jel, zatímco městská sanitka ošetřovala děti. Poté co se dav rozšířil o lidi přicházející z koncertu B. B. Kinga, se dav vydal směrem dolů do židovských ulic, ničil výlohy a křičel "Žid, Žid". 29 letý rabínský student z Austrálie Yankel Rosenbaum byl ubodán k smrti v "odplatu" skupinou mladých mužů skandujících "Zabij Žida". I jeden Egypťan jménem Mohammed byl tvrdě zbit, protože dav si myslel, že byl Židem. "

(https://www.bawerk.eu/clanky/ texty-jinych-autoru/cernosske- vytrznosti-v-crown-heights-v-r oce-1991-ocima-paleolibertaria na.html)

Nahlásit

+15
+
-

Aleš Holub | 11. 6. 2020 08:31

Jak je to s tou kriminalitou a zastavováním černochů dle statistik:

"Since 2015, when the Post began tracking these numbers, the police have killed about 1,000 people a year. Every year, about one quarter of them are black. This is about twice their share of the population, which is 13 percent. Is this proof of police racism? No. The more likely explanation is that blacks are more likely than whites to act in violent, aggressive ways that give the police no choice but to shoot them. In 2018, the most recent year for which we have statistics, blacks accounted for 37 percent of all arrests for violent crimes, 54 percent of all arrests for robbery, and 53 percent of arrests for murder. With so many blacks involved in this kind of violent crime, that blacks should account for 25 percent of the people killed by the police seemslike a surprisingly low figure."

"Since we know the percentage of each race in the population Minneapolis, it is easy to determine that compared to all other races combined, blacks were 12 times more to be suspects in these crimes and 9.5 times more likely to be arrested. Given this high rate of contact with the police, can it be surprising that a black person is seven times more likely than a white person to be treated forcefully by an officer? If anything, the multiple of seven seems low. Once again, the only reasonable conclusion is that police are reacting to behavior, not race. For the Times not to have included this kind of information is either grossly negligent or just plain dishonest. Reckless reporting gives people a completely false impression of the police."

"The bars show the percentages of people of different races who are victims of murder, murder suspects, and eventually arrested for murder. As you can see, Asians and whites don’t figure very high in any category, but blacks were 57 percent of victims, 62 percent of suspects, and 58 percent of arrests for murder. The numbers for Hispanics are high, too. Since we know the racial composition of the city, a simple calculation shows us that blacks are 17 times more likely than whites to be victims, 31 times more likely than whites to be suspects, and 26 times more likely to be arrested. The Hispanic multiples are high, too, seven times more likely than whites to be victims, 11 times more likely to be suspects, and 12 times more likely to be arrested."

(https://vdare.com/articles/po lice-racism-a-manufactured-cri sis)

Zvláště doporučuji prostudovat ty grafy.

Nahlásit

+22
+
-

Josef Fraj | 11. 6. 2020 08:57 | reakce na Aleš Holub - 11. 6. 2020 08:31

Děkuji.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK