Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Příští pravice

18. 10. 2016
 5 117
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Žádná parlamentní pravice neexistuje.
ODS je sociální demokracie pro lidi, kterým ČSSD nepřipadá sexy, protože ji považují za stranu dělnické třídy (zatímco oni chtějí být něco lepšího).
TOP09 je strana městských neomarxistických intelektuálů, kteří sami sebe mylně považují za pravici. TOP09 má pravicovou zkratku a pár sloganů, ale jinak vůbec nic.
V případě ANO nelze o ideologii či politické filosofii vůbec hovořit. Vznikla tak, že politici, které v minulosti pásl Andrej, zmizeli ze scény, což je pro dotační business katastrofa. Tak se do toho prostě Andrej pustil sám, a bere voliče, kteří jsou momentálně volní. Nejprve byli k mání spíše pravicoví voliči, aktuálně voliče štědře rozdává podržtaška svazačky z NDR a hrobař ČSSD.
Lidovce ze setrvačnosti volí lidé, kteří mají dojem, že tím volí křesťany. Ale jako obvykle dostávají něco jiného, než co si chtěli koupit.

O Trumpovi upřímně nevím, co si mám myslet. Snad jen to, že se společně s bývalým prezidentem domnívám, že představuje alespoň naději na změnu, když už nic jiného. A mám podezření, že jeho nepřijatelnost pro současnou trockistickou pseudopravici spočívá v tom, že nechce vybombardovat Kreml.

Příští pravice se musí především vrátit ke kořenům. To je k apriorní nedůvěře ve stát a politiku, a ke zdravému pohrdání všemi politiky, i kdyby to byl W.Churchill. Ke spoléhání spíše na spontánní přirozené síly. Úkolem pravice není hledat pozemského Spasitele - to je levicové myšlení. Úkolem pravice je bránit občana před Státem a politiky.

Nahlásit
-
42
+

Diskuze

Jen tři poznámky:

1) Chybí mi tady reflexe toho, že v dalších volbách bude dle všeho kandidovat i hnutí NEvím, které lze za pravici považovat taky (minimálně tehdy, pokud za ni budeme považovat i ANO).

2) Chtělo by to možná více reflektovat i budoucnost KDU-ČSL, příp. její spojenectví s dalším subjektem, který volí středopravicoví voliči - tedy se STANem.

3) Když jsme u té evropské civilizace a importu cizí, tak je otázkou, jak v tomto reflektovat to, že česká pravice (zj. ODS) se často snaží importovat zde civilizaci americkou/anglosaskou, která se od té evropské/kontinentální liší, resp., že se snaží být pravicí anglosaskou, a ne západoevropskou.

Nahlásit

-
0
+

Kopíruji si a s Vaším dovolením a uvedením autora (ačkoli neuznávám duševní vlastnictví) hodlám rozesílat na všechny strany. Nechme se překvapit, kdo si tzv. Altmanův volební lístek dá do svého politického programu...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Současnost a i docela nedávná minulost nám ukazuje, že JE možné obejít celou tu v erárních korytech zahrabanou partu za pomocí pravicového populismu. Pořád čekám, kdy se toho v ČR někdo chopí. Kromě EU a muslimské invaze by mohly být skvělým tématem i intervence ČNB. I na zcela levicových serverech jsem četl kritiku, za kterou by se nemusel stydět ani Mises Institute.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Přesně tak.
Jakmile existuje centralizovaná moc, cílem ambiciózních jedinců je to žezlo urvat pro sebe a ne jej zrušit.
To samé s kraji či senátem: jakmile vznikl, nikdo relevantní je již nebude chtít zrušit, pouze se jich zmocnit.

Bohužel nám v senátních volbách chybí ten lístek: "Nechci žádného senátora. Ani živit, ani se mu podřizovat.". A v parlamentních volbách lístek: "Rozhodl jsem se na nikoho svá práva nedelegovat, ale plně si je ponechat, na což mám přirozené právo.".
Myslím, že kdyby tam takový lístek byl, nebyla by účast v senátních volbách mizivých 10%.
Podle mne by bylo férové, aby to byl "defaultní hlas". Tedy kdo nejde volit senátora, bere se to tak, že žádného nechce (ne že mu je jedno, kdo to bude - zda socan, nebo komouš, nebo demagog, nebo zloděj).
Když chci i v reálném životě na někoho nějakou svou pravomoc delegovat, někoho k něčemu zplnomocnit, musím to explicitně udělat. Implicitní je, že nikdo mou plnou moc nemá.
Ale samozřejmě establishment toto nikdy nepřipustí a i když příště ANO bude volit 4% lidí (při 12% účasti), Andrej to bude vyhlašovat za vítězství a za legitimní mandát (což ale zkrátka není pravda). Podle mne takováto parodie není dlouhodobě udržitelná a systém, kde 88% (a časem třeba 95%) voličů buď nechce delegovat, nebo by možná i delegovalo, ale nevidí v nabídce nikoho přijatelného (zkrátka proto, že demokracie nahoru vytahuje ty nejhorší existence), jednou odehnije.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
24
+

"Babiše politika přestane bavit"

Dost pochybuji, že Babiš je v politice proto, že ho to baví.
Je tam proto, že politika je zdaleka největší byznys.

Nahlásit

-
19
+

"Příští pravice se musí především vrátit ke kořenům. To je k apriorní nedůvěře ve stát a politiku, a ke zdravému pohrdání všemi politiky"

Což pochopitelně dělat nebudou, protože člověk vědom si skutečné povahy pravice si přece pod sebou nepodřízne větev, když už se do té politiky kterýmkoliv způsobem rektálního alpinismu dostal.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Trumpem a Zemanem je nutno pohrdat, kdo tak nečiní, projevuje mravní defekt.

Vážně? Děkuju pěkně ale udělám si svůj názor... nemyslím si že bych potřeboval pana Jocha aby mi říkal kým mám a kým nemám pohrdat...

Nahlásit

-
11
+

Žádná parlamentní pravice neexistuje.
ODS je sociální demokracie pro lidi, kterým ČSSD nepřipadá sexy, protože ji považují za stranu dělnické třídy (zatímco oni chtějí být něco lepšího).
TOP09 je strana městských neomarxistických intelektuálů, kteří sami sebe mylně považují za pravici. TOP09 má pravicovou zkratku a pár sloganů, ale jinak vůbec nic.
V případě ANO nelze o ideologii či politické filosofii vůbec hovořit. Vznikla tak, že politici, které v minulosti pásl Andrej, zmizeli ze scény, což je pro dotační business katastrofa. Tak se do toho prostě Andrej pustil sám, a bere voliče, kteří jsou momentálně volní. Nejprve byli k mání spíše pravicoví voliči, aktuálně voliče štědře rozdává podržtaška svazačky z NDR a hrobař ČSSD.
Lidovce ze setrvačnosti volí lidé, kteří mají dojem, že tím volí křesťany. Ale jako obvykle dostávají něco jiného, než co si chtěli koupit.

O Trumpovi upřímně nevím, co si mám myslet. Snad jen to, že se společně s bývalým prezidentem domnívám, že představuje alespoň naději na změnu, když už nic jiného. A mám podezření, že jeho nepřijatelnost pro současnou trockistickou pseudopravici spočívá v tom, že nechce vybombardovat Kreml.

Příští pravice se musí především vrátit ke kořenům. To je k apriorní nedůvěře ve stát a politiku, a ke zdravému pohrdání všemi politiky, i kdyby to byl W.Churchill. Ke spoléhání spíše na spontánní přirozené síly. Úkolem pravice není hledat pozemského Spasitele - to je levicové myšlení. Úkolem pravice je bránit občana před Státem a politiky.

Nahlásit

-
42
+