Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Očima expertů: Jak to bude s brexitem?

26. 10. 2018
 12 225
11 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Tato DIVNÁ veta ma zaujala, pretože ilustruje ŠIALENÉ uvažovanie nielen politikov, ale aj dnešných ovčanov :

"Bylo by prostě tak dlouhé, aby se stihla dojednat zóna volného obchodu. "

- Celý SVET je z logiky vecy SLOBODNÁ zóna. Príroda ani Boh nenakreslili na Zemeguli žiadne bariery obchodu ani bariery pohybu. Inžinieri postavili cesty, mosty a tunely, aby sa obchod a pohyb ľahko realizoval. Máme lode, lietadlá, vlaky, ..... nič nebráni obchodu. IBA POLITICI !!!!
Zónu volného obchodu netreba dojednať ! Treba iba politikom ZABRÁNIŤ , aby vytvárali ZÓNU BLOKOVANÉHO OBCHODU.
Politici sú PREKÁŽKOU volného obchodu. Pošlite politikov do prdele, od válova.

Nahlásit
-
17
+

Diskuze

Tu sa hodí parafráza na vtip z filmu Vojna Roseovcov: Čo znamená 200 politikov na dne mora? Dobrý začiatok...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

"Nás" tedy určitě neopustí. Opustí nepodařený experiment, který bychom měli opustit také. Podstatná část Čechů už má také plné zuby Evropského Svazu, který nám vnucuje migranty, omezuje zbraně, nařizuje drahé ekologické nesmysly a připravuje cenzuru internetu. To není to, co nám slibovali a proto máme právo na referendum o czexitu.

Nahlásit

-
8
+

.... a mám to za mínus 2 .....
Je mi moc ľúto, že tí mínusovači mi nenapísali, za čo sú tie ich negatívne postoje.
Možno za ten "ogrcal plot", alebo skôr za to, že som nahlas oznámil, že nemám rád , aby za mňa politici rozhodovali. Nuž, niektorí "ľudia" majú stres z myšlienky na život bez politikov.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Kovanda: "Selhal i další „lídr“, Nigel Farage. A s ním i Boris Johnson. Nikdy po referendu už se za Británii nebili tolik jako před ním, první z nich prakticky zcela odmítl převzít odpovědnost za to, k čemu tak výrazně přispěl."

No já fakt nevím. UKIP v domácí britské politice nemá skoro žádnou roli, poslance, atd... Nevšiml jsem si, že by konzervativci zvali Farage do vlády či do vyjednávacího teamu, aby "mohl převzít odpovědnost".

Farage prostě před i po referendu byl europoslancem.

Nahlásit

-
6
+

Veľmi symptomaticky sa vyjadrila EUROPOSLANKYŇA Dita Charanzová


"Osobně bych preferovala, aby Británie zůstala součástí jednotného trhu (se všemi právy i povinnostmi, které k tomu náleží). Tato varianta ale, jak je všeobecně známo, byla smetena ze stolu již dávno."

- "Byla smetena" , pani poslankyňa JASNE dala najavo, že ona NIE JE tým, kto rozhoduje, ONA TAM IBA TAK SEDÍ DO POČTU.
Nenapísala, že "MY POSLANCI sme smietli zo stolu" , ale napísala : "Tato varianta BYLA smetena "
Ona zodpovednosť nenesie, to ONI. Načo tam teda sedí??? Pre plat ???

Nahlásit

-
5
+

Pekne to komentoval pan Kohout :
"Pokud jde o mě, přivítal bych zachování volného pohybu zboží, kapitálu a osob, včetně pracovních sil, při současném odstoupení od společného rozpočtu a hlavně od „acquis“, rozsáhlé sítě unijních regulací. Jenomže toto řešení – optimální pro Brity, občany Evropské unie i podnikatele – bohužel nechce nikdo. "

- Stručne povedané : Slobodu ANO, regulácie NIE.
Lenže, toto "neliberálne a nedemokratické" riešenie nechce nikto - ako uviedol Kohout na záver.

Dnes je "liberálne a demokratické" riešenie opačné : Slobodu NIE , regulácie ANO. Tešme sa .

