Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Konec dobrý, všechno dobré. K čemu jsou lidstvu pohřby

10. 1. 2019
 11 343
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Svatby, křtiny a pohřby se stále považují za největší slavnosti. A zvlášť pohřby... Snad ta rovnost, že tam musíme všichni, lidi děsí, a živí si mrtvé pudově usmiřují. Chodí jim na pohřby, modlí se za ně na zádušních mších a zdobí jim hroby květinami. A je to zároveň něco jako předplatné: uctím-li já mrtvého, jiní živí uctí mne, až já budu ležet pod zemí. Zabezpečujeme si takto své poslední důstojenství.

Nahlásit
-
61
+

Nejméně oblíbený příspěvek

"Zabezpečujeme si takto své poslední důstojenství."

Zabezpečenie důstojenství pomocou predplatného je super. Také moderné, slniečkárske. Niektorí zbohatlíci si ešte za života predplatie takzvané PLAČKY , chudobné ženičky, ktoré idú po smrti zbohatlíka pár hodín plakať nad jeho hrobom, a takto mu zabezpečia obrovskú dôstojnosť. Z gaunera dokážu vyrobiť ľudomila, dobrosera, lepšoida.
Je dobré, že Finmag takto propaguje výrobu dôstojných ľudí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-2
+

Diskuze

Příspěvek nechávám bez reakce, neb pisatele pokládám za jev, za okolnost, za něco, co se musí přetrpět, něco jako vánice.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

"Zabezpečujeme si takto své poslední důstojenství."

Zabezpečenie důstojenství pomocou predplatného je super. Také moderné, slniečkárske. Niektorí zbohatlíci si ešte za života predplatie takzvané PLAČKY , chudobné ženičky, ktoré idú po smrti zbohatlíka pár hodín plakať nad jeho hrobom, a takto mu zabezpečia obrovskú dôstojnosť. Z gaunera dokážu vyrobiť ľudomila, dobrosera, lepšoida.
Je dobré, že Finmag takto propaguje výrobu dôstojných ľudí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Jen tip: o tomto fenoménu více v knize Myšlení, rychlé a pomalé (www.melvil.cz/kniha-mysleni).

Nahlásit

-
0
+

Svatby, křtiny a pohřby se stále považují za největší slavnosti. A zvlášť pohřby... Snad ta rovnost, že tam musíme všichni, lidi děsí, a živí si mrtvé pudově usmiřují. Chodí jim na pohřby, modlí se za ně na zádušních mších a zdobí jim hroby květinami. A je to zároveň něco jako předplatné: uctím-li já mrtvého, jiní živí uctí mne, až já budu ležet pod zemí. Zabezpečujeme si takto své poslední důstojenství.

Nahlásit

-
61
+