Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Záporné úroky? Další intervence proti koruně? Zbraně ČNB očima expertů

Ondřej Tůma | 15. 5. 2020 | Celkem 91 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Altman | 15. 5. 2020 09:13

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/drzte-si-penezenky-cnb-chce-intervenovat

Kdo se před zhoubnou činností centrálních bank včas neschoval, bude litovat.
Unce zlata pomalu za 50 tisíc svědčí o tom, že velká část lidí řeší, jak se schovat.

+22
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Richard Fuld | 15. 5. 2020 16:35

V tomto tématu nehodlám pokračovat. Moc málo ověřených informací. Mě přijde zpochybňovaní těch opatření vlády proti šíření nákazy cynické a hloupé. Někdo v sobě má lidskost, někdo jiný tíhne k barbarství. Tady není šance, že bychom našli společnou řeč.

-12
+
-

Všech 91 komentářů v diskuzi.

Jan Altman | 23. 5. 2020 14:32

Kdo to tady nedávno strašil scénáři s pravděpodobností 0.000001% : "Vypnou vám internet a kryptoměny vám budou k ničemu"?

https://kryptomagazin.cz/cardano-pracuje-na-mikrocipu-ktery-umozni-pouzit-krypto-bez-pristupu-na-internet/

Nahlásit

+3
+
-

Jan Altman | 22. 5. 2020 12:56

Social Security will run out of money in 2029

https://www.sovereignman.com/trends/social-security-will-run-out-of-money-in-2029-because-of-covid-27781/

Nahlásit

+3
+
-

Richard Fuld | 22. 5. 2020 13:47 | reakce na Jan Altman - 22. 5. 2020 12:56

"Míra porodnosti je ve vyspělém světě nízká - hluboko pod „úrovní reprodukce populace“ přibližně 2,2 dětí na matku." 2,2 je pro reprodukci málo? To má každý 3 rodiče, nebo 10% dětí umře do okamžiku, než se začne rozmnožovat? :-) Mě porodnost 2.0 dětí na jednu matku přijde jako v pohodě "udržitelná" pro lidstvo i pro tuto planetu. Když nás bude pomalým tempem ubývat v důsledku menší porodnosti, tak se nic strašeného nestane.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Petr Vorlíček | 23. 5. 2020 10:25 | reakce na Richard Fuld - 22. 5. 2020 13:47

Konečně s Vámi mohu souhlasit...Když bude ubývat Vás, vážně se nic strašného nestane...:-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Jan Altman | 21. 5. 2020 11:05

Žádná mytická "likvidita", šéf Fedu otevřeně přiznal, co už se snaží popírat jen Julda.
Prostě tisknou jak o závod, snaží se ekonomku zaplavit novejma PENĚZMA!

https://cointelegraph.com/news/fed-chair-we-have-the-ability-to-create-money-digitally

Nahlásit

+3
+
-

Richard Fuld | 21. 5. 2020 16:39 | reakce na Jan Altman - 21. 5. 2020 11:05

Buď Powella nepřesně citovali (bych se vůbec nedivil), nebo Powell neví co říká (bych se taky nedivil), nebo mluvil o nákupech státních dluhopisů od nebankovních(!) subjektů a on nebo novinář to nezmínil (nejpravděpodobnější scénář).

Ano pokud nakupují státní dluhopisy od nebankovních subjektů, pak se snaží zaplavit ekonomiku penězi. Ale nové ty peníze nejsou. :-) Nové peníze vznikly, když stát prodal bance nově emitované dluhopisy. Když pak banka tyto dluhopisy prodala nebankovnímu subjektu, tak peníze, kterými ten nebankovní subjekt bance zaplatil, zanikly. No a teď, když od toho nebankovního subjektu nakupuje dluhopisy FED, se ty dříve zaniklé peníze jenom vrací zpět.

A zaplavení ekonomiky penězi je v toto situaci dobrý nápad, jen by to měla dělat vláda a ne FED. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Ján Zavacký | 22. 5. 2020 23:54 | reakce na Richard Fuld - 21. 5. 2020 16:39

Richard, mňa by zaujímalo, prečo je agregát M2 o toľko väčší ako M0. Keď prevádzam peniaze do inej banky, súčasne sa prevádzajú aj na rezervných účtoch. Prečo je rozdiel medzi rezervami bánk a depozitmi klientov bánk taký veľký?
Je to tým, že banka používa frakčné rezervy z agregátov M1 aj M2 ?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Altman | 21. 5. 2020 10:53

Julda Fulda podporuje kdejaké svinstvo. Násilné donucení k účasti na ponziho penzijním letadle. Měnový monopol. A estébáka Bureše. Je spoluviníkem tohoto:
https://www.forum24.cz/cesky-stat-se-promenil-v-kriminalni-zrudu-premier-krade-verejne-penize-a-skoro-vsichni-mlci/

Nahlásit

+4
+
-

Jan Altman | 20. 5. 2020 16:13

https://mises.org/wire/lets-hope-deflation-headed-our-way

Nahlásit

+4
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 20:17 | reakce na Jan Altman - 20. 5. 2020 16:13

"Všimněte si, že spotřeba a výroba jsou stejně důležité pro splnění konečného cíle lidí, kterým je udržování života a pohody. Spotřeba závisí na produkci, zatímco produkce závisí na spotřebě. Uvolněná měnová politika centrální banky tuto jednotu narušuje tím, že vytváří prostředí, ve kterém je možné konzumovat bez produkce."

Volně cituji asi nejdůležitější myšlenku celého článku. :-) A nelze než s ní souhlasit. Nicméně je třeba si všimnout, že ona jednota mezi produkcí a spotřebou byla velmi významně narušena reakcí na nebezpečí šíření koronaviru, tím že zde máme produkci, kterou nikdo nespotřebovává (resp. nesmí spotřebovávat). Pokud tento stav necháme "vyhnít" tak nastanou krachy producentů a produkční kapacity se přizpůsobí menší spotřebě a nastolí se nová spravedlivá "jednota" mezi produkcí a spotřebou a tedy i nová značně nižší životní úroveň a menší pohoda. Problémem ale je, že omezení produkce současně (prostřednictvím propouštění nadbytečných zaměstnanců) způsobuje i další dodatečné omezení spotřeby, což nás vrhá do sestupné spirály, zmiňované i v odkazovaném článku.

