Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Sýčkové straší matematikou

19. 6. 2019
 15 837
97 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Já bych zakázal matematiku.
Je bezohledná k sociálně slabým.
Podrývá autoritu státu.
A vůbec - z dnešního progresivistického pohledu je to zkrátka věda zvýhodněného bílého muže.

Nahlásit
-
25
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Tomuto říkáte více radikálně? Tomu já říkám čirý fanatismus.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-7
+

Diskuze

A moderní doba přináší jednu super výhodu: těch 200tis Švýcarů, 130tis Izraelců či 100tis Čechů nemusí nikam utíkat fyzicky. Čím dál více bude stačit odejít virtuálně. Tito lidé již nebudou nuceni volit menší odírání jinde výměnou za ztrátu přítel, známého okolí, oblíbeného prostředí, chaty, ...

A tento vývoj směrem ke globální bezhraniční bezjurisdikční virtuální kyber a krypto ekonomice se bude jen zrychlovat.

Že to moravský jezedák, penzista ze Sokolova, horník z Havířova, JuldaFulda a neziskovkář z Prahy tak nepociťují je irelevantní. Nejvíce to pociťují právě ti příslušníci skupiny "ekonomicky klíčoví občané". To oni mají kvalifikaci, znalosti a zkušenosti s globální ekonomikou, internetem, financemi. K tomu umí jazyky. A navrch mají zdaleka nejvyšší motivaci technologického pokroku využít k obraně plodů své práce.

A zároveň jim různí Urzové, Mises.org, LibInst.cz a stovky dalších dávají do rukou filosofii, která jejich chování, jejich Exit, jejich obranu vlastní svobody a ochranu plodů práce dokonale odůvodňuje, legitimizuje a ukazuje jako nanejvýš morální.

Zlom je jen otázkou času....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Pane Fulde, vy zřejmě nechápete rozdíl mezi "sebral" a "nepřidal tolik kolik teoreticky mohl, z peněz ukradených jiným lidem"...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Bože, jak se můžu shodit před takovou nulou, jako jste Vy? Vždyť to ani nejde.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Kmotříci to byli mí nepřátelé vždy. Banksteři nebyli mí nepřátelé. Ty jsem jenom kritizoval.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Asi jste nepochopil pointu. U jednoho slova mi chybí zápor. Snad uhádnete u kterého. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

A to právě ne.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jen směšné bláboly o bilionech dolarů. Aby se ovce měli čeho bát a jejich peníze se nasměřovaly do fondů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

No a co? Drábek jim předtím peníze sebral, aby tradiční "politici" měli z čeho krást. Pro mě je Andrej hrdina a Drábek asociál.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Myslím, že už je na čase, aby si všichni uvědomili, že v ČR máme průběžný důchodový systém. To znamená, že Babiš přidává důchodcům z peněz, které tam sypeme my, kteří platíme sociální pojištění. Žádné peníze mimo tyto zatím do systému nepřidává. Až se trochu zvýší nezaměstnanost, uvidíme, jak to bude vycházet.
Takže ještě jednou: Babiš přidává důchodcům z našich odvodů.

Nahlásit

-
1
+

Znám. Občas navštívím a čtu. Řekněme, že přesvědčený fanoušek nejsem,Jjsem ale rád, že tyto myšlenky jsou k dispozici jako jakýsi maják na horizontu. Asi k němu společnost nedopluje, ale směr určuje.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

www.Urza.cz, znáte? :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Pak je legitimní otázka - potřebujeme politiky? Pokud neumí přesáhnout horizont volebního období, což je doba, kterou každý kdo někdy například stavěl dům, musí umět plánovat, pak jsou naprosto zbyteční.

Správu státu zvládne hrstka profesionálních úředníků. Politici se do toho plést nemusí. Podobně jako se redukovala armáda na hrstku profesionálů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Díky. Začátek posoudit neumím, ale závěr je přesný.
Pokud si ponecháte český pas, máte například v Jižní a Střední Americe dokořán otevřené hranice všech zemí. Navíc se chovají ve většině případů, jako byste byl VIP.
Navíc v případě nouze jste schopen se suchou nohou dostat do EU - stačí překročit hranice ze Surinamu nebo Brazílie do Francouzské Guyany, což je zámořské území EU. Tahle hranice alespoň co vím ze Surinamu není nijak hlídaná, což někdo využívá pro bezcelní dovoz zboží do EU.
O trvalý pobyt můžete zažádat kdekoliv - nejde o změnu občanství, takže procedura není nijak složitá - a tím se zcela vyvážete z povinností platit zdravotní a sociální daň v tuzemsku.
Jen je třeba říci, že Panama byla donucena USA a EU podepsat dohodu o předávání informací o bankovních účtech, což například zatím Ekvádor nemá.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

https://facebook.com/vejdiven/videos/341517493181802/?t=0

Nejvíc o EXITu mluví na konci, ale celá ta přednáška stojí za to.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Julda: "Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo"

https://roklen24.cz/a/SZWrv/duchodova-apokalypsa-se-blizi

Nahlásit

-
2
+

Tak tak.
Ale i lidé, kteří ty nové technologie používají a jsou schopni je mentálně obsáhnout, mají pocit, jako že se nic moc neděje. Když je člověk uvnitř toho, tak ty změny vnímá jako plynulé a ne moc významné. Opak je ale pravdou. A již nyní tyto technolgie a služby umožňují poměrně slušnou úroveň EXITu. A k tomu se rozvíjejí exponenciálním tempem. Takže já jsem optimista - ne proto, že odhaduji budoucnost a považuji ji za příznivou svému světonázoru, ale proto, že kdo se okolo sebe trochu kouká, tak vidí, že nabízejí dostatečně použitelná řešení již dnes.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Neschvaluju a nesouhlasím.

Dáme tedy jeden článek na misku vah a na druhou 168 stran o jiném hajzlíkovi.

https://www.alza.cz/media/zluty-baron-skutecny-plan-andreje-babise-zridit-stat-jako-firmu-d5165358.htm?kampan=adwme_eo-a-knihy_pla_all_eo-a-knihy_knihy_c_1o2_FKP236357_9062774&gclid=EAIaIQobChMIgKuXleGC4wIVSOh3Ch3Zxgv2EAQYAiABEgLPUvD_BwE

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pamatuju jak těsně po revoluci jsme koukali jak joudové na holandský katalog chat a chalup a nemohli pochopit, že někdo pronajímá svoji nemovitost. Dneska mé děti ani nenapadne, aby ve světě hledaly ubytování v hotelu - Booking, Airbnb, HomeAway, sdílené pokoje nebo hledání přímo na TripAdviseru je pro ně standard.
Loni jsme projeli Panamu pomocí Uberu - za neskutečně drobné peníze zcela novými japonskými auty. Služby jako Rome2Rio i v džungli najdou cestu ven - autem, uberem, taxikem, letadlem, lodí...
PayPal pro převod peněz, GlobalBlue pro vratky DPH, eBay pro nákup čehokoliv - z Asie doprava zdarma, PdfDrive pro stažení knih pro vzdělávání. Revolut pro převod peněz mezi měnami za kurz, který české banky přivádí ke kolapsu. Amazon, Waze, Google Scholar...Kryptoměny. Zdarma volání přes WhatsApp...
Coursera a UdaCity pro vzdělávání. Online investiční nástroje. Forexové burzy. Aukční umělecké burzy. Reputační systémy pro hledání nejlepší možné volby. Porovnávače cen. Porovnávače služeb.

Toto jsou všechno služby, které běžně používám. Nicméně když přijedou dospělé děti, zjišťuji, že jsem zhruba někde v neolitu nebo ve středověku. Používají nástroje u kterých někdy nejsem schopen pochopit ani k čemu slouží. Huby, gity, deep internet tools.

Ukazuje se to, co vidím například na naprostém míjení se vás s Richardem Fuldem. Nové technologie umožňují žít lidem v naprosto odlišných vesmírech, i když sdílí třeba jeden byt.

Fuldové opravdu nebudou nejen stíhat, ale oni vůbec nezaregistrují, že vedle nich jsou lidé ve zcela izolovaném, jiném světě. Nebudou ale tvořit žádné společenství, žádnou společnost. Budou se jen míjet - jako černé a bílé figurky na šachovnici. V tom je největší síla a asi i riziko technologií, které se nyní objevily. Přidejte 3D tisk, DNA analyzery, IT zdravotnictví, virtuální realitu.

Nastane situace, která tu už jednou byla. Vedle sebe budou existovat dva lidské druhy - ty, které si lehce osvojí každou technickou novinku a ti ostatní. Tak jako vedle sebe kdysi žili hominidé a neandrtálci.
Jestli se ale bude opakovat historie, těžko říci.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Bože jak jsem rád, že sem podobné vomitoviny napíšete, že se tu tak hezky demaskujete a shodíte.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Já myslím, že mnozí budou překvapeni již relativně brzy, protože vývoj probíhá exponenciálně. I vývoj a adopce nových technologií probíhá exponenciálně a fuldové v klotových rukávech to nebudou stíhat pojmout, zregulovat, zakázat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Takže vašimi úhlavními nepřáteli přestali být banksteři, ale nyní jsou to nenažraní kmotříčci. Inovoval jste rétoriku. Što takoje, nová doba si žádá nové nadšené soudruhy. A nové nepřátele.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Ztrácíte formu. Dříve jste alespoň hrál roli mudrlanta, který pobavil. Chlape, vzchopte se.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Já je vážně beru. Stejně jako zprávy NKÚ, které tvrdí, že stát více svojí neschopností promrhá a korupcí zašantročí, než kolik investuje.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Být to jiné v době, tak byste určitě uvítal, aby si na ty židovské keťasy došlápl spravedlivý Reichsfinanzenpolizeiamt. Třeba by vás i pochválili.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Člověče, nebýval jste vy v lidových milicích? Ten marxák se asi trošku zažral pod kůži či co...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Mám něco pěknějšího. :-)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tykacovi-usetrili-pri-koupi-bytu-pres-osm-milionu-starosta-prahy-1-obesel-zastupitele-74508

Jestli pak je nějaký vztah mezi Olgou Grillovou a tím panem ředitelem nemocnice. :-) Nevím, jen mě to tak napadlo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tu partičku diletantských panikářů z rozpočtové rady by nikdo neměl brát vážně. Mají nulovou odpovědnost a spousty postranních soukromých zájmů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Prosperitu, jako za Andreje, tato země v historii nezažila. :-) Jen díky Andrejovi skončilo neudržitelné drancování této země tradičními "politiky" a jejich nenažranými kmotříky.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Kecy v kleci.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Když se budou mít dobře, nikdo se nevzepře. Není důvod, aby se schopní a přičinliví měli dobře a ti nebudou chtít riskovat, že o svůj majetek přijdou. A hrstka fanatických nýmandů, kteří si myslí, že nemají co ztratit, se pak může vzpírat, jak se jí bude chtít. S těmi si finančák poradí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+
1/4