Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Krypto 4: Kdo je Satoshi Nakamoto?

22. 2. 2017
 13 483
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Nekoupil, protože se svých bitcoinů nedotkl.
Naopak ale bude dost ostatních lidí, kteří na bitcoinu zbohatli tolik, že si ten Gulfstream již asi koupili. Zbohatli jak na samotném růstu včas koupeného bitcoinu, tak i vyděláváním bitcoinů v některé z mnoha na bitcoinové podnikání zaměřených firem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
8
+

Diskuze

Já ne, já jsem zákona dbalý občan a úzkostlivě dodržuji Greshamův zákon, do oběhu pouštím horší peníze a lepší si schovávám "na potom" :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

No ja si myslím, že v cene je započítaný vstup do ETF, preto to posilnenie aj napriek problémom s burzami v Číne.

Ale tiež by som nebol proti zamietnutiu BTC ETF, pokles by bol príležitosťou k nákupu.

Ešte otázka na Vás, alebo iných diskutujúcich: Má tu niekto skúsenosti s BTC debetnou kartou?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A co myslíte, že je v té ceně započítané? Schválení, nebo zamítnutí ETF?

Většinový konsensus říká, že to SEC zamítne. Pokud opravdu zamítne, bitcoin projde korekcí - buď menší, odpovídající opravdu jen těm zklamaným menšinovým vsázkám na schválení ETF, nebo o něco větší, protože se s tím sveze nervozita plynoucí s předchozího významného růstu.

Pokud ETF náhodou schválí, tak to bude znamenat výrazný růstový impuls, vzhledem ke stavu dnešních očekávání možná 4x tak velký, než impuls k poklesu v případě neschválení.

Já bych soukromě byl pro neschválení, protože bych rád poklesu využil k nákupu. V budoucnu, dříve či později, nějaké ETF, či obecně vstup BTC do investičního a monetárního mainstreamu, přijde tak jako tak.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Otázka za milión: oplatí sa ešte počkať s nákupom BTC do 11. Marca (US regulátor sa má vyjadriť k požiadavke od Winklevoss twins na registráciu BTC ETF), alebo je už rozhodnutie "započítané" v súčasnej cene?

Nahlásit

-
0
+

Nekoupil, protože se svých bitcoinů nedotkl.
Naopak ale bude dost ostatních lidí, kteří na bitcoinu zbohatli tolik, že si ten Gulfstream již asi koupili. Zbohatli jak na samotném růstu včas koupeného bitcoinu, tak i vyděláváním bitcoinů v některé z mnoha na bitcoinové podnikání zaměřených firem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

Autora Bitcoinu poznáte podle toho, že si v posledních letech z ničeho nic koupil Gulfstream.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Pěkné shrnutí. Otázka na autorství bitcoinu zůstane zřejmě navždy bez stoprocentní odpovědi. Těch pokusů bylo ještě daleko víc, některé velmi úsměvné... :)
http://btctip.cz/byl-zatcen-satoshi-nakamoto-tvurce-bitcoinu/

Nahlásit

-
1
+