Právě proto je lepší strpět určitou dobu, aby část postižených spotřebitelů nadále nespravedlivě konzumovala, ačkoliv nic neprodukuje, protože jedině takto zachováme producenty (a jejich zaměstnance) až do doby, než se vrátí jednota mezi produkcí a spotřebou zpět (nebo alespoň blízko původní úrovni). Tolerování této dočasné nespravedlnosti pouze umožní zachování úrovně života a pohody blízké té, před příchodem koronaviru. Jinými slovy životní úroveň se v takovém případě zachová i těm, kteří by chtěli nechat ekonomiku ve jménu nepřetržitého trvání spravedlnosti i v době krize kleknout až na dno, aniž by si uvědomovali, že by i oni byli takovýmto vývojem semleti.

Jestli se přitom pohnou ceny trochu nahoru nebo dolů nebo nejprve dolů a pak nahoru..., není moc důležité. Celé je to o tom, jestli budeme neústupně bazírovat na dodržování pravidla, "kdo nepracuje ať nejí", úplně za všech okolností, nebo si uvědomíme, že tím, že pomůžeme v krizi jiným, pomůžeme zachovat životní úroveň a pohodu i sobě.

Jen ještě připomínám, že můj recept je zjevně anticyklický, zatímco onen článek zastává názor radikálně procyklický. Přitom celá rakouská škola se zapřísahá tím, že její učení je tak skvělé právě proto, že jeho aplikace v praxi by vzniku cyklických krizí bránila. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-4
+
-

Zdeněk Suchý | 21. 5. 2020 08:15 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 20:17

......Právě proto je lepší strpět určitou dobu, aby část postižených spotřebitelů nadále nespravedlivě konzumovala, ačkoliv nic neprodukuje, protože jedině takto zachováme producenty (a jejich zaměstnance)....

A potom tu nespravedlivou konzumaci utnem a ta část postižených spotřebitelů se dostane do té opravdové pohody. Úžasná teorie.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Richard Fuld | 21. 5. 2020 10:06 | reakce na Zdeněk Suchý - 21. 5. 2020 08:15

Kde píši, že je třeba ji utnout? Naopak počkáme až se ekonomika vrátí zpět dostatečně blízko normálu. Na příklad až se vrátí zpět turisté a hotely začnou opět vydělávat. Část hotelů může zkrachovat, protože se turistický ruch nevrátí na 100% původního objemu. Ale to už ekonomika zvládne, pokud namísto 90% hotelů zkrachují např. jen 3% z nich. Co na tom nechápete?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Jan Altman | 20. 5. 2020 08:57

Někdo tu kdysi psal, že bitcoin nelze půjčovat za úrok?
A hle! Bitcoin má inflaci nižší, než fiat a přesto lze jeho půjčováním získávat úrok vyšší, než na inflačním fiatu.
https://cryptosvet.cz/banka-bitwala-nabizi-bitcoinove-ucty/

Nahlásit

+5
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 12:01 | reakce na Jan Altman - 20. 5. 2020 08:57

Podle toho, jak je to tam popsáno, tak jde o systém, který Vy popisujete jako frakční bankovnictví. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-4
+
-

Jan Altman | 20. 5. 2020 14:05 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 12:01

1) Ano?
2) I kdyby. Pokud umíte číst, tak víte, že já nekritizuji frakční bankovnictví, ale morálně nepřijatelné násilné donucení. Pokud někdo chce na VOLNÉM TRHU, v konkurenci jiných alternativ, provozovat nekrytou měnu či frakční bankovnictví, tak jsem s tím zcela OK. Jen ale nesmí mít žádné monopolistické výhody, musí čelit ničím neomezované konkurenci - a lidé pak rozhodnou, jaké měně dávají přednost.

Již asi 100x jsem vám psal, že vám nechci rušit ani fiat, ani socialistické kolektivistické zdravotnictví, ani průběžnou penzijní pyramidovou hru. Klidně si toto všechno nadále mějte. Já jen zpochybňuji, že máte právo do těchto pofidérních systémů nutit i ty, kteří o ně nestojí.

Takže ano, u svobodné měny jakou je bitcoin, má její držitel X možností:
1) Mít své bitcoiny pod svou výhradní kontrolou (držet privátní klíče) a vydělat tak maximálně na zhodnocení bitcoinu
2) Půjčit bitcoiny někomu jinému. Nefrakčně, asi za nižší úrok. I když tedy podle mne lending na kryptoburzách je nefrakční a úroky tam jsou docela slušné...
3) Svěřit své bitcoiny nějaké frakční finanční instituci a za z toho plynoucí vyšší riziko (run) požadovat vyšší úrok.

Za mne více než OK. Ale hnědorudošského ANOistu taková svoboda volby samozřejmě musí děsit.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+6
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 15:34 | reakce na Jan Altman - 20. 5. 2020 14:05

Jasně. :-) Takto můžete reagovat na cokoliv. Silniční pravidla jsou v pořádku, nijak mi nevadí, ale hlavně mě nenuťte je dodržovat, protože, já chci mít svobodu určit si svá vlastní silniční pravidla. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Jan Altman | 20. 5. 2020 16:13 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 15:34

Až silnice bude provozovat legitimní vlastník, který si je postavil na svém a za své (a ne zločinec, který je staví na ukradených pozemcích za ukradené peníze a ještě korupčně a 5x předraženě), tak pak bude moci legitimně vyžadovat plnění nějakých pravidel.

To byste rovnou mohl říkat, že komunisti měli právo zakazovat lidem vycestovat či založit si alternativní politickou stranu, protože ta země přeci "byla jejich". Jen vynucovali pravidla, která si před tím napsali na kus papíru a nazvali jej zákonem, takže pohodička. Jen vynucovali monopol své partaje, jako vy obhajujete monopol ČNB.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 20:20 | reakce na Jan Altman - 20. 5. 2020 16:13

To byste ale analogicky také mohl napsat, že pravidla určitého peněžního systému může stanovit pouze jediný majitel všech peněz, které v rámci toho systému existují. To je samozřejmě absurdní. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Honza _ | 21. 5. 2020 18:02 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 20:20

"To byste ale analogicky také mohl napsat, že pravidla určitého peněžního systému může stanovit pouze jediný majitel všech peněz, které v rámci toho systému existují. To je samozřejmě absurdní. :-)"

Díky za postřeh, teď mi to došlo: To je přesně to, co máme nyní!
Peníze na účtu vám může jejich skutečný vlastník (stát skrze banky) zamrazit či zabavit (nebo naopak přidat). Peníze v matraci (myslíte si, že jsou vaše?) vám ČNB cíleně znehodnocuje každý rok minimálně o 2 %, takže o ně postupem času přicházíte.
Takže máte pravdu, je to absurdní a žijeme v tom...

Jak to vypadá, když vládní komisi vysvětlujete bitcoin:
https://www.youtube.com/watch?v=xUNGFZDO8mM

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Richard Fuld | 22. 5. 2020 13:41 | reakce na Honza _ - 21. 5. 2020 18:02

V případě účetních peněz ale přece neplatí, že by všechny patřily státu. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Honza _ | 22. 5. 2020 13:57 | reakce na Richard Fuld - 22. 5. 2020 13:41

Snažil jsem se ukázat, že v podstatě patří.
Každý rok vám jejich hodnotu bere inflace, můžou vám zrušit přístup k bankovnímu účtu, centrálně řídí úroky (různé) a třeba měnová reforma 1953 ukázala, k čemu vám jsou "vaše" peníze ve slamníku...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Honza _ | 21. 5. 2020 09:42 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 20:20

Není to absurdní, ba právě to může pěkně fungovat. Stačí jen volný trh peněz.
Viz bitcoin :-)
Nebo Liberty dollar, než ho státní monopol zatrhl.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 21. 5. 2020 10:08 | reakce na Honza _ - 21. 5. 2020 09:42

K čemu Vám budou peníze, které vlastní jediný vlastník a který může stanovovat pravidla používání těch peněz pouze pokud bude jejich 100% vlastníkem? Vždyť je to nesmysl.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Honza _ | 21. 5. 2020 10:16 | reakce na Richard Fuld - 21. 5. 2020 10:08

"Je to nesmysl."
Liberty dollar fungoval.
Bitcoin funguje.
M-pesa taky pěkně jede a to je asi nejblíž tomu, co považujete za nesmysl, protože mají skutečně jediného vlastníka, který si s tím může dělat, co chce...

Možná si jen nerozumíme v definici vlastníka měny. Já to chápu jako někoho, kdo dá pravidla (Bernard von NotHaus, Satoshi Nakamoto, Vodafone) a pak se on (centrálně) nebo účastníci systému (decentralizovaně) chovají tak, aby jim to vyhovovalo.
A pokud to účastníkům nevyhovuje, ze systému odejdou a majiteli je to k prdu :-)

https://www.youtube.com/watch?v=2tqo7PX5Pyc

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 21. 5. 2020 16:32 | reakce na Honza _ - 21. 5. 2020 10:16

Všechny Liberty dolary měl jediný člověk? Pak zjevně nemohly fungovat, ledaže by obchodoval sám se sebou. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-1
+
-

Jan Capouch | 21. 5. 2020 16:17 | reakce na Honza _ - 21. 5. 2020 10:16

A pak je tu pořád Bůh a zlato+stříbro :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Jan Altman | 18. 5. 2020 14:01

Myslím, že článek se netýká jen "pracovní teorie hodnoty" či teorie "nadhodnoty", ale i velmi příbuzného plku o "tržním přerozdělování".

http://libinst.cz/pripadova-studie-iracionality-marxismus

Nahlásit

+5
+
-

Richard Fuld | 18. 5. 2020 14:53 | reakce na Jan Altman - 18. 5. 2020 14:01

Pan MICHAEL HUEMER srovnává dvě odlišné do značné míry nesrovnatelné teorie. Na jedné straně nabízí jedinou správnou teorii hodnoty (týkající se vždy pouze individuální směny dvou stran) a současně z této pouhé správnosti údajně jediné správné teorie hodnoty dovozuje, nesprávnost jiné teorie nadhodnoty (nebo mé teorie tržního přerozdělování), která na směnu nahlíží nikoliv prizmatem individuální směny ale z pohledu agregátních důsledků souboru všech individuálních směn. Ve skutečnosti zde existují dvě teorie pojednávající zdánlivě o tomtéž, avšak každá z jiného úhlu pohledu. Takže argument, že pokud je moderní teorie hodnoty správná, pak automaticky to způsobuje nesprávnost jiných teorií, jež na věc nahlíží z jiného úhlu pohledu, jež zjevně chybný.

Jinak samotná teorie hodnoty, která říká, že každý si cení určitý statek individuálně jinak a směna probíhá vždy za cenu, která je pro prodávajícího vyšší, než hodnota prodávaného statku a pro kupujícího je cena nižší, než jím přisuzovaná hodnota tohoto statku, je pouhé konstatování totální banality, která sice správně popisuje situaci při individuální směně, ale nemá pro pochopení fungovaní ekonomiky valného významu. Naproti tomu pracovní teorie hodnoty je alespoň nějak užitečná, když tato je použitelná v praxi alespoň je zjištění hranice ceny statku, pod jejíž hodnotou bude producent ve ztrátě. Obě tyto teorie mohou klidně koexistovat. Bude zde hodnota statku daná kterou mu bude přisuzovat prodávající, bude zde hodnota statku, kterou mu bude přisuzovat kupující a nakonec zde bude i hodnota statku, která bude vycházet z pracovní teorie hodnoty, jako další relevantní údaj, bez kterého se ekonomové neobejdou. Tyto teorie se doplňují. Jedna druhou nevylučuje. Obě jsou pravdivé. Obě jen nahlíží na věc z jiného úhlu.

Oproti tomu moje teorie tržního přerozdělování vede k závěrům, které jsou pro pochopení fungování tržní ekonomiky zcela klíčové a v současnosti je to jediná teorie, která je klíček ke dveřím vedoucím ze slepé uličky v níž jsme se v současnosti ocitli.

Jinými slovy i v tomto případě je tomu, jako i v mnoha jiných případech, a to tak, že oba nesmiřitelné tábory mají pravdu. Pravdivých náhledů na nějakou materii je často více a každý z těch táborů si vybírá jen to, co se mu zrovna hodí do jeho ideologického krámu. Já jsem ale ochoten přijmout obě dvě ty pravdy za své. Nemám s tím jediný racionální problém. A ani ideologický problém s tím nemám. Protože nejsem nekritickým ideologickým zastáncem ani jedné z obou stran.

