Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Můžeme dělat stejně dobrá vína jako ve Francii

25. 5. 2019
 73 951
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Obchodnící ví odjakživa, že "příběh prodává". Jako milovník čaje jsem již vyslechl stovky příběhů od prodejců z celého světa. 99% jsou fake stories, ve kterých vynikají Číňané, ale spoustu "zaručených" historek o čajích vyslechnete i v českých čajovnách. Většinou trvá několik let intenzvní zkušenosti, než se člověk zorientuje natolik, aby dokázal rozlišit fake od skutečnsoti a to nejen u historek, ale i u samotného čaje.

Pokud jde o autentická vína, tak bez ohledu na trendy a příběhy jde o velice zajímavé pití. Bílá umí pár vinařů na Moravě, červená v amforách dělají skvěle například na Sicilii. Je to zajímavé zpestření mezi všemi těmi "soutěžními víny", které po objevení autentických vín začnou působit poněkud jednotvárně. Každému, kdo má rád víno, doporučuji autentická vína vyzkoušet.

Nahlásit
-
9
+

Diskuze

Pokud mě někdo požádá o podobnou věc, tak mu většinou připravím několik různých čajů a tím mu ušetřím to první tápání. Tady to nejde, tak vám mohu doporučit několik míst, kde vás nebudou oblbovat a dostanete slušný poměr kvalita cena. Hodně záleží, kolik chcete za čaj obětovat. Kvalitní čaje se nepijí na žízeň, ale pro chuť a každý čaj vyžaduje svoji přípravu, abyste z něj dostal to nejlepší. Upozorňuji rovnou, že to je dlouhá cesta. Nejjednodušší bude, když prostě nějak začnete a uvidíte. Jenom varuji před levnými čaji, ty vás spolehlivě odradí.

http://www.teamountain.cz/
http://www.goodtea.eu/
http://www.darjeeling.cz/

Já už jsem ve stádiu, kdy si většinu čajů nechávám posílat ze zemí původu, ale ty tři odkazy jsou na jedny z mála solidních obchodníků v česku.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Já se v tom moc nevyznám. Mohl byste mi doporučit nějaký dobrý zelený čaj a případně i kde ho koupit?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Obchodnící ví odjakživa, že "příběh prodává". Jako milovník čaje jsem již vyslechl stovky příběhů od prodejců z celého světa. 99% jsou fake stories, ve kterých vynikají Číňané, ale spoustu "zaručených" historek o čajích vyslechnete i v českých čajovnách. Většinou trvá několik let intenzvní zkušenosti, než se člověk zorientuje natolik, aby dokázal rozlišit fake od skutečnsoti a to nejen u historek, ale i u samotného čaje.

Pokud jde o autentická vína, tak bez ohledu na trendy a příběhy jde o velice zajímavé pití. Bílá umí pár vinařů na Moravě, červená v amforách dělají skvěle například na Sicilii. Je to zajímavé zpestření mezi všemi těmi "soutěžními víny", které po objevení autentických vín začnou působit poněkud jednotvárně. Každému, kdo má rád víno, doporučuji autentická vína vyzkoušet.

Nahlásit

-
9
+

Pokud v Brně stále milujete víno s příběhem, vyjde levněji koupit dva krabicáky, jeden dát Harrymu z hradecké nádraźky a druhý vypít při poslouchání jeho životazlomů. I bez toho je ovšem jídlo a pití s příběhem skoro tak trendy jako vzít si zvonáče a do walkmana si pustit Poupata.
Nebo soundtrack z Diskopříběhu, pokud to chcete s příběhem.

Nahlásit

-
0
+