Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Očima expertů: Aby k nám nepřišla celá Afrika

Ondřej Tůma | 3. 11. 2017 | Celkem 5 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Zdeněk Suchý | 3. 11. 2017 05:12

Pomoc Africe je jako pomoc drogově závislému. Napřed musí sám chtít a potom má pomoc smysl.

+40
+
-

Všech 5 komentářů v diskuzi.

Jiří Novotný | 6. 11. 2017 10:51

Asi správný názor je řešit problémy individuálně. 1. Budovat sekulární školy 2. Stavět továrny 3. Masivní antikoncepční kampaň podpořená finančními stimuly. Čína devastující populační explozi dokázala
zastavit. Politika jednoho dítěte má vedlejší negativní efekty, ale při řešení takto složitých problémů se vždy jedná o výběr menšího zla (hladomory nebo převaha chlapců).

Nahlásit

+1
+
-

Dr.Jakub Mach | 3. 11. 2017 12:26

Trochu mne mate, že v závažných otázkách chodíme kolem horké kaše a nikdo není ochotný se zabývat skutečnými důvody proč něco nefunguje. V Bostonu jsem poslouchal zajímavý a v podstatě tvrdý názor vysoce postaveného Afričana. Prohlásil,že by si Západ měl uvědomit, že si, za dnešní situace, Afričané nedokáží sami bez pomoci vládnout.
Jako praktickou ukázku jsem viděl ostrov Providential - Caicos. Ostrov patřící Anglii. Dokud byl plně pod anglickou správou byla to oáza pohody, pořádku a bezpečí. V rámci politické korektnosti nastoupila zvolená místní správa a situace se rapidně zhoršila. Korupce, korupční policie, přepady a nevyřešená vloupání. Žádná pohoda, žádné bezpečí, ale velký slam obývaný převážně Haiťany. Tam není radno se
vydat, tam jde o život. Kdepak asi došlo k chybičce? Že by přece tak trochu v mentalitě? V malém podoba některých části dnešní Afriky?

Nahlásit

+7
+
-

Josef Fraj | 3. 11. 2017 09:25

"Pomoc " západu kamkoliv končí tragicky. Existuje jenom jeden recept. NECHTE JE BÝT.

Nahlásit

+17
+
-

Jan Capouch | 3. 11. 2017 11:06 | reakce na Josef Fraj - 3. 11. 2017 09:25

Přesně tak. Evropa a spojené státy na tom v osmnáctém století byly stejně jako Afrika dnes. Japonsko a Korea žily do 19. století ve středověku - a za padesát let Japonci porazili Rusy.
Prodávejme jin technologie, know-how, posílejme odborníky - pokud je Afričané sami budou chtít.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+5
+
-

Zdeněk Suchý | 3. 11. 2017 05:12

Pomoc Africe je jako pomoc drogově závislému. Napřed musí sám chtít a potom má pomoc smysl.

Nahlásit

+40
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK