Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Ani tu vojnu neumějí konzervy vymyslet pořádně

24. 2. 2017
 32 749
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Pět senátorů a pět dětí z lesní školky, extra bolest se sloupkem VKjun - Michal Kašpárek perlí :-) Nadávat na mladé je v módě od Platóna. Ale dnešní mladí jsou trochu jiní, možná se jim něco oprávněně vyčítá, ale divíme se? Jaká je idea této vlády? Utratit dotace a přidat důchodcům tři stovky. To není moc inspirativní. A oni mladí totiž tuší, že jim předáme svět v pěkném bordelu a že jejich zbytek života budou pracně napravovat tento bordel. Předáme jim svět s dluhy, byrokracií, zákazy, svět s trestáním iniciativy, vysokými daněmi, dotováním těch co si na to napíšou zákon, atd. Mladí - užívejte si, protože pak přijde jen práce, kterou odpracujete naše dnešní pohodlí a nic jiného.

Nahlásit
-
28
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Kašpárek začíná psát vysloveně konstatní slinty jak Fendrych-Lipold-Moláček na aktualne.cz.
Klaus - checked, Okamura - checked, konzervy jsou blbci (jak Babišův Čunek) - checked, "vzdělání" je super - checked.

Nedávno jsem viděl v metru plakáty na jeden prestižní ústav produkující velké vzdělance. Míra imbecility mi přijde dost vypovídající.
http://marketingsales.tyden.cz/rubriky/marketing/metropolitni-univerzita-laka-studenty-budte-patriot-diplomat-filosof_416398.html

Nahlásit
-
-4
+

Diskuze

Souhlas

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

No... vidím ty odmítače, jak jsou natěšeni, kdyby náhodou přece jen k nějakému ohrožení došlo. Byť jen k nasazení na hranice... třeba... Už vidím ty dynamické mladé muže, z nichž dost velká část téměř netuší, co je pohyb, natož schopnost alespoň podržet zbraň.
On ten trénink vysedáváním u PC, chozením po mejdanech, či sezením ve škole... ten v nich jistě pěstuje mrštnost, či další určité schopnosti, dobré alespoň k základní "výbavě" MUŽE třeba jen v krátkodobém ohrožení..

Nahlásit

-
-1
+

Podle mne je chybou mluvit o nejakem "navrhu" na zaklade par plku o krumpacich a umravnovani manzelek. Pan Cunek zjevne nema poneti co by vlastne chtel. Vypustil balonek, ten proletel medii, on si udelal reklamu u strejcu z hospod a tim ma splneno.

Nahlásit

-
0
+

Kašpárek začíná psát vysloveně konstatní slinty jak Fendrych-Lipold-Moláček na aktualne.cz.
Klaus - checked, Okamura - checked, konzervy jsou blbci (jak Babišův Čunek) - checked, "vzdělání" je super - checked.

Nedávno jsem viděl v metru plakáty na jeden prestižní ústav produkující velké vzdělance. Míra imbecility mi přijde dost vypovídající.
http://marketingsales.tyden.cz/rubriky/marketing/metropolitni-univerzita-laka-studenty-budte-patriot-diplomat-filosof_416398.html

Nahlásit

-
-4
+

Mimochodem, v 90.letech jsem sloužil jako VŠ absolvent na tehdy ještě povinné vojně. Měl jsem okolo 25 podřízených 18-19letých záklaďáků. Určitou míru samostatnosti a iniciativy jsem mohl připustit tak u dvou z nich.
Představa, že by ti moji hoši měli vojnu podle Kašpárkových představ o armádě, mě upřímně rozesmála.

Nahlásit

-
6
+

Neohrnujte nos nad vzděláním. Představte si, jak se ulehčí obleženému městu, když bude plné filosofů, politologů, absolventů sociálních věd a evropských studií. A co teprve, až odrazíme svými notebooky, tablety a smartphony útok nepřítele vedený zastaralými konvenčními či jadernými zbraněmi. Pokud bude mužstvo dostatečně zpupné a bez disciplíny, iniciativně ho požene až za Ural.

Ale vážně. Millenials jsou generace snowflakes, o tom žádná. Avšak není úlohou státu to napravovat. Povinná vojna je forma otroctví.

Nahlásit

-
5
+

Pět senátorů a pět dětí z lesní školky, extra bolest se sloupkem VKjun - Michal Kašpárek perlí :-) Nadávat na mladé je v módě od Platóna. Ale dnešní mladí jsou trochu jiní, možná se jim něco oprávněně vyčítá, ale divíme se? Jaká je idea této vlády? Utratit dotace a přidat důchodcům tři stovky. To není moc inspirativní. A oni mladí totiž tuší, že jim předáme svět v pěkném bordelu a že jejich zbytek života budou pracně napravovat tento bordel. Předáme jim svět s dluhy, byrokracií, zákazy, svět s trestáním iniciativy, vysokými daněmi, dotováním těch co si na to napíšou zákon, atd. Mladí - užívejte si, protože pak přijde jen práce, kterou odpracujete naše dnešní pohodlí a nic jiného.

Nahlásit

-
28
+