Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Migrační bouře v bavorském tupláku

9. 7. 2018
 9 140
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Vážený pane Palato, Vaše články i Vaše komentáře jsem nejen rád četl, ale i poslouchal na Svobodné Evropě (ČRO plus ). Je mi velmi líto, že musím zkonstatovat, že tenhle článek je opravdu, ale opravdu těžce pod Vaši úroveň. Jen proto, že osobně evidentně fandíte jedné straně, uděláte z Seehofera bezvýznamného regionálního politika, a z paní Merkelové, která evidentně nezvládá ( a snad kromě Vás a pana Peheho to už všichni vědí a veřejně přiznávají s jistou dávkou sebereflexe) jakéhosi poloboha, který mávnutím kouzelného proutku všechno vyřeší. Můžete prosím nějak upřesnit jak že se daří ta integrace? Pokud vím, tak někde byla statistika, že snad 25% migrantů se zapojilo do nějakého pracovního procesu. Ale to není integrace. Zatím, jak se ukázalo, se neintegrovali ani Turci , kteří jsou v Německu půl století. A jestli jsem správně četl, tak paní Merkelová ani jejich integraci nechce, neboť prohlásila, že Islám patří do Německa. Jinými slovy, nikdy nepřijmou za své ani kulturní hodnoty a ani právní systém, mající jejich za lepší. A co se týká navracení, tak to se taktéž nedaří, protože domovské státy je zpět odmítají přijmout. Mám lehké podezření, že jim přijde lepší přeplněné vězení v Evropě než u nich doma, a že si odchodem některých svých problematických občanů spíše oddechli s konstatováním, že si s nimi v Evropě možná poradí líp. Zkuste se na problém podívat spíše z té reálné strany. Děkuji a přeji krásné léto.

Nahlásit
-
139
+

Diskuze

Mám nutkanie napísať, že pan Palata je niekým podplácaný, aby písal propagandu. Ovšem - tá jeho propaganda je tak primitívna, že môže presvedčiť iba totálnych dementov. Takže - ak nie je podplatený - PREČO píše takéto trápnosti ???
Ono, písať propagandu je oveľa náročnejšie, ako písať pravdu. Napísať LOŽ tak, aby jej ľudia uverili, nie je sranda. Pan Palata toto nedokáže.

Nahlásit

-
12
+

Modrá vatra.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Palata, redaktor závodního časopisu Rudá vatra.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
9
+

Nelze než zírat a děkovat, že člověk není existenčně závislý na novinářské práci. Pan Palata (nejen) si nezaslouží hněv, ale pochopení… :-)

Nahlásit

-
7
+

Vážený pane Palato, Vaše články i Vaše komentáře jsem nejen rád četl, ale i poslouchal na Svobodné Evropě (ČRO plus ). Je mi velmi líto, že musím zkonstatovat, že tenhle článek je opravdu, ale opravdu těžce pod Vaši úroveň. Jen proto, že osobně evidentně fandíte jedné straně, uděláte z Seehofera bezvýznamného regionálního politika, a z paní Merkelové, která evidentně nezvládá ( a snad kromě Vás a pana Peheho to už všichni vědí a veřejně přiznávají s jistou dávkou sebereflexe) jakéhosi poloboha, který mávnutím kouzelného proutku všechno vyřeší. Můžete prosím nějak upřesnit jak že se daří ta integrace? Pokud vím, tak někde byla statistika, že snad 25% migrantů se zapojilo do nějakého pracovního procesu. Ale to není integrace. Zatím, jak se ukázalo, se neintegrovali ani Turci , kteří jsou v Německu půl století. A jestli jsem správně četl, tak paní Merkelová ani jejich integraci nechce, neboť prohlásila, že Islám patří do Německa. Jinými slovy, nikdy nepřijmou za své ani kulturní hodnoty a ani právní systém, mající jejich za lepší. A co se týká navracení, tak to se taktéž nedaří, protože domovské státy je zpět odmítají přijmout. Mám lehké podezření, že jim přijde lepší přeplněné vězení v Evropě než u nich doma, a že si odchodem některých svých problematických občanů spíše oddechli s konstatováním, že si s nimi v Evropě možná poradí líp. Zkuste se na problém podívat spíše z té reálné strany. Děkuji a přeji krásné léto.

Nahlásit

-
139
+

Pane Palato vždyť víte, že vyřešení migrační krize je tak jednoduché. Orbán, Kurz a Salvini dokázali, že to jde. Prostě žádné nelegální migranty do Evropy nevpustit. Potopit lodě pašeráků a zabavit lodě neziskovek a obě skupiny kriminalizovat. Stejně to k tomuto řešení směřuje. Prostě žádný dovoz voličů, který by platili daňoví poplatníci. S typickou levicovou nonšalancí jste utrousil o nákladech na tuto dobročinnost z cizího (...integrace uprchlíků se více či méně daří s obřími výdaji miliard eur ročně...).

Nahlásit

-
40
+