S pozdravem

Váš advocato diaboli :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-5
+
-

Michal Mrozek | 19. 5. 2020 06:07 | reakce na Richard Fuld - 18. 5. 2020 14:53

Hezký den přeje váš nečtenář. :)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Jan Altman | 18. 5. 2020 12:50

A už je to tady: https://neovlivni.cz/skoly-ztratily-kontakt-se-stovkami-tisic-zaku/

Levičáci pláčou, že chudáci "chudáci" nechodí do školy a že se "nám" tu rozevřou henty sociální nůžky (asi zase nějaký zlý důsledek opravdicky opravdického tržního přerozdělování).

https://nazory.aktualne.cz/komentare/stat-selhal-10000-deti-vypadlo-ze-systemu-neucily-se/r~11d2e0b2984011eaa6f6ac1f6b220ee8/

Ale:

- Naznačování, že to je zodpovědnost jakési imaginární společnosti, je nejen zcestné, ale i nebezpečné

- Vzdělání a výchova dětí je primárně zodpovědností jejich rodičů

- Proč rodiče dětí skrývajících se před karanténním distančním vzděláváním nejsou postihováni stejně, jako kdyby v normální době neposílali děti do škol?

- Pokud jsem ve všiml, tak třeba T-Mobile dal neomezený internet zdarma všem

- Když už stát chce být solidární, proč nekoupil levné čínské tablety po 1000Kč, v takovém množství asi i levněji? Proč nevyhlásil tendr mezi mobilními oparátory na službu AkurátníInternetProSociálněSla béŽáky(za 150Kč měsíčně, s blokovaným YouTube a online hrami)?

- Ale podle mne by to ani nebylo potřeba. Kolik probůh stojí v bazaru starej notebook či tablet?! Hlavně že je na cigarety a pívo, že?

- Ale proč by se ti rodiče snažili? Proč by nutili synka se učit? Přeci když se nic nenaučí, postará se o něj sociální systém, ne?

- A co se snažit, aby to synek někam dotáhl, aby se ve stáří o nás mohl postarat? Vždyť v penzi nás budou živit děti CIZÍCH. Těch, kteří investovali čas a peníze do výchovy a vzdělání svých dětí.

Nahlásit

+7
+
-

Honza _ | 18. 5. 2020 14:02 | reakce na Jan Altman - 18. 5. 2020 12:50

Lidi s všímají, že je víc možností vzdělávání...
https://www.facebook.com/scioskola/videos/2716606095105360/

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Jan Altman | 18. 5. 2020 09:13

Tak jsem žil v tom, že vlna státních bankrotů a počátek konce eurozóny přijde z Itálie.

Ale koukám, že napravovači "tržního přerozdělování" a hlasatelé tezí "stát nemůže zbankrotovat, státní dluh nemá žádný limit" ze Španělska se v tomto snaží Itálii dohnat a předehnat :-)

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/levicaci-budi-franca

Nahlásit

+5
+
-

Jan Altman | 17. 5. 2020 11:43

Juldistická představa o deflaci:

https://tn.nova.cz/clanek/predpovedi-se-vyplnily-potraviny-a-bydleni-prudce-zdrazily-prehled.html

Nahlásit

+4
+
-

Jan Altman | 17. 5. 2020 10:52

https://mises.org/wire/keynes-called-himself-socialist-he-was-right

RudoHnědismus - JuldismusFuldismus.

Nahlásit

+5
+
-

Richard Fuld | 17. 5. 2020 19:00 | reakce na Jan Altman - 17. 5. 2020 10:52

Ideologické nálepkovaní Vám šlo vždy nejlépe. To se musí nechat. Vy jste takový politruk finmagu. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-6
+
-

Jan Altman | 18. 5. 2020 08:54 | reakce na Richard Fuld - 17. 5. 2020 19:00

Já myslím, že ten článek (ne moje nálepkování) docela dobře dokladuje, co jste VY keynesiánci zač.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+5
+
-

Jan Amos | 16. 5. 2020 00:25

Vážený pane Plesko,

rád bych vám a Finmagu do budoucna popřál mnoho zajímavých autorů a mnoho úspěšně zpracovaných témat. Finmag byl a stále přes určité výkyvy zůstává nadprůměrným médiem. Vždy jsem oceňoval fundovanost autorů a pluralitu názorů.

Nicméně vývoj v posledních týdnech mě přivedl k nezvratnému rozhodnutí více se neúčastnit komentování článků a myšlenek v nich obsažených.

Nemohu dále akceptovat, že jeden z častých komentátorů převzal roli rozhodčího, který určuje, o čem se smí a o čem nesmí diskutovat, známkuje, hodnotí a vulgárně uráží ostatní. Nechci být aktivní ani pasivní součástí této eroze intelektuální a kultivované diskuze.

Když jeden z mnoholetých a zajímavých komentátorů označil pana Fulda za "advocatus diaboli", uvědomil jsem si, že skutečně přesně vystihl podstatu. Advocatus diaboli je hovorové označení pro promotora víry, který zastával roli oponenta v procesu svatořečení - toto označení si ale přisvojil v historii i jiný promotor - Duce Benito Mussolini.

Fašismus ve své původní podobě prosazoval co nejužší sepjetí státní moci a velkokapitálu - v dnešní terminologii státu a centrálních bank.

V mých očích pan Fuld obhajuje fašismus nejhrubšího zrna a já opravdu nemíním s ním sdílet jeden prostor, nechat se jím poučovat a hodnotit.

Dnešní večer jsem strávil procházením diskuzí pod články ročníků 2015 a 2016. Bylo to velmi smutné čtení - ty diskuse měly jiskru, přiměřenou délku, byly intelektuálně obohacující a byly vedeny v naprosto jiném duchu než je tomu dnes. Bohužel to samé platí i pro mé vlastní příspěvky tehdy a dnes. Každý jsme prostě zrcadlem prostředí, ve kterém se pohybujeme.

Svět se nehroutí ani pro mě ani pro Finmag - nicméně sdílet prostor, který si obsadil jeden člověk pro své exhibice fašistické ekonomie, není pro mne nadále přijatelné.