============================== ======

Slová politika sú mimoriadne ÚPRIMNÉ .
Pan Aleš Chmelař ,státní tajemník pro evropské záležitosti

". Jasné je pouze to, že Velká Británie má z Unie vystoupit 29. března 2019. Ale ani to není stoprocentní, protože členské státy ve formátu EU27 mohou jednomyslně rozhodnout o tom, že k brexitu dojde později. "

- pan POLITIK už jasne hovorí, že ROZHODNUTIE VOLIČOV , referendum, je politikom U RITI. Brexit rozhodnú politici, nie ovčania.
-----
" Brexit s sebou přináší řadu problémů, ..... Mám teď na mysli tarifní i netarifní překážky obchodu, omezení pohybu osob, omezení silniční dopravy, ztíženou policejní a justiční spolupráci nebo celkový nárůst byrokracie. "

- pan POLITIK už jasne hovorí, že ROZHODNUTIE VOLIČOV - BREXIT majú politici možnosť ovčanom poriadne znepríjemniť. Politici majú zbrane proti ovčanom : prekážky obchodu, obmedzenie pohybu, byrokraciu.
Je moc krásne, keď sa politik v euforii odhalí a ukáže svoje zbrane proti ovčanom !!! Poučte sa !!

Nahlásit

-
6
+

uff..... " z logiky vecy "
moc som sa rozkecal, a napíšem ypsilom po C .

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tato DIVNÁ veta ma zaujala, pretože ilustruje ŠIALENÉ uvažovanie nielen politikov, ale aj dnešných ovčanov :

"Bylo by prostě tak dlouhé, aby se stihla dojednat zóna volného obchodu. "

- Celý SVET je z logiky vecy SLOBODNÁ zóna. Príroda ani Boh nenakreslili na Zemeguli žiadne bariery obchodu ani bariery pohybu. Inžinieri postavili cesty, mosty a tunely, aby sa obchod a pohyb ľahko realizoval. Máme lode, lietadlá, vlaky, ..... nič nebráni obchodu. IBA POLITICI !!!!
Zónu volného obchodu netreba dojednať ! Treba iba politikom ZABRÁNIŤ , aby vytvárali ZÓNU BLOKOVANÉHO OBCHODU.
Politici sú PREKÁŽKOU volného obchodu. Pošlite politikov do prdele, od válova.

Nahlásit

-
17
+

"Podle mne se nakonec pragmaticky dohodnou, protože se prosadí síla firem a byznysu a převálcuje bourače báboviček na bruselském písečku. "

- tak nejak.
Vlastne sa ani nemusia dohodnúť. Stačí, aby NEKONALI, aby nezachraňovali svet. Svet bez ich zachraňovania a ich riadenia prežije v pohode. Nekonajúci politik (mŕtvy politik) = dobrý politik.
-------------------
Ono je to fakt vtipné (pre mňa skôr tragické) , ako všeobecným názorom ovčanov je : Bez konania politikov sa zastaví a zahynie svet.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Očima expertů: Jak to bude s prechodom na dátum 1.1.2000 ?

V tom prechode z poslednej sekundy roku 1999 na prvú sekundu roku 2000 sa PODĽA EXPERTOV mali zastaviť vlaky, vypnúť výťahy, vypnuť elektrika, zhavarovať lietadlá, upchať záchody, ........ proste koniec civilizácie. Tie zastaralé mikroprocesory proste tú novú sekundu nezvládnu.
Takto to bolo prezentované tými expertami mesiace vopred.

Prišiel rok 2000 a .............. nestalo sa absolutne nič. Akurát sused pri oslave Silvestra ogrcal plot.

S brexitom to bude /nebude podobné. Stane sa iba to, čo PRIKÁŽU , ROZHODNÚ politici. Politici majú tú moc ohroziť fungovanie sveta. Brexit nespôsobí NIČ. Čo spôsobia politici, to sa dozvieme. Pokiaľ budú dostatočne posraní , tak neurobia NIČ, a NIČ ZLÉ sa nestane.
Pokiaľ začnú zachraňovať svet, tak ..... utekajme ! Lenže KAM ??? Politici sú všade.

Nahlásit

-
9
+

V roce 2017 dovezla Británie z Německa za 70 mld GBP a vyvezla tam za 37 mld GBP. Podobně je to s většinou zemí EU. Komu tedy budou více vadit překážky ve vzájemném obchodu?

Podle mne se nakonec pragmaticky dohodnou, protože se prosadí síla firem a byznysu a převálcuje bourače báboviček na bruselském písečku.

Nahlásit

-
5
+