Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Óm. Zlý kapitalista zklidňuje zaměstnance meditací

Vojtěch Pišl | 3. 10. 2019 | Celkem 1 komentář v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 1 komentář v diskuzi.

Richard Vrdlovec | 9. 10. 2019 13:39

Toto je můj první komentář (vůbec) :) Článek dává dobré otázky. Já bych se však vsadil, že autor nemá zkušenost s hlubokou meditací. Meditace souvisí se změnou paradigmatu, který lze zažít a plně pochopit jen skrze meditaci. Problémem úvah či studií o meditaci bez této zkušenosti potom je, že ji posuzují z hlediska paradigmatu starého, čímž jim část skutečnosti uniká. Abych uvedl příklad: Rád poslední dobou chodím, hlavně na venkově, na procházku. Poslední dobou mi totiž přináší velkou radost a cítím její blahodárný účinek, protože jsem více "při tom" a méně "v hlavě". Za to může zkušenost a praxe meditace. Takže i když procházka i meditace jsou nějak prospěšné a můžeme se snažit to kvantifikovat či porovnat (nebo pochybovat, že to lze), meditace je klíčová pro to, že na procházku jdu, i to, jaký z ní mám prospěch.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK