Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Každý má právo být urážen

Karolína Kašparová | 14. 5. 2019 | Celkem 3 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Capouch | 14. 5. 2019 23:03

Transžena není žena, ale zmrzačený muž. Čeština nabízí krásné pojmy transmutant nebo přešívanec,

+21
+
-

Všechny 3 komentáře v diskuzi.

Jan Temml | 30. 5. 2019 12:22

Stojí za pozornost, že v posledním odstavci paní autorka předvedla přesně tu potenciálně ponižující a urážlivou přezíravost, o které zřejmě Collini píše (knihu jsem nečetl, jen předpokládám).
Pokud konkrétní "někdo" posílá konkrétní "transženě'" deset obtěžujících zpráv denně, je to prostě dotěrnost. "identitární zatřídění" zúčastněných a vlastně ani obsah těch zpráv nejsou důležité: kdyby jí desetkrát denně posílal vtipy na účet jejího účesu, vyznání lásky nebo nabídku výhodného mobilního tarifu, bylo by to totéž.
Pokud předpokládáme, že průměrný člověk se před takovým obtěžováním může bránit sám, proč by totéž nemělo platit pro transgenderky? Naznačuje mi tu autorka, že, na rozdíl třeba ode mě, jsou to bytosti tak křehké a zranitelné - nebo rovnou nesvéprávné - že nedokáží hodit dopis do koše, e-mail do spamu, poradit se s přáteli co dělat, případně jít na policii (pokud je to obtěžování příliš hrozivé)?
A pro úplnost, pokud je třeba "transženy" odlišovat už v pojmenování od ostatních žen, tak to - logicky - asi nejsou "tak docela" ženy. Ještě se mi nestalo, že by někdo cítil potřebu mi vysvětlovat, že i po hysterektomii je žena "doopravdy" ženou.

Ještě výmluvnějsí je poslední věta.
Nepředpokládám, že by se paní Kašparová sebekriticky počítala mezi tu "většinu neschopnou ani racionální, ani reflexe". Sama sebe tedy vidí v té malé, elitní skupině lidí, kterým není třeba upírat PRIVILEGIUM naprosté svobody projevu, protože ONI by takovou výsadu určitě nezneužili.
Ale na tu podřadnou, iracionální většinu okolo, na tu pozor! (sarkasmus)

Nahlásit

+2
+
-

Jan Capouch | 14. 5. 2019 23:03

Transžena není žena, ale zmrzačený muž. Čeština nabízí krásné pojmy transmutant nebo přešívanec,

Nahlásit

+21
+
-

foxy | 14. 5. 2019 20:29

Američtí demokraté pohrdají černochy, myslí si že ti se o sebe nedokážou postarat a proto se o ně musí starat stát.
Je to logické, demokraté byli za války severu proti jihu otrokářskou stranou, stranou jihu.

Nahlásit

+6
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK