Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Neparazitujte na strachu! Cenový strop očima expertů

13. 3. 2020
 11 389
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Největší obchodníci se strachem jsou politici.
Pořád nám říkají, čeho se máme bát - a slibují, že oni to za nás vyřeší.
Stačí se vzdát dalšího kousku osobní zodpovědnosti a 2/3 příjmu...

Nahlásit
-
15
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Vážený pane doktore Kubku, ani nevíte jak s Vámi souhlasím. Ano obchodování nejrůznějších šmejdů se strachem a obavami lidí o jejich zdraví je skutečně nepřijatelné. Dotáhnu-li Vaši myšlenku do konce, myslím, že bychom se mohli shodnout na tom, že celý zdravotní sektor, jako komplex, by měl být zestátněn, regulován a řízen ve prospěch občanů/pacientů nějakým OUNZ. Věřím, že by tato myšlenková iniciativa slušela i ČLK.

Nahlásit
-
-3
+

Diskuze

Jak to dopadlo? Dobrovolníci šijou pro pečovatelák aspoň roušky, obchody s látkami na to dávají materiál zadarmo, radnice to vzorně koordinuje... Ještě aby někdo vymyslel, jak si u Průši natisknout respirátory. Díky, Andy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Pro ty, kteří jsou pro centrální rozdělování ochranných pomůce - důvěřují moudré ruce státu tu mám jednu informaci z internetu - nemám ověřeno, jestli je to pravda, ale klidně tomu věřím:

Opsáno z facebooku:

Dobrý den,
Jsem zaměstnancem Pečovatelského centra Praha 7 a mým úkolem je zásobování, mimo jiné i OOP. Jsme akreditovaný poskytovatel sociálních služeb. Dovolte abych se s Vámi podělil s naprosto absurdní situací, která panuje ohledně nedostatku respirátorů na ochranu před koronavirem.
V úterý 3.3. vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, ve kterém je uložen zákaz distribuce ochranných roušek a respirátorů třídy FFP3. V tomto opatření je výslovně uvedeno, že výrobci roušek mohou dodávat jen akreditovaným zdravotnickým zařízením, akreditovaným poskytovatelům sociálních služeb a složkám Integrovaného záchranného systému.
Na základě tohoto opatření jsem se, jakožto akreditovaný poskytovatel sociálních služeb, obrátil přímo na dva výrobce těchto roušek. Konkrétně na firmu Refil s.r.o. a firmu PARDAM Nanotechnology, s žádostí o dodávku roušek FFP3. Od obou společností mi přišel e-mail v duchu, že by respirátory rádi dodaly(dokonce za cenu 75, resp. 230 Kč), ale že se účastnily schůzky s ministrem a premiérem a oni jim zakázali dodávat všem, kromě Ministerstva zdravotnictví, které bude roušky odebírat a následně rozesílat dle jeho uvážení.
Obrátil jsem se tedy na Ministerstvo zdravotnictví(konkrétně na odd. pro styk s veřejností) s žádostí o radu jak mám postupovat a komu na ministerstvu mám předat objednávku respirátorů. Tam mi bylo sděleno, že na základě onoho mimořádného opatření se mohu obrátit přímo na výrobce a pokud prokáži, že jsme akreditovaný poskytovatel soc. služeb, tak by měli naší objednávku vyřídit. Po oznámení, že už jsem tak učinil, a že mi přišla výše uvedená odpověď mi sdělili, ať jim to přepošlu a oni mi dají vědět. Nikdo už se mi neozval......
Po tomto jsem byl v telefonním kontaktu se zástupcem firmy Refil s.r.o., kterému jsem sdělil stanovisko ministerstva. Na to konto už se zástupce napůl nešťastně a napůl rozčíleně rozmluvil, že jsou z této situace zoufalí, že je kontaktuje mnoho zdravotních a sociálních institucí, ale že dle závěrů ze schůzky mohou dodávat je ministerstvu. To od nich prý dosud nic neodebralo a oni už přes týden vyrábí v nonstop provozu a mají na skladě tisíce respirátorů, které všichni chtějí, ale oni nemohou nic dodávat.
Bohužel nejsem novinář abych se za nimi rozjel a tuto informaci potvrdil, proto se na Vás obracím protože pokud je tato informace pravdivá, tak už je to opravdu vrchol absurdistánu, a pokud epidemie propukne stejnou silou jako v Itálii, nebude mít kdo poskytovat sociální služby, protože to pracovníci odmítnou a ti co neodmítnou, budou stejně vystaveni riziku nákazy.
Byl bych proto rád aby toto bylo prověřeno a v případě, že je to pravda zveřejněno. To by potom mohlo snad vést k tomu, že se respirátory dostanou k potřebným.
Děkuji a přeji hezký den.

S pozdravem
Pečovatelské centrum Praha 7

Nahlásit

-
2
+

Roušky může vyrábět kdokoliv, vedle svého tradičního sortimentu, není to raketová technika. Ale pokud budou regulovat cenu,tak se na to každý vyprdne.

Nahlásit

-
8
+

Politika zajímá jen statistika ... volebních preferencí. Když sníží cenu, zavře hranice a školy, preference rostou. nebo třeba neklesají. Tento koronavir je pro vládnoucího politika dar z nebes, protože se může ukázat jako správný lídr a může tu mediální kravičku pěkně podojit.

Na druhou stranu je to fajn, protože to vypadá, že to není až tak závažná nemoc. Kdyby to byl opravdový zabiják, ten šrumec by byl mnohem větší.

https://video.info.cz/strunc/nakazene-koronavirem-pocitame-spatne-je-to-ucelova-prezentace-varuje-primarka-adamkova-44554.html?fbclid=IwAR2OYztA_B7SNenw4OoofgXIR21toe9MncrYiauCXjje9bDVQmoSDQs53Vk

https://video.aktualne.cz/dvtv/lekarka-o-ktere-lhal-vojtech-budu-prvni-obet-nastvala-jsem-s/r~5e0fbd6263eb11eaa25cac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR3YSYD0Dcbg8B87UeJIIi9fEjHlRMMPsJoWes6vqXKFes5Ol3JwywNvmpc

Nahlásit

-
3
+

To už nám ke štěstí bude chybět jen Centrální plánovací komise, STB a uliční výbory.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

Vážený pane doktore Kubku, ani nevíte jak s Vámi souhlasím. Ano obchodování nejrůznějších šmejdů se strachem a obavami lidí o jejich zdraví je skutečně nepřijatelné. Dotáhnu-li Vaši myšlenku do konce, myslím, že bychom se mohli shodnout na tom, že celý zdravotní sektor, jako komplex, by měl být zestátněn, regulován a řízen ve prospěch občanů/pacientů nějakým OUNZ. Věřím, že by tato myšlenková iniciativa slušela i ČLK.

Nahlásit

-
-3
+

PS: Proč se doktoři diví, že pro ně není vybavení?
https://www.euro.cz/archive/armada-trhanu-cesti-vojaci-si-vystroj-musi-kupovat-sami-n-1290552

Nahlásit

-
4
+

Největší obchodníci se strachem jsou politici.
Pořád nám říkají, čeho se máme bát - a slibují, že oni to za nás vyřeší.
Stačí se vzdát dalšího kousku osobní zodpovědnosti a 2/3 příjmu...

Nahlásit

-
15
+