Pěkný večer

Nahlásit

+5
+
-

Alexander Novotka | 20. 5. 2020 23:54 | reakce na Jan Amos - 16. 5. 2020 00:25

Vaše rozhodnutí sice chápu, zdůvodnění jste popsal přesně, ale přesto mě to upřímně mrzí.
Domnívám se – a nebudu jistě sám – že diskusi by místo tvůrců měli opouštět spíše její prznitelé.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Josef Fraj | 18. 5. 2020 16:10 | reakce na Jan Amos - 16. 5. 2020 00:25

Sdílím vaše znechucení. Vážím si vašich názorů a vašeho vystupování zde. Byl bych rád, pokud bychom mohli být v kontaktu, případně zvážit nějakou jinou platformu, pro výměnu názorů. Pokud jste pro, můj email je hosin21@seznam.cz .

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 17. 5. 2020 19:03 | reakce na Jan Amos - 16. 5. 2020 00:25

Chudinko ublížená, je mi Vás líto. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-8
+
-

Gabriel Pleska | 19. 5. 2020 09:51 | reakce na Richard Fuld - 17. 5. 2020 19:03

Pane „Fulde“, a nenapadlo vás někdy, jestli se fakt nechováte jako hovado?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 19. 5. 2020 10:38 | reakce na Gabriel Pleska - 19. 5. 2020 09:51

Ano, napadlo. Jistěže. Výjimečně se chovám jako hovado. Na některé "názory" ani jinak reagovat neumím. Ale nejsem v tom tady rozhodně sám.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-5
+
-

Jan Altman | 19. 5. 2020 17:15 | reakce na Richard Fuld - 19. 5. 2020 10:38

Kadrile Kadrilovně a soudružce Semelové to hovadství imponuje, takže hlavní účel (rudý harém) to splňuje :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+4
+
-

kadrila kadrilová | 19. 5. 2020 01:25 | reakce na Richard Fuld - 17. 5. 2020 19:03

Lámu si hlavu, jestli je pan Amos vážně takový moula... Ale oceňuji, že při vykreslování zlosyna, si dal záležet- přímo drasticky! :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-7
+
-

Jan Krejčí | 16. 5. 2020 09:00 | reakce na Jan Amos - 16. 5. 2020 00:25

Proč takového mrzení? Tento nick jsem cca 3. den jeho působení na Finmagu vyhodnotil jako trolla, a od té doby jeho příspěvky nečtu ani nekomentuji. Vyřešeno. Balastu je přece na každé webové stránce spousta, tak prostě přescrollujte. Nevěřím tomu, že někdo může být tak nemorální, zlý. Ani ten Mussolini nebo Hitler se Stalinem nedělali zlo pro zlo samé, byl to jen "nechtěný" meziprodukt při výrobě dobra. Machiavelli také neříkal buďte hlavně svině, a dobře to dopadne. Navíc vzhledem k času, který tady tráví a vhledu do fungování finančního systému, který demonstruje, se mi jeví jako "ložený" provokatér redakce (tento článek vygeneruje určitě desetinásobky kliků s diskuzí, než bez ní), dokonce jsem jednoho času podezříval pana Plesku, že si to píše sám, později p. Michla. U toho jsem víceméně přestal, protože doufám, že na toto nemá dost času.
Nechci Vám vymlouvat odchod z Finmagu, souhlasím, že se hodně změnil, rozsah je poloviční (pamatujete ještě na 2 články denně?), myšlenky svobody (finanční či společenské) zde nezaznívají skoro vůbec, ale pořád jde o nadprůměr v české kotlině. Jen prostě nekrmte trolla.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+10
+
-

Josef Fraj | 18. 5. 2020 16:06 | reakce na Jan Krejčí - 16. 5. 2020 09:00

Otázku zda je Fuld hlupák nebo troll jsem si zatím také nezodpověděl.
Ale k tomu, co naznačuje pan Amos. Je to skutečně tak, jak to říká. Finmag se stal platformou neomarxismu a fašismu mussolinionvského typu. Také zvažuji, zda se na tom nadále podílet.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Jan Altman | 19. 5. 2020 17:19 | reakce na Josef Fraj - 18. 5. 2020 16:06

Nemusí nutně být troll. A zda je hlupák? No v Mensa nemůže být každý.
Ale upřímně přesvědčených socialistů (rudých marxistických, hnědých národních, ...) je všude plno.
Přeci "já bych všechny ty internety zakázala" je téměř převažující postoj v naší společnosti. Julda se jen snaží být jejich mluvčím. Ale spíš jen demaskuje jejich vyšinutost, takže je vlastně užitečný.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+4
+
-

Richard Fuld | 19. 5. 2020 18:00 | reakce na Jan Altman - 19. 5. 2020 17:19

No o vyšinutosti bych ve Vašem případě raději mlčel. Vaše názory, jak by Vám nevadila genocida důchodců, dokládá Vaši (skutečnou) vyšinutost dostatečně jasně. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Jan Altman | 20. 5. 2020 09:01 | reakce na Richard Fuld - 19. 5. 2020 18:00

Ke genocidě důchodců povede zákonitý a neodvratný kolaps průběžného letadla a vina padá na kádry jako vy, kteří tam lidi drží násilím.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+4
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 11:08 | reakce na Jan Altman - 20. 5. 2020 09:01

Naopak. Když tu povinnou účast, těch co do systému platí, zrušíte, pak právě způsobíte onu genocidu důchodců, kteří mají ten důchod získávat. Průběžný systém je v pohodě udržitelný. Absurdní jsou ty Vaše fantasmagorie.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Honza _ | 20. 5. 2020 14:44 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 11:08

Jaký je rozdíl mezi státním důchodovým průběžným systémem a Ponziho schématem?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+3
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 15:22 | reakce na Honza _ - 20. 5. 2020 14:44

V Ponziho schématu pouze geometrickou řadou přibývá nových účastníku, kteří si myslí, že za účast zaplatí 100 a dostanou 1.000.000. V průběžném systému účastníků dle demografických výkyvů může přibývat i ubývat a rozhodně není založen na tom, že můžete očekávat, že z něj obdržíte výrazně více, než do něj odvedete. Pokud nárok na důchod z průběžného systému výrazně omezíte černým pasažerům - bezdětným, pak tento systém bude odolný i vůči demografickým výkyvům. Srovnání Ponziho schématu s průběžným systémem samozřejmě kulhá na obě nohy.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Jan Altman | 20. 5. 2020 13:57 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 11:08

Tak jo, vy experte a morální majáku!

Škoda že až za 15-20 let ty peníze na penze dojdou, tak ten dav ožebračených nebude moct s vidlemi a pochodněmi přijít k vám domů.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+6
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 15:26 | reakce na Jan Altman - 20. 5. 2020 13:57

Pokud za 15 - 20 let nebudou důchody, pak to bude zásluha lidí jako jste Vy. :-) Když budou chybět peníze na důchody, může si je stát natisknout, stejně jako to bude dělat teď, když bude lepit díry v důsledku koronakrize. Průběžný systém je jediný stabilní a předvídatelný.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Jan Altman | 20. 5. 2020 16:09 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 15:26

Sakra, tak to běžte poradit chudým Somálcům, že peníze si přeci stačí natisknout!

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+4
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 20:23 | reakce na Jan Altman - 20. 5. 2020 16:09

No to právě v Somálsku nestačí. V Evropě, USA a jiných vyspělých zemích to ale fungovat bude.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 13:48

Pokud má někdo zájem přečíst si relevantní a přesvědčivé argumenty proti zamýšleným intervencím proti koruně, tak tady jsou:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4405214/rozbresk-proc-nove-intervence-proti-korune-nejsou-zadouci.html

Nahlásit

+2
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 12:58

Tentokrát souhlasím s tím, co napsal Pavel Kohout. Centrální banka nemá nástroje na záchranu ekonomiky před koronakrizí. Jen dodám, co už Pavel nenapsal, že nástrojem k záchraně ekonomiky disponuje vláda. Řešení není v rukou centrální banky (ta může pouze pomoci vládě udržet stabilní trh se státními dluhopisy). Řešení není na straně monetární politiky. Je na straně té fiskální.

Pan Kovanda správně poukazuje na to, že v centru pozornosti je obvykle (a oprávněně) pouze poptávka a že nabídka bývá přehlížena. Současná koronakrize se liší od předchozích tím, že problémy jsou jak na straně poptávky, tak na straně nabídky. Nemyslím si ale, že by si toto vláda neuvědomovala, protože se snaží pomoci jak na straně poptávky (zaměstnancům), tak i na straně nabídky (firmám a podnikatelům). V současné koronakrizi potřebují pomoc v podstatě všichni, proto bude tak výjimečná a nákladná. Teprve teď náležitě doceníme myšlenky pana Keynese. :-)

Nahlásit

-6
+
-

Jan Altman | 15. 5. 2020 16:55 | reakce na Richard Fuld - 15. 5. 2020 12:58

Jediná reálná pomoc, kterou by mohla vláda ekonomice poskytnout, je přestat jí házet klacky pod nohy. Snížit byrokratickou zátěž a daně.

Jak jinak REÁLNĚ může vláda komukoli pomoci? Že mu dá část peněz z těch, které mu zároveň bere? Přeci ministři nechodí o víkendu skládat uhlí, aby si vydělali svoje peníze, které by pak mohli rozdávat.

Všichni nadále platíme přímé a nepřímé daně (proč je tedy vláda na rok neodpustí?!) a vláda z nich někomu pomůže (zejména Agrofertu a kamarádům ministrů se sídlem v daňových rájích) a někomu ne.

K čemu je, že si vláda půjčí a ty peníze rozdá (okrade tím střadatele inflací a zatíží budoucí generace, protože to, že dluhy se neplatí, si myslí jen estébáci a jejich fanoušci: Bureš, Paroubek z RAJe a vy).

Pokud by půjčení peněz dávalo smysl, mohou si ty peníze přeci rovnou půjčit ti jejich koneční příjemci, ne?

Přeci firma i domácnost si může půjčit, nikdo jí to nezakazuje.
Dokonce v tom vašem pokřiveném systému i tak vzniknou nové peníze, čili můžete být happy.

A pokud banka někomu půjčit nechce? No asi pro to má důvod! Nebo si myslíte, že státní úředník (který nenese žádné riziko) ví lépe, než bankovní analytik, komu lze bezpečně kolik půjčit?!

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+16
+
-

Zdeněk Suchý | 18. 5. 2020 07:51 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 16:55

Stát radši přezděluje než by odpustil daně. Z odpuštění daní by mu nic nekáplo a firmy které podporuje toho na daních stejně moc nezaplatí. A jak takové přerozdělování funguje?
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/neefektivni-stat-stokoruna-pro-nejpotrebnejsi-vyjde-na-180-korun-40324168

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 18:46 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 16:55

"Dokonce v tom vašem pokřiveném systému i tak vzniknou nové peníze, čili můžete být happy." To je ukázka toho, jak mi nerozumíte. Mým cílem přece není vznik nových peněz. To je prostředek, jak pomoci těm, kteří přišli nezaviněně kvůli koronakrizi o příjmy. Uvedu příklad. Vytvoří se např. 10 mld. korun, které se rozdají 100 tis. potřebných lidí a na 10 mil. lidí se rozloží náklady inflace, které by těch 10 mld. mohlo způsobit. Jenže vzhledem k tomu, že se pouze nahrazují peníze (dokonce ne na 100%), které by v ekonomice obíhaly namísto peněz, které v ekonomice obíhat přestaly (ty příjmy o které ti lidi přišli), tak ani není žádný způsob, jak by tyto peníze mohly způsobit růst cen.

Budoucí generace státní dluhy splácet nebudou. Není k tomu žádný důvod a je spousta důvodů proč to nedělat. Státní dluhy se splácejí velmi zřídka a v podstatě jen v situacích, kdy ekonomika šlape tak dobře, že přirozeně generuje rozpočtové přebytky. V takovém případě prosím, ať se dluhy splácí. Je ale nesmysl aby se stát choval jako tupý lichvář, který bude lámat dlužníkům (daňovým poplatníkům) nohy, protože aktuálně nejsou schopni splácet státní dluhy.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-7
+
-

Petr Vorlíček | 18. 5. 2020 11:44 | reakce na Richard Fuld - 15. 5. 2020 18:46

Přirozeně generuje fiskální přebytky?????????????????????? ????????????
Vidím, že smysl pro humor vám tedy nechybí...
Žádná populistická vláda nikdy negenerovala v žádné fázi ekonomiky fiskální přebytky, to by bylo mrhání peněz na nákup voličů. Jakmile se sníží schodek statního rozpočtu, nakoupí vláda důchodce, učitele a ouřady, a je po potenciálním přebytku.
A vůbec, proč by měla generovat přebytky, když dluh se nemusí splácet...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+3
+
-

