Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Šest racionálních důvodů, proč odmítnout Marine Le Penovou

24. 4. 2017
 6 329
9 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Nebudu ani hádat, kdo článek vybral a přeložil...
Od začátku si odporuje ("...Nechci ale nálepkovat...", a vzápětí "krajněpravicové politické strany Národní fronta"). Co je na Le Penové krajně pravicové? Je spíš nalevo, což autor ví taky (dokazuje to bod 6), ale nálepku si neodpustí.
Bod 4 mi rozšířil obzory - netušil jsem, že bych měl přistěhovalectví brát jako morální problém = "příležitost pro ty, kdo touží po lepších životních podmínkách pro sebe a svou rodinu". Tak je to jednoduché? Fajn, jedu do Ameriky (nebo kamkoli, kde je líp), a když mě vrátí, nemají svědomí, rasisti. Že je tento bod ekonomický nesmysl, platí pro v současnosti přicházející migranty vzhledem k úrovni jejich vzdělání naprosto jednoznačně. Ano, přistěhovalectví může mít pozitivní ekonomický dopad, když přicházím s něčím, co uplatním v ekonomice, Mistrovství v pasení dobytka není v EU asi nejžádanější kvalifikace.
Nechovám k MLP a FN žádné sympatie, ale autor si mohl ušetřit dost námahy, stačilo napsat "volím Macrona" (nebo ještě lépe Mélenchona) a vyšlo by to na stejno.

Nahlásit
-
43
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Z čeho plyne, že autor fandí Macronovi či Melenchonovi? Mě přijde, že autor je spíše pravičák.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-5
+

Diskuze

Ze slovníku.
Ale jak ho vnímáte je Vaše věc a tedy ne otázka pro mě.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Z lenosti.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Z čeho plyne, že autor fandí Macronovi či Melenchonovi? Mě přijde, že autor je spíše pravičák.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-5
+

Těch důvodů je opravdu hodně.

Pro čtenáře Finmagu namátkou třeba tenhle:

http://bitcoinist.com/france-le-pen-national-front-ban-bitcoin/

Nahlásit

-
1
+

A co článek na téma: 6 racionálních důvodů, proč Nepublikovat subjektivní články tendenčního řádu na finmagu? (sorry jako)

Nahlásit

-
2
+

Mně by stačil jeden racionální důvod proč nevolit Macrona:
Macron, spoluobčany varoval, že hrozba terorismu jen tak nezmizí. „Tato hrozba, tento nepředvídatelný problém, bude ještě dlouhé roky součástí našich životů. Chtěl bych vyjádřit naprostou podporu naší policii a všem bezpečnostním složkám. Myslím obzvlášť na rodinu oběti,“ uvedl Macron ve francouzském rozhlasu.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/francie-volby-pariz-prezident-le-penova-macron-fll-/zahranicni.aspx?c=A170421_092215_zahranicni_aha

Nebo tenhle trojitý:
Favorit Emmanuel Macron se dočkal podpory z Německa, od představitelů muslimů i od samotného prezidenta.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/macron-le-penova-francie-volby-prezidentske-oslavy-ofenziva-p5g-/zahranicni.aspx?c=A170424_102157_zahranicni_aha

Nahlásit

-
7
+

Nebudu ani hádat, kdo článek vybral a přeložil...
Od začátku si odporuje ("...Nechci ale nálepkovat...", a vzápětí "krajněpravicové politické strany Národní fronta"). Co je na Le Penové krajně pravicové? Je spíš nalevo, což autor ví taky (dokazuje to bod 6), ale nálepku si neodpustí.
Bod 4 mi rozšířil obzory - netušil jsem, že bych měl přistěhovalectví brát jako morální problém = "příležitost pro ty, kdo touží po lepších životních podmínkách pro sebe a svou rodinu". Tak je to jednoduché? Fajn, jedu do Ameriky (nebo kamkoli, kde je líp), a když mě vrátí, nemají svědomí, rasisti. Že je tento bod ekonomický nesmysl, platí pro v současnosti přicházející migranty vzhledem k úrovni jejich vzdělání naprosto jednoznačně. Ano, přistěhovalectví může mít pozitivní ekonomický dopad, když přicházím s něčím, co uplatním v ekonomice, Mistrovství v pasení dobytka není v EU asi nejžádanější kvalifikace.
Nechovám k MLP a FN žádné sympatie, ale autor si mohl ušetřit dost námahy, stačilo napsat "volím Macrona" (nebo ještě lépe Mélenchona) a vyšlo by to na stejno.

Nahlásit

-
43
+

ad (2) je blábol. Jestliže už něco takového v podstatě bylo schváleno i těmi "správnými".
ad (4) je opět blábol. Dokonce i "welcome" v Německu začínají přiznávat, že přistěhovalci budou ekonomicky použitelní až poté, co se nauří číst a psát, případně něměcky.
ad (6) je blábol. Jediný, kdo se zabýval reformami, byl Fillon. Macronovy reformy jsou "více integrace".

Nahlásit

-
12
+

Marine le Pen je prostě ruční granát, který zoufalí ignorovaní občané hodili na politiky.

Nahlásit

-
26
+