Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Peterson radí: nehrb se, pochlap se

1. 3. 2018
 24 541
18 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Díky za článek a tip na čtení.

Nahlásit
-
20
+

Diskuze

Citace - Michal Kašpárek

12 Rules for Life je plná z prstu vycucaných tvrzení, názorů vydávaných za fakta, divokých zevšeobecnění, slaměných panáků a zbytečně užvaněných pasáží.
To je asi možné, tú knihu som ešte celú neprečítal. Akurát mi nie je jasné, prečo teda rovnaký štýl zvolil aj autor tohto článku, keď to sám kritizuje.

btw: Stáť rovno s ramenami dozadu a prsiť sa, to sú dve rôzne veci. To prvé je žiadúce, to druhé nie. Doporučujem nejaký pokročilejší kurz spoločenského tanca :-)

Nahlásit

-
8
+

Technicky jsou daně spíš loupež.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Ten krunýř přece není nějaká ulita, jednolitý. Zvedá prostě přední část. Vlevo je korýš dominant: http://herberholz.umd.edu/twocrays_dom.jpg

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

PS. Ten rozhovor na Channel 4 je boží. Trochu mi připomíná Arthur C. Brookse, ředitele konzervativního think tanku American Enterprise Institute. Taky se stal známým díky své knížce (Gross National Happiness: Why Happiness Matters for America—and How We Can Get More of It).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Možná jsem šťoura (pomáhat lovcům humrů byla v našem městečku oblíbená středoškolská brigáda), ale - jak se sakra může vyprsit zvíře, co má krunýř?!

Nahlásit

-
3
+

Určitě. Měl by! Jen co se dostane mezi bestsellery na Amazonu nebo bude zajímat někoho mimo jeho sektu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

To se bude muset pořádně plácnout přes kapsu, abych se naučil sundavat si a nasazovat brejle písmem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Poslední dobou má Kašpárek potřebu napasovat nějaký ten štěk na anarchokapitalisty úplně všude. I kdyby psal článek o výlovu kaprů na Třeboňsku. Takže nejlepší bude na jeho rádoby provokace neragovat a nekrmit trolla.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
11
+

Pěkný příklad pohledu "liberála" na ty, kteří se vymezují proti současné výši zdanění, vyhrazovat se proti tomu příkladem: "novopečené anarchokapitalisty, kterým se nad prvním růžovým formulářem v životě udělal názor, že daně jsou krádež" - Řekl bych, že prakticky nikdo by nic nenamítal proti míře zdanění 15 %, ale to, že už jsme v míře zdanění práce v situaci, kdy o utracení třech čtvrtin toho, co někdo vyprodukuje svou prací, rozhoduje na základě "demokracie" někdo jiný, než ten, co to vyprodukoval, mi připadá uvedená argumentace poněkud mimo mísu (čistě jen účelová - za účelem "do někoho si kopnout").

Nahlásit

-
5
+

Tak to je chyba, zač vás Šoroš platí!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Téma islám si v redakci zakázali.
Psát negativně se nesmí, není to pokrokové, a psát pozitivně je už příliš směšné.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Liberální v neobolševickém smyslu znamená "osvobozený".
Vy to nesmíte, protože vás Liberálové od onoho útlaku, ponížení a zotročení osvobodili. A pokud to nevnímáte jako útlak, ponížení a zotročení, tak je to jen důkazem jeho kvality, jelikož je tak propracovaný a efektivní, že si ho ani neuvědomujete.
Kde byste byl nebýt nositelů Pochodně Pokroku?!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

ja mam pana Kasparek rad - je typicky priklad racionalneho liberala moderneho typu(progresivec), ktory nie a nie pustit od svojich bullshitov(ako sam to slovo pouziva), napriek tomu, ze v jeho uvahach badat znamky pochybnosti. nevadi, este par rokov, nejake tie deti, a je nas:) recenzia dobra, na to, ze vam musi byt proti srsti.

Nahlásit

-
11
+

Nemyslim, soudruhu. Proc by mel recenzovat kazdeho hochstaplera nebo blazna?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Liberální je "tamto nesmíte, tamto nesmíte, tamto nesmíte"? To jsou mi věci.

Nahlásit

-
8
+

Díky za článek a tip na čtení.

Nahlásit

-
20
+

Strašně mě mrzí, že vám na tyhle otázky neumím opáčit dikcí Vladimíra Železného, když ve Volejte řediteli odpovídal na otázky diváků po budoucím programu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Tak co, myslíte, že genosse Kašpárek bude recenzovat dnes vycházející knihu jeho bývalého kolegy Petra Hampla Prolomení hradeb? Anebo dokonce Urzovo Anarchokapitalismus, který taktéž dnes vychází? To jsem teda zvědav:)

Nahlásit

-
0
+