Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Centrální bankéř Michl: Západ zlenivěl, je čas na fotbal

11. 1. 2020
 14 253
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Tak tohle jsem nenapsal. Ale přijde mi nefér, aby někdo kázal šetření a zároveň byl členem organizace, jejímž cílem je každý rok sebrat dvě procenta z těch ušetřených peněz.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
17
+

Diskuze

Tak tohle jsem nenapsal. Ale přijde mi nefér, aby někdo kázal šetření a zároveň byl členem organizace, jejímž cílem je každý rok sebrat dvě procenta z těch ušetřených peněz.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
17
+

Takže podle Vás je lepší nešetřit, nemít žádné rezervy a půjčovat si. S tím já nesouhlasím. Lépe je šetřit a investovat, protože držet velkou hotovost je fakt v dnešní době blbost. Ale co nejlépe investovat smysl má, a zejména v oboru, které nějak rozumím. U mě to rozhodně nejsou cenné papíry. Ale možností, do čeho vkládat peníze, je mnoho, i v kombinaci s rozumným úvěrem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Fajn rozhovor. Pan centrální bankéř si tam ovšem trochu protiřečí právě v té části o šetření. Centrální banka a jejich stále nízké sazby a inflace 2-3 procenta jsou zásadním důvodem proč nešetřit. Kdyby řekl, přál bych si ještě vyšší úrokové sazby, aby koruna posilovala a lidé opravdu mohli šetřit, tak bych to vzal.

Nahlásit

-
5
+