Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: #DyckyTelina. Když seriál supluje politiku

1. 3. 2019
 13 508
13 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Recenze, která pracuje se spoustou předsudků - má to být tak a tak, není to dost citlivé, transgendera má hrát transgender, jinak to není podle poslední módy, atd.

Smyslem umění je, jak praví jedna definice, divákovi vytřít zrak. Tedy, změnit jeho vnímání, ba proměnit do nějaké míry jeho samotného, překvapit novým úhlem pohledu, atd. To se Mostu podařilo, a pokud by příručkově naplňoval dobové pseudopokrokové předsudky, nemusel by toho dosáhnout. Např. protože nebyla k mání vhodná transgenderová herečka (a tvůrci ji poctivě hledali), zahrála to žena s mužským dabingem, a zahrála to skvěle. Kdyby použili vzorně podle příručky transgenderovou herečku, pan Kašpárek a pan Fila by si zapsali pochvalnou čárku, - a výsledek by nevytřel oči nikomu.

Minulost mnohokrát ukázala, že povrchní a mechaničtí pokrokáři skončí jako úředníci a policajti. Dal bych důraz na to povrchní a mechaničtí, na pokroku není špatného nic

Nahlásit
-
27
+

Diskuze

Velmi dobře natočená vulgární agitka. Koho mimo neomarxistů zajímají problémy transexuálů kteří mají v populaci zastoupení 2 promile? Romů je více než 2 promile, ale změní jeden seriál jejich integraci do společnosti s kterou si neví rady vlády od roku 1945?

Nahlásit

-
1
+

Svazák Kašpárek jak obvykle nezklamal.
Dobrá, přihodím svůj názor na ten seriál - televize nemaje, na seriály za normálních okolností nekoukám a intenzita mého sledování filmů je cca 1 ks/ měsíc, takže aby mne něco přimělo si to pustit, musí to mít velký ohlas. A v mém okolí mělo..
Když jsem to viděl, tak jsem prohlásil, že něco tak politicky nekorekního bych v ČT už opravdu nečekal, to nebylo od doby České sody. Navíc to byla většinou opravdu legrace, trochu obhroublá až zbytečné přisprostlá legrace, ale jak chcete udělat pohled do života těch aktérů - což byly v podstatě "lopaty".
Tomuto veledílu nemálo lidí vyčítá, že to je multikulti a transgender agitka a taky trochu je, ale tak, že to vlastně nevadí - pokud nechcete, užijete si legrace a nadsázky a nemusíte se nechat indoktrinovat... Není to tak inteligentní humor, jako Soda, ale pořád se mi to moc líbilo a na úroveň současné české kinematografie je to bomba...

Nahlásit

-
10
+

--- „Domestikovaný“ sympaťák Franta krotící Romy divoké je ztělesněním toho, co připouští i jejich nejtvrdší hejtři: Nepopírám, že je mezi nima i pár slušných, ale většina… ---

Pak bych měl námět na scénář: seriál ze života Oskara Dobrovodského.

Nahlásit

-
1
+

Myslím však, že i Gombrich by se z dnešního "moderního umění" spíš opupínkoval.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

už to stejně skonćilo, tak leda až budou dávat reprízu :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jeden z velkých teoretiků umění začíná svoji knihu Příběh umění větou: "Umění ve skutečnosti neexistuje!". Chce tím říct, že neexistuje objektivní kriterium pro to, co je to umění. Umění je prostě to, co kdo, zcela subjektivně, za umění považuje. To konec konců dokazují i zdejší komentáře :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Já vám říkal, že to bude propaganda.

Nahlásit

-
3
+

#dyckyPokrok

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Nope, ani tahle "recenze" mě nepřesvědčila o tom, že bych se na to měl podívat.

Nahlásit

-
4
+

Konzervativci si o špatnosti pokroku myslí něco jiného.
A bývaly doby, kdy umění znamenalo vytváření něčeho krásného, napodobování tvořivé činnosti boží. Dnes je umění to, co vám projde, až na to, že měšťák je čím dál otupělejší a něčím ho šokovat je dřina.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Recenze, která pracuje se spoustou předsudků - má to být tak a tak, není to dost citlivé, transgendera má hrát transgender, jinak to není podle poslední módy, atd.

Smyslem umění je, jak praví jedna definice, divákovi vytřít zrak. Tedy, změnit jeho vnímání, ba proměnit do nějaké míry jeho samotného, překvapit novým úhlem pohledu, atd. To se Mostu podařilo, a pokud by příručkově naplňoval dobové pseudopokrokové předsudky, nemusel by toho dosáhnout. Např. protože nebyla k mání vhodná transgenderová herečka (a tvůrci ji poctivě hledali), zahrála to žena s mužským dabingem, a zahrála to skvěle. Kdyby použili vzorně podle příručky transgenderovou herečku, pan Kašpárek a pan Fila by si zapsali pochvalnou čárku, - a výsledek by nevytřel oči nikomu.

Minulost mnohokrát ukázala, že povrchní a mechaničtí pokrokáři skončí jako úředníci a policajti. Dal bych důraz na to povrchní a mechaničtí, na pokroku není špatného nic

Nahlásit

-
27
+

Konečně téma, kterému pan šéfredaktor nejenže rozumí, protože je pan šéfredaktor, ale protože ho i vystudoval.
Jen houšť a větší kapky!

Nahlásit

-
0
+

Jaký je rozdíl mezi seriály Ovrz a Most? Přišel jsem o něco? Televizi nepoužívám a po zavedení T2 u nás nastane definitivně televizní Tma. Zajímavé kam se Finmag posunuje :-)

Nahlásit

-
0
+