Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Žít a nechat žít. Ale jen v „současném životním stylu“

6. 2. 2017
 7 804
12 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

No však, ani koncentráky a gulagy nevznikly ze dne na den, ale prostými zákazy toho či onoho, napřiklad nakupování u Židů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
22
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Od něčeho se začít musí. Volební právo taky hned nezískali všichni.

Nahlásit
-
-2
+

Diskuze

Ad "Cyklisté jsou stále psanci silnic, kteří mohou považovat za úspěch už to, že kličkovanou mezi kapotami přežijí."

To tak možná na Mauriciu. V ČR jsou cyklisté typicky piráti chodníků a chodci mohou považovat za úspěch už to, když jejich kličkovanou mezi psi a dětmi přežijí. :(

Nahlásit

-
3
+

Mistře Mašku, je to jedno :))
Když jsem u vás jednou Pleskot, jednou Pleskač, nemá cenu učit vás číst, ne ?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Co tím pan Pleskot myslel? Čtu to již po šesté a nerozumím tomu. Ale to je fuk.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Aha. Zdá se, že jsem měl být přesnější. Tak tedy do toho množného čísla, které jsem byl použil („počítáme“, „s námi“), si račte prosím jmenovitě započítat i Michala Kašpárka. Jestli je to na vás málo černobílé, je mně líto.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak je pravda, že já nevím jaká je struktura tohoto webu či frimy, kdo smí nebo nesmí. Funkce pana Kašpárka mne příjde být dosti vysoká a mocná aspoň, co znám odjinud.

Ale děkuji za pozitivní zprávu pane Pleskači.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Ve filmu Konference ve Wannssee je na toto téma několik krásných scén: "Zbavit se židů, to ano, ale vyhladit je? Ale že bychom snad měli vyhladit všechny Židy v Evropě? Ne, ne, to nemohu přijmout..." což se změnilo v : "Chápu, jaká je realita, a nebudu vám odporovat" až po "Mohu Vás ujistit svou podporou (Herr Obergruppenführer)" .

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

„Smět“ je v tomhle kontextu naprosto nesmyslné slovo, pane Mašku.

I na blbě formulovanou otázku, a ačkoli jsem nebyl tázán (a jak by to bylo snadné!), vám rád dám jasnou odpověď: Ano, s Josefem i Jakubem dál počítáme. Mimochodem Josef Tětek s námi spolupracuje také na tištěném magazínu Finmag, který doporučuji vaší ctěné pozornosti (vizte prosím navigaci v horní části stránky), přispívá do něj osvětovým seriálem Nepřátelé státu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Myslíte, že tu pod panem Kašpárkem budou smět i nadále působit pisatelé jako Josef Tětek anebo Jakub Skala? Byla by to škoda, kdyby zmizeli, i když ne úplně se s nimi ve všem shodnu. Je neobvyklé, aby lidé názorů jako Kašpárek vedli finanční web. Ale zřejmě se jeho články čtou natolik, že to pánům Vlnasovi a Pleskačovi plně finančně vyhovuje.

Nahlásit

-
10
+

No však, ani koncentráky a gulagy nevznikly ze dne na den, ale prostými zákazy toho či onoho, napřiklad nakupování u Židů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
22
+

Jinak to tohle téma - nového třídního boje - má trefné poznámky Petr Hampl (ať už si o něm a jeho politickém angažmá myslíte cokoli). O tom, že kouření škodí zdraví, se vědělo od třicátých let, viz. Foglar. Aktivně se začalo bojovat až ve chvíli, kdy elity přestaly kouřit.

Nahlásit

-
8
+

"zejména liberálové, kteří na jedné straně zuřivě hájí práva sebebizarnějších menšin na společenské uznání, aby zároveň jedním dechem jásali nad vyháněním kuřáků na mráz či do kuřáckých kukaní o půdorysu kadibudky" - jestli to nebude tím, že takoví nemají s liberalismem nic společného - ne nadarmo je psáno "po ovoci jejich poznáte je" (neboli když už soudit, tak dle činů, a ne dle slov). Jinak mne pobavil autor, který by zřejmě rád zakázal auta :) Samí zakazovači, a ještě si mnohdy říkají "liberálové" :-D

Nahlásit

-
14
+

Od něčeho se začít musí. Volební právo taky hned nezískali všichni.

Nahlásit

-
-2
+