Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Senioři nemůžou za vaše posraný životy, říká socioložka

7. 3. 2020
 12 400
18 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Já vám nevím, ale ty zmiňované problémy se mi moc nezdají.
- nemocnost může být horší u mužů (ale i tam spíš až blíže k šedesátce, normální padesátník je vesměs v pohodě), naproti tomu u žen je to spíš naopak, protože po padesátce už ubývá problémů s dětmi.
- s tou schopností "zašívání" mám zkušenost přesně opačnou, začíná být silně patrný trend, kdy práce moc nevoní mladším, kteří ale často vynikají v hledání kliček. No a že v okecávání mladí jasně vedou bych pak už vyloženě bral za holý fakt :-(
- souhlasil bych s tou nižší ochotou k přesčasům/víkendům, ale jak sám píšete, tohle nemusí být vyloženě na závadu

Ono to asi záleží na oboru, třeba požadavky na fyzickou námahu se budou jistě mezi obory lišit hodně, ale zrovna tu problematičnost pracovní morálky u řady "mladých" vidím jako dost obecnou záležitost...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
15
+

Diskuze

A koho jako zajímá, co zrovna Vám vadí? Vám totiž mnoho věcí taky nevadí! Např. Vámi navrhovaná a obhajovaná ekonomická genocida současných důchodců zrušením stávajícího důchodového systému! Jsem moc rád, že Vás ta tisícovka přidaná důchodcům a ježdění se slevami tolik žere. :-) Tak to má být, tak je to správně. A mimochodem jste tady prohlašoval, že své odvodové a daňové povinnosti vůči státu velmi účinně obcházíte a minimalizujete, takže byste tady neměl zrovna Vy moc brečet, že to musíte platit. Spíš to vypadá, že ostatní musí platit na státní penze Vašich rodičů a prarodičů. Takže byste radši měl zalézt a nevylézat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Inu, socioložka.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nemyslím si, že by odvolání Schillerové vedlo jako odvolání Neckera k radikalizaci poddaných...
Ale děkuji, přiměl jste mě otevřít Wikipedii - a nebylo to od vás poprvé,

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

" tak i u kavárenských pseudointelektuálů, kteří chtějí své "vyšší" (multikulturní, ekologické, eurofederalistické, ...) myšlenky vnucovat skrz politiku těm, kteří o to nestojí."

Obyčejní lidé se vládnoucím marně snaží sdělit, že spásu klimatu, péči o nepřizpůsobivé cizince a vlastní menšiny nepovažují za to nejdůležitější.
P. Robejšek, politolog

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

"Například když budeme mít méně dětí, sníží se státu náklady na ně, a tím se uvolní prostředky pro zvládání vyššího počtu seniorů. Nebo že podíly seniorů v různých státech Evropy jsou tak různé, že demografického vrcholu budeme dosahovat v různých letech a můžeme se od sebe navzájem učit."

to jsou argumenty jak z praku :D :D

Nahlásit

-
1
+

No, na tom se určitě shodneme

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nejde o to, zda to pokryje inflaci, ale o to, že ti, kteří to jsou NUCENI platit, se podle mnohých ekonomů nedočkají žádné, nebo jen nuzné penze.

A ano - perverzní demokratický princip "jedni smějí hlasovat-rozhodovat o cizím životě a majetku" mi vadí jak u penzistů hlasujících za vlaky zdarma, tak u povalečů hlasujících za vyšší dávky z cizích peněz, tak i u kavárenských pseudointelektuálů, kteří chtějí své "vyšší" (multikulturní, ekologické, eurofederalistické, ...) myšlenky vnucovat skrz politiku těm, kteří o to nestojí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

Těžko říci, zažil jsem v životě ledacos. V konkrétních případech to jistě možné je, ale zobecňovat to, to určitě nelze. Chtělo by to sdělit, jaké máte důkazy pro svá tvrzení a jak kvantifikujete třeba pracovitost. Jistě to záleží na oboru, v kterém pracujete, tudíž, jaké lidi zaměstnáváte. Třeba to dokážete tvrdit o mužích, ale u žen to neplatí. Nebo to závisí na vzdělání, co já vím. Takto, jak to píšete, to příliš zavání zaujatostí, ale nic vám nepodsouvám. A že se lidé v průběhu života mění, je prostý fakt, s tím se nedá nic dělat. A pokud jste odpovědný za nějaký výsledek, třeba v IT firmě, pak musíte zaměstnávat jen ty, kteří práci zvládnou. Sedmdesátiletý programátor nebo burzovní makléř, určitě nebude schopen svým výkonem, se poměřovat s o čtyřicet let mladším kolegou. Nebo třeba jen nejste schopni ve firmě ty mladší a schopnější zaplatit. Také nevím, jak jste starý a co o vás postranně říkají mladší kolegové. Možná, že byste se divil.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Já, díky Bohu a své pracovitosti, tyto milodary nepotřebuji. Stále jezdím autem, bydlím ve svém a mohu ještě pracovat, i když jen pro zábavu. Hodnoty vyznávám konzervativní. Ale, že bych někomu vyčítal těch pár korun za dopravu a tisícovku k penzi, která nepokryje ani inflaci, to určitě ne. Že volí někoho, kdo jim dá alespoň nějakou iluzi, se nedivím. A určitě většina tu koblihu ani neměla. Třeba si myslí, že když zvolí někoho, kdo je úspěšný, tak je to jistá záruka, že i stát bude úspěšný. Jestli je to pravda, necháme na těch, kteří si to myslí. Ti ostatní ať volí třeba Piráty nebo Kalouska, je to jejich volba i právo. Nemusí se nikomu zpovídat. A nechápu, že někomu vadí pár drobných důchodcům, ale nevadí mu, že se rozdávají miliardy těm, kteří před jakoukoliv prací omdlí, ať už jsou tuzemští nebo příchozí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