Richard Fuld | 19. 5. 2020 10:48 | reakce na Petr Vorlíček - 18. 5. 2020 11:44

Žádná vláda negeneruje přebytky veřejného rozpočtu. Přebytky rozpočtu generuje vždy ekonomika samotná. Tím, že vláda zvyšuje důchody a mzdy pomáhá rozpočtu, aby se držel v kondici. Podle Vaší teorie, jsme měli mít v důsledku zvyšování mezd a důchodů obrovité schodky.. Ty jsme ale neměli. Ukázalo se, tenhle pohled nefunguje, protože (jako vždy) se zapomíná, že zvýšením mezd a důchodů podpoříte poptávku (spotřebu), což má za následek růst ekonomiky (a růst příjmů státního rozpočtu), který negativní vlivy "vládního utrácení" překoná. Takže je to přesně naopak, než píšete. A je to tím, že vždy vidíte pouze jen jednu část toho, co se děje (vládních výdaje) ale už nevidíte co tyto vládní výdaje způsobí v celé ekonomice. A vždy, když někdo kritizuje, že se zvyšují příjmy domácností v době růstu, tak se musím zeptat, kdy jindy tedy by měly ty mzdy a důchody růst?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Petr Vorlíček | 19. 5. 2020 22:50 | reakce na Richard Fuld - 19. 5. 2020 10:48

Bože, ty vaše duševní pochody...
Tak ekonomika nám generuje fiskální přebytek, ano?
A kdo asi definuje ten rozpočet? Ekonomika?
Fiskální přebytek samozřejmě vygeneruje vláda tím, že se rozhodne nechovat jako socanské pako a nerozfrcá tolik peněz za neefektivní kraviny.
Spousta vlád to umí, dokonce jsou v nedalekém sousedství.
Populistická vláda samozřejmě nemá sebemenší důvod generovat fiskální přebytek - jejich voliče naopak potěší růst dávek, podpor, daní, víc se toho ukradne schopným, a přetransferuje k čekatelům na solidní životní úroveň...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 11:10 | reakce na Petr Vorlíček - 19. 5. 2020 22:50

Rozpočet si může vláda nadefinovat jak chcete. Výsledek záleží z 90% na tom, jak v tom prostředí poběží ekonomika.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-1
+
-

Petr Bárta | 20. 5. 2020 09:04 | reakce na Petr Vorlíček - 19. 5. 2020 22:50

Jj, pan Fuld a jemu podobní to mají strašně jednoduché. Buď ekonomika roste, a v tom případě je _vhodné_ zvedat platy, důchody a sociální dávky. Nebo ekonomika neroste, a v tom případě je _nutné_ zvedat platy, důchody a sociální dávky (přece, aby se stimulovala poptávka, no ne?)...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 20. 5. 2020 11:11 | reakce na Petr Bárta - 20. 5. 2020 09:04

Ano, přesně tak. Co se Vám na tom nelíbí? :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-1
+
-

Jan Capouch | 20. 5. 2020 23:37 | reakce na Richard Fuld - 20. 5. 2020 11:11

Inflace.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+3
+
-

Richard Fuld | 21. 5. 2020 10:13 | reakce na Jan Capouch - 20. 5. 2020 23:37

Inflace je O.K. Je projevem toho, že ekonomika plně využívá své produkčních kapacity. Je signálem pro producenty, že by měli rozšířit produkční kapacity. Inflace je špatnou zprávou jen pro pasivní subjekty, kteří si myslí, že pouhé pasivní držení peněz by jim mělo generovat bezpracný a bezrizikový výnos.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Honza _ | 15. 5. 2020 13:15 | reakce na Richard Fuld - 15. 5. 2020 12:58

1. vláda zavře obchody.
2. vláda řeší problémy s nabídkou
Ještě štěstí, že máme vládu, která se o nás tak hezky stará...

Např. kupuje roušky s falešným certifikátem, Schillerová zastupuje ČR na mítincích v angličtině, dotace pro podnikatele má malé procento vyvolených...
Jak to, že se pořád držíte té iluze, že stát pomáhá?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+5
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 13:53 | reakce na Honza _ - 15. 5. 2020 13:15

To je pořád dokola.

Zanecháme dalším generacím dluhy, ale nikdo už nevnímá, že těm generacím tady bude zanecháno i to, co stát na dluh financoval.

Inflace požírá úspory a všechny okrádá, ale nikdo nevidí, že proti inflaci působí úroky a reálný růst mezd a důchodů.

Vláda zavřela obchody a tím způsobila problémy, ale Honza neřeší, že tím vláda zachránila spousty životů.

A tak bych mohl pokračovat.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-5
+
-

Jan Altman | 15. 5. 2020 16:58 | reakce na Richard Fuld - 15. 5. 2020 13:53

Co stát na dluh financoval? Agrofert? 5x předražené (ne)stavby dálnic? Ultrapředraženou Blanku?

Jak asi stát může vědět, která investice je potřebná a jaká cena za ní je OK a jaká už ne? Ví to úplně stejně, jako před 1989 věděla Ústřední plánovací komise.

Proti inflaci působí úroky? Víc už se zesměšnit nemůžete! Myslíte ty nulové úroky? Ty úroky uměle dolů manipulované centrální bankou (která zároveň generuje tu inflaci)? Ukažte, kde mi dají úrok pokrývající inflaci! Aspoň tu oficiální (o reálné ani nemluvě).

