Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Evropská ruleta

20. 10. 2018
 11 363
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Děkuji za článek. Takže žádní zoufalí váleční uprchlíci před novým holokaustem!
Nechci je tady a je mi úplně jedno, jak se jim daří nebo nedaří v Gambii. Jejich země, jejich starosti.

Nahlásit
-
28
+

Diskuze

V clanku mi chybi to nejdulezitejsi. Naznak reseni. 1. Proste se smirime s faktem, ze jsou chude a bohate zeme 2. Vsechny Africany prestehujeme do Evropy 3. Budeme se ptat proc je Afrika tak chuda kdyz Asie ktera byla pred 60 lety na tom stejne dokazala zbohatnout?

Nahlásit

-
2
+

Nevím, proč jsem si vzpomněl...

Povídá si Evropan s Afričanem.
Afričan říká: "U nás nic neroste, ničemu se nedaří, nic se tu nedá vypěstovat."
Evropan se diví: "Jak je to možný?"
Afričan na to: " Nevím, ale je to tak."
A Evropan se optá: "No a když zasejete?"
Afričan: "Tak to jo, to vyroste všechno!

Nahlásit

-
13
+

Děkuji za článek. Takže žádní zoufalí váleční uprchlíci před novým holokaustem!
Nechci je tady a je mi úplně jedno, jak se jim daří nebo nedaří v Gambii. Jejich země, jejich starosti.

Nahlásit

-
28
+

A to s takovym usilim vyhnali zle evropske kolonizatory.
A jen je vyhnali a mohou si vse delat podle sveho, tak chteji za nimi do Evropy.
Pokud ma autorka pravdu a vetsina lidi tam touzi po Evrope, tak at ji privolaji tam, ne? At se zase stanou kolonii, ale nejak chytreji, nez tehdy. Mohou polovinu pudy rozprodat evropanum a evropskym firmam. Mohou se s nimi dohodnout na nove Ustave tak, ze hlasovaci pravo se odviji od velikosti vlastneneho pozemku (aby se nemohlo stat, ze bezzemci prehlasuji, nasledne vyvlastni a nakonec povrazdi majetne).
A ona se jim tam ta civilizace pak pomalu vrati.

Nahlásit

-
15
+

"Vesnice Kaur je závislá na pěstování arašídů. "

Tak píšu článek na Finmag, tak by to chtěla třeba nastínit potenciál tý vesnice. Proč pěstují arašídy, když jim to nenese. Ta vesnice leží nedaleko řeky, takže ty podmínky pro zemědělství tam nebudou úplně špatné. Tak v čem je problém?

Nahlásit

-
12
+

Nuž, keď som si pozrel foto autorky, hneď bolo jasné, že je to agitka slniečkárov. Nechápem celkom, čím to je, ale tí "liberálni" slniečkári sa všetci na fotke usmievajú takto :
https://js.pencdn.cz/acimage/q80/337414.jpg

Asi je to nejaký ich dorozumievací znak. Na SK máme také porekadlo : "Usmieva sa ako slniečko na hnoj" . Odtiaľ asi aj názov slniečkári.
Je to iba náhoda, že takto sa usmievajú aj Finmagácki "KDO JSME A CO PRO FINMAG DĚLÁME" ?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Čo je toto za žáner , tento článok ???
Politická slniečkárska agitka,.....alebo cestopis ???

Nahlásit

-
0
+