Lidé, kteří mají minimální motivaci řešit, co bude za 20 let, hlasují o životech lidí, kteří sami hlasovat nemohou (je jim 16, nebo se ještě ani nenarodili).
Stejná "logika", jako když si v Rakousku ti, kterých se to netýká a týkat nemůže (ženy a staří muži), odhlasovali povinnou vojnu pro menšinu mladých zdravých mužů.
Mnozí z nich, z těch, kterých se to týká enormně, hlasovat o SVÉM osudu ani nemohli, protože ještě nebyli plnoletí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

tak tak :-(

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Teprve v budoucnu posraných životů, a co je doma, to se počítá. Trochu to připomíná francouzský ancien regime. Tam taky pořád Necker otravoval s deficitem, až ho dohnali k resignaci. Jeho poddajný nástupce pochopil, že královské finance jsou stejně neudržitelné, a jestli bude dluh o pár desítek milionů livrů větší, už nehraje roli. Ale dvůr se radoval, najednou bylo peněz dost. Až do revoluce...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

Já vám nevím, ale ty zmiňované problémy se mi moc nezdají.
- nemocnost může být horší u mužů (ale i tam spíš až blíže k šedesátce, normální padesátník je vesměs v pohodě), naproti tomu u žen je to spíš naopak, protože po padesátce už ubývá problémů s dětmi.
- s tou schopností "zašívání" mám zkušenost přesně opačnou, začíná být silně patrný trend, kdy práce moc nevoní mladším, kteří ale často vynikají v hledání kliček. No a že v okecávání mladí jasně vedou bych pak už vyloženě bral za holý fakt :-(
- souhlasil bych s tou nižší ochotou k přesčasům/víkendům, ale jak sám píšete, tohle nemusí být vyloženě na závadu

Ono to asi záleží na oboru, třeba požadavky na fyzickou námahu se budou jistě mezi obory lišit hodně, ale zrovna tu problematičnost pracovní morálky u řady "mladých" vidím jako dost obecnou záležitost...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
15
+

https://echo24.cz/a/SzAkK/stret-generaci-babis-jedina-seniorska-strana-v-evrope

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Ti, kteří za koblihu, vlak zadáčo a litr k penzi (vše z cizího) volí StB Bureše, mohou za celou řadu posraných životů.

Nahlásit

-
7
+

Vždycky mě překvapí, když někdo moudrý vyplodí něco tak odlišného od toho, čímž se setkávám v realitě. Naše firma normálně nabírá 50 a víc leté a tady jsou nevýhody :-(
- vyšší nemocnost a menší pracovní výkon (tím je nechci hanit, to je prostě fakt a je s tím potřeba počítat , bohužel metoda "hodit se marod", když je třeba je u starších populární :-()
- zejména ti, kteří zažili socializmus se umí výborně zašívat a okecat, proč není hotovo
- neradi pracují přesčas a o víkendech (toto zase není kritika, každodenní přesčasy a víkendovky jsou hrubá neschopnost managerů a tady občas dobrý to nezkousnout a postavit si hlavu, jenže pokud je to první víkendovka v roce a firma bojuje o zakázku, tak to může být důvod, proč je dána přednost mladšímu)
- ageismus naruby - stalo se nám, že starší člověk s mladšími nechtěl rozdávat letáky, protože je na to starý. Zajímavé, že opačná diskriminace by mu vůbec nevadila.
- To, že by 30 letý měl problém zadávat práci 50 letému to jsem zažil na první poradě max, pak už s tím nebyl problém

Nahlásit

-
1
+

Já si myslím, že by to chtělo úřad pro každou část lidského života.
Třeba když se člověk narodí, mělo by to být povolené jen ve státem schválené instituci a hned po narození by člověk měl dostat nějakou jasnou identifikaci. Třeba nějaké jméno nebo číslo, podle kterého bude vždycky poznat, kolik člověku je let.
Pak třeba by mu nějaká státní instituce měla nalít do hlavy informace, které bude potřebovat pro život, aby se o sebe dokázal postarat v různých situacích, třeba, až bude starý.
A celý život by měli lidi platit státu preventivně poplatek, aby se o ně postaral, když se nebudou moci postarat sami o sebe. Říkalo by se tomu třeba sociální pojištění a hned by se to utratilo.
Ale vlastně lidi se o sebe dokážou postarat, protože se to naučili ve škole a tam jim řekli, jak na to.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Přál bych si jen jeden nový úřad. Do něj by zavřeli všechny, co chtějí nový úřad.

Nahlásit

-
6
+