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+11
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 18:56 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 16:58

Jaké ztrapňování. Já přece netvrdím, že úroky vždy eliminují vliv inflace. Pouze poukazuji na to, že pouhé poukazování na znehodnocování úspor inflací, bez zohlednění úroků, je totálně zavádějící pohled. Klaus by řekl, že používáte falešná slovíčka. :-) Např. v současnosti můžete mít spořící účet s úrokem 1,5% p.a., čím pokryjete cca polovinu inflace. Váš názor ignorující úroky tak bude mít jen 50% přesnost. :-) A znovu opakuji, volný trh = ceny se mění = kupní síla peněz se mění. Pokud chcete jistotu, že se peníze nebudou znehodnocovat změnami tržních cen, musíte se obrátit na centrální plánování. :-)

https://www.moneta.cz/sporeni-a-investice/sporici-ucet

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-8
+
-

Honza _ | 15. 5. 2020 15:11 | reakce na Richard Fuld - 15. 5. 2020 13:53

Honza řeší, že něco je vidět a něco vidět není.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/opatreni-pozabijela-vic-lidi-nez-virus-sam-tvrdi-nemecka-analyza-40324118

Kdo se viru bál, mohl se doma zavřít dobrovolně.
Jen tu neargumentujte státní pomocí, prosím...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hamackova-pomoc-ceskym-firmam-muze-skoncit-v-rukou-cinanu-ci-americanu-105831
https://echo24.cz/a/S8saz/statni-byrokracie-stale-cekame-na-osetrovne-za-brezen

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 16:35 | reakce na Honza _ - 15. 5. 2020 15:11

V tomto tématu nehodlám pokračovat. Moc málo ověřených informací. Mě přijde zpochybňovaní těch opatření vlády proti šíření nákazy cynické a hloupé. Někdo v sobě má lidskost, někdo jiný tíhne k barbarství. Tady není šance, že bychom našli společnou řeč.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-12
+
-

Honza _ | 16. 5. 2020 15:23 | reakce na Richard Fuld - 15. 5. 2020 16:35

V tomto tématu nehodlám pokračovat. Moc málo ověřených informací. Mně přijde nezpochybňovaní těch opatření vlády proti šíření nákazy cynické a hloupé. Někdo v sobě má lidskost, někdo jiný tíhne k barbarství. Tady není šance, že bychom našli společnou řeč.

(Najděte 2 rozdíly) :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+3
+
-

Petr Novák | 15. 5. 2020 10:12

To je jako odřezávat malé kousky ze štangle salámu a věřit, že ten salám se nikdy nesní. Jenže, ono to jen není na první pohled vidět.

Podpora ze strany státu měla být jen jedna, snížení daní, odvodů, poplatků a administrativy. Ještě mohl vyplatit měsíční platbu všem, kteří v důsledku opatření státu přišli o možnost si vydělávat. Myslím, kadeřnice, kuchaři, hoteliéři, taxikáři, ...

Prostě se ekonomika trochu zpomalila a zase se vrátí zpět.

Nahlásit

+3
+
-

Jan Amos | 15. 5. 2020 09:18

Lukáš Kovanda - problém je na straně nabídky, nikoliv poptávky.
Doufám že tento názor bude stále silnější a více lidí se nad ním zamyslí. Svázaná, zdaněná , regulovaná až k hranici likvidace nabídka je hlavním problémem, který brzdí rozvoj trhu a společnosti.

Lukáš Kovanda - Jalové řečnění je výnosnější než skutečně produktivní a záslužná práce
Jsem velkým zastáncem šedé ekonomiky - domníváte se, že v této oblasti by se uživili lidé jalovým teoretizováním, genderovou nebo ekologickoteroristickou aktivitou, že někdo v šedé ekonomice tvoří regule a přerozděluje?

Nahlásit

+10
+
-

Jan Altman | 15. 5. 2020 09:13

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/drzte-si-penezenky-cnb-chce-intervenovat

Kdo se před zhoubnou činností centrálních bank včas neschoval, bude litovat.
Unce zlata pomalu za 50 tisíc svědčí o tom, že velká část lidí řeší, jak se schovat.

Nahlásit

+22
+
-

Jan Altman | 15. 5. 2020 09:09

Mezi tím.... Julda se ztrapňuje již i pod články na jiných portálech.
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/zadluzeni-statu-eurozony-bude-kvuli-krizi-rekordni

Nahlásit

+6
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 13:11 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 09:09

Jaképak ztrapňování? Když nevím, tak se zeptám. Když jsem se Vás (nebo někoho jiného zde) ptal na totéž, tak jste mi nikdo z vás neodpověděl. Stejně tak i v jiných diskuzích. Nikdo na to nemá žádnou odpověď, ale všichni mluví o neudržitelnosti státního dluhu, jako by tu odpověď měli. A pak kdo je tu trapný. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Petr Novák | 15. 5. 2020 10:25 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 09:09

Když nebudeme na jeho příspěvky reagovat, nebude další psát.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 13:14 | reakce na Petr Novák - 15. 5. 2020 10:25

To si pište, že budu psát dál. To byste museli přestat psát úplně, abych neměl na co reagovat. Nicméně vždy zde bude alespoň článek, na který budu reagovat, pokud to budu považovat za prospěšné. Ostatně všimněte si, že ani nemusím nic psát a než se dostanu do diskuze, tak mě někdo (obvykle pan Altman) ve své příspěvku "osloví", takže si o reakci vždy přímo řekne. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Petr Bárta | 15. 5. 2020 10:45 | reakce na Petr Novák - 15. 5. 2020 10:25

To ho asi špatně znáte. Když mu nikdo nebude vyvracet jeho bludy, bude je tapetovat tak jako tak, a ještě to bude brát tak že všechny námitky vyvrátil... :/

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 13:16 | reakce na Petr Bárta - 15. 5. 2020 10:45

Ano špatně mě zná. To ostatní, co o mě píšete je pouze Váš subjektivní názor, který Vám nehodlám vyvracet. :-) Blábolte si klidně dál.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-4
+
-

Jan Altman | 15. 5. 2020 12:05 | reakce na Petr Bárta - 15. 5. 2020 10:45

Když ho budete ignorovat, začne psát pod loginem Kadrila :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+5
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 13:17 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 12:05

Tomu fakt věříte? Měl jsem o Vás lepší mínění. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Petr Bárta | 15. 5. 2020 10:13 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 09:09

Nechte ho... Když si najde vděčné publikum jinde, třeba zmizí odsud (teda, ne že bych v to vkládal zrovna moc nadějí...) :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 13:18 | reakce na Petr Bárta - 15. 5. 2020 10:13

Zapomeňte. Když si najdu publikum jinde, toto zdejší nebudu nijak zanedbávat. Opravdu si myslíte, že hledám VDĚČNÉ publikum? :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-4
+
-

Jan Altman | 15. 5. 2020 17:00 | reakce na Richard Fuld - 15. 5. 2020 13:18

Ó, vy jste ještě ke všemu i H R D I N A a B O J O V N Í K.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+6
+
-

Richard Fuld | 15. 5. 2020 18:58 | reakce na Jan Altman - 15. 5. 2020 17:00

Nic hrdinského ani bojovného v tom nevidím, ale vymlouvat Vám to nebudu. :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-1
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK