Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Penzijní spoření: srovnání dynamických fondů

5. 6. 2018
 37 777
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Ač do akcií investuji přímo (s pár vyjímkami ve formě ETF) a rád napřímo hledám zajímavé možnosti jako jsou americké REIT nebo německé akcie s dividendami osvobozenými od zdanění, přečetl jsem si ze zvědavoti porovnání fondů, které jsou mi jinak lhostejné.

Poučný je zejména postřeh pana Traxlera, že fondy, které deklarují investice do akcií, nemusí nakupovat konkrétní akciové tituly, ale zaměřují se na opce a indexové futures. Což bohužel pro řadu klientů je zahaleno oponou tajemství - utěšují se, že vlastní "kousek těch velkých firem" a nedojde jim, že vlastní jen obrazně řečeno kousek kolejí na horské dráze indexově vážených portfolií, na jejichž vývoj dynamické fondy sází (a nikde nereportují, zda na růst nebo na pokles).

Jak je u pana Traxlera zvykem, dobře podložený a věcný článek. Díky.

Nahlásit
-
6
+

Diskuze

díky

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V současné době ISIN DE0005557508 - Deutsche Telecom

Ačkoliv podle textu níže je daňové osvobození určené pro tuzemské investory, podobně jako v minulosti BASf a Daimler vyplácejí dividendu nezdaněnou i do zahraničí, pokud jste občanem EU. Od příštého roku by měl být tento režim údajně i pro zajišťovnu Hannover Re.

https://www.telekom.com/en/media/details/five-questions-and-answers-on-the-shareholder-remuneration-policy-353168

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

můžu se zeptat které německé akcie mají dividendy osvobozené od zdanění? takhle narychlo o tom nedokážu nikde nic najít..

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Ač do akcií investuji přímo (s pár vyjímkami ve formě ETF) a rád napřímo hledám zajímavé možnosti jako jsou americké REIT nebo německé akcie s dividendami osvobozenými od zdanění, přečetl jsem si ze zvědavoti porovnání fondů, které jsou mi jinak lhostejné.

Poučný je zejména postřeh pana Traxlera, že fondy, které deklarují investice do akcií, nemusí nakupovat konkrétní akciové tituly, ale zaměřují se na opce a indexové futures. Což bohužel pro řadu klientů je zahaleno oponou tajemství - utěšují se, že vlastní "kousek těch velkých firem" a nedojde jim, že vlastní jen obrazně řečeno kousek kolejí na horské dráze indexově vážených portfolií, na jejichž vývoj dynamické fondy sází (a nikde nereportují, zda na růst nebo na pokles).

Jak je u pana Traxlera zvykem, dobře podložený a věcný článek. Díky.

Nahlásit

-
6
+