Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Brexit bez mrtvoly

16. 12. 2019
 5 334
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Když jsem viděl Corbynův program pro Británii, tak jsem si vzpomněl na Gottwalda.
Bohužel Západ se nepoučil z tragedie Východu. Mladí prakticky neví, co se na Východě dělo před rokem 1990 a ti starší nás považují za primitivy, kteří nezvládli centrální plánování. Typickým samolibým, povýšeným "zápaďanem" byl Sarkozy a Macron je to samé v bleděrůžovém. Zdá se, že si budou muset projít stejným martyriem jako my. To by mně nevadilo, pokud bych to mohl s trochou škodolibosti z povzdálí sledovat. Jenže oni nás do toho komunistického marasmu stáhnou znovu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
14
+

Diskuze

Dtto Ocasio-Cortez ve Státech, klučík Trudeau v Kanadě...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

No, já už jsem za zenitem a tak jediné, co čas od času udělám, tedy když mě něco opravdu štve, že někam pod nějaký článek napíšu pár řádek. Někdo se mnou souhlasí a jiný třeba vynadá. Pokud má argumenty, tak mě to fakt neuráží. Ale někomu nevysvětlíte vůbec nic, a můžete mít i tvrdá data a přesto je to k ničemu. Pak mávnu rukou a řeknu si, že je to ztráta energie. Bohužel, dnes mám dojem, že mnoho lidí podléhá falešné iluzi levičáctví a jakési představě, že všeho lze dosáhnout bez námahy a bez zaujetí pro věc. A tak je to třeba se zelenou ideologií, která nemá s odpovědností k přírodě nic společného. A hloupí politici je v tom ještě podporují.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
10
+

Když jsem viděl Corbynův program pro Británii, tak jsem si vzpomněl na Gottwalda.
Bohužel Západ se nepoučil z tragedie Východu. Mladí prakticky neví, co se na Východě dělo před rokem 1990 a ti starší nás považují za primitivy, kteří nezvládli centrální plánování. Typickým samolibým, povýšeným "zápaďanem" byl Sarkozy a Macron je to samé v bleděrůžovém. Zdá se, že si budou muset projít stejným martyriem jako my. To by mně nevadilo, pokud bych to mohl s trochou škodolibosti z povzdálí sledovat. Jenže oni nás do toho komunistického marasmu stáhnou znovu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
14
+

Přesně tak, základním znakem unie je zcela samozřejmé porušování uzavřených dohod.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Být Britem, určitě bych usiloval o to, z EU co nejrychleji zmizet. Třeba i bez dohody. Je samozřejmě v zájmu obou stran, resp. všech, se dohodnout. A jsem přesvědčen, že dohody se vyjednají rychle. Nebudou do toho totiž kecat politici. Bude to věc byznysmenů a ti vyjednávají rychleji a efektivněji. Politici jim tak maximálně budou svými hloupými požadavky komplikovat život.
No a na volbách v Británii mě zamrazilo z jiné věci, totiž kolik mladých lidi do čtyřiceti let volilo levicového extrémistu. Usoudil jsem z toho, že společnost je od dob Marxe a Engelse (nebo od nepaměti) stejně nepoučitelná. Asi si každá generace musí nabít hubu, a po nějaké době fatálně.

Nahlásit

-
4
+

EU - to je to společenstvi států, kde vstupující člen musí splnit spoustu kriterií, aby je pak nemusel dodržovat a ze kterého lze svobodně a bez problémů vystoupit ?

Nahlásit

-
1
+

Tak navíc s tou kapitulací je to dokola omílané, ale úplně pravda to není. Johnson přijal to, že kolem Irska bude muset nějak řešit cla atd., to pravda je, ale upřímně řečeno zrovna tohle se asi nějak řešit musí a požadavek je nutný. Už se ale mlčí o tom, že ten původní návrh EU fakticky nejen stanovoval tento režim, ale navíc fakticky UK ztrácela právo na tom něco měnit, neexistovala žádná možnost výpovědi, což byl skutečně "koloniální stav" a odmítnutí této podoby smlouvy bylo dost logické.
Johnson to dokázal upravit v tom smyslu, že by sice opatření požadovaná EU vstoupila v platnost, ale na druhé straně si nad tím UK zachovala daleko vyšší míru kontroly, což je hodně podstatné do budoucna. A je vlastně jedno, zda by došlo na variantu "víceméně ignorovat", jak naznačujete vy, anebona další jednání...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

"Ale jen proto, že ustoupil na celé čáře, jinými slovy, kapituloval."

Má osobní domněnka je taková, že přijal ty bezostyšné a nepodložené požadavky Bruselu jen ze dvou důvodů: primo - chce mít Brexit co nejrychleji hotový, secundo - nemá vůbec v úmyslu se těmi unijními blbinami řídit. Jakmile bude dokonáno, budou si Britové skutečně dělat co chtějí (tzn. primárně obchodovat s koloniemi).

Nahlásit

